TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Šaldytuvai su fotokameromis ir „protingos“ kaitlentės: kaip atrodys ateities buitinė technika?

Įsivaizduokite: iš ryto gulėdami lovoje keliais išmaniojo telefono paspaudimais pasidarote kavos, telefonu įjungiate viryklę, kuri pagal iš anksto nustatytą programą paruošia maistą, o būdamas parduotuvėje matote, kokie produktai guli namų šaldytuve. Tokią – ir visai netolimą – buitinės technikos ateitį mums piešia didieji gamintojai, naujausius produktus pristatę technologijų parodoje IFA 2015 Berlyne.
Buitinė technika parodoje IFA 2015
Buitinė technika parodoje IFA 2015 / Paulius Grinkevičius

Anksčiau didžiausioje Europos technologijų parodoje IFA buvo demonstruojama vien tik elektroninė technika, tačiau technologijoms vis dažniau skverbiantis į mūsų buitį, atsirado ir buitinės technikos skyrius. Dabar IFA parodoje bent kelias dideles sales užima vien naujausia buitinė technika, o tai, kas čia parodoma, po kelerių metų atkeliauja ir į vartotojų namus.

Viskas iš vieno telefono

Viena ryškiausių pastarųjų metų buitinės technikos tendencijų – galimybė naujus prietaisus sujungti per aplikaciją į vadinamą „daiktų internetą“. Tiesa, šįmet didieji technikos gamintojai dar nesukūrė vieno standarto, kuris leistų skirtingų gamintojų įrangą sukurti į vieną sistemą – visi įrenginiai turi būti vieno gamintojo.

Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.

Pavyzdžiui, vokiečių bendrovės „Bosch“ ir Siemens“ aplikacija „Home Connect“ leidžia sujungti iš viso 9 buitinės technikos produktus.

„Visi su „Home Connect“ sujungti prietaisai patogiai valdomi išmaniuoju telefonu ar planšete. Tai – kavos aparatas, skalbyklė, šaldytuvas, kuriame integruota kamera, orkaitė ir t.t.“, – pasakojo „Siemens“ ir „Bosch“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Adomas Pesliakas, IFA parodoje dalyvaujantis nuo pat pirmojo karto, kai čia savo prekes pristatė buitinės technikos gamintojai.

Kol kas „Android“ ir „iOS“ aplikacija veikia tik pas vokiškai kalbančių šalių gyventojus, tačiau ateityje atkeliaus ir į kitas Europos, taip pat ir Lietuvos rinkas. Jau kitąmet programėlę ketinama pristatyti Skandinavijos šalyse.

Paulius Grinkevičius/Buitinė technika parodoje IFA 2015
Paulius Grinkevičius/„Siemens“ ir „Bosch“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Adomas Pesliakas parodoje IFA 2015

Dar viena, šįmet pastebima tendencija buitinės technikos pasaulyje, anot A.Pesliako, – buities prietaisai visiškai pakeičia žmones. Jau „Siemens“ parodoje pristatė kavos aparatą EQ9, kuris kavą paruošia kaip profesionali barsita, nes kavos malimo rupumas automatiškai reguliuojamas dviejuose malūnuose.

O naujosios kaitlentės leidžia visiškai pamiršti apie nuobodžiavimą prie puodų.

„Anksčiau kaitlentės būdavo tarsi viena skylė, ant kurios turėdavai tiksliai pastatyti savo puodą. Dabar kaitinamas visas kaitlentės paviršius, nebereikia tiksliai derinti puodo dydžio, – pasakojo A.Pesliakas. – Naujose kaitlentėse integruoti virimo ir kepimo sensoriai, kurie pagal iš anksto nustatytą programą visiškai kontroliuoja puoduose vykstančius procesus.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius