Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

„Samsung Galaxy Watch Active 2“ apžvalga: kur suklydo korėjiečiai?

„Samsung“ išmaniuosius laikrodžius kurti be jokios abejonės moka. Jie tai daro labai ilgai – gerokai ilgiau nei „Apple“. Vadinasi, turi prikaupę daug patirties ir gali lengviau padaryti produktą, kuris tiesiog veikia taip, kaip ir turėtų veikti, tiesa? O štai ir ne. Net ir tokie milžinai kartais gali nustebinti.
Laikrodis – „Samsung Galaxy Watch Active 2“
Laikrodis – „Samsung Galaxy Watch Active 2“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Bet prie tų stebinančių klaidų prieisime kiek vėliau. Pradžiai – apie dizainą. Bandymams gavau 44 mm skersmens laikrodį su sidabro spalvos korpusu ir juodu odiniu dirželiu. Kas, beje, yra ganėtinai keista – oficialioje savo svetainėje, skirtoje Lietuvos regionui, „Samsung“ siūlo tik juodos arba rožinio aukso spalvos šių laikrodžių korpusus. Na, bet čia smulkmena – tarkime, kad specialiai žurnalistui surado išskirtinį modelį. Atrodo elegantiškai, tvarkingai, neišskirtinai. Gerai tai ar blogai? Tikriausiai gerai – išmanusis laikrodis nebūtinai turi išsiskirti ir pranešti visiems aplinkiniams apie savo egzistavimą.

Laikrodžio „veidukų“ pasirinkimas yra labai platus – neskaitant didžiulės nemokamų ciferblato išvaizdų galerijos, yra ir mokamų. Dažniausiai kainuoja mažiau už eurą, bet už tai galima pasipuošti labai patriotiškai (nors ciferblato su Vyčiu funkcionalumas gana ribotas – kūrėjo teigimu, Heraldikos komisija, palaiminusi šį ciferblatą, neleido pridėti į jį daugiau funkcijų). Todėl praktiškam naudojimui tikriausiai reikėtų pasirinkti kažką iš „standartinės“ galerijos – arba gerai atrodančio darbo susitikimams, arba rodančio daug informacijos bėgimui miško takeliais.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytis - ir gražus, ir širdžiai mielas, bet mažai išmaniųjų funkcijų siūlantis ciferblatas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytis - ir gražus, ir širdžiai mielas, bet mažai išmaniųjų funkcijų siūlantis ciferblatas

Beje, čia reikia pridurti, kad skirtingai, nei „Huawei Watch GT2“ atveju, „Samsung“ gaminys iš tiesų yra išmanusis laikrodis, o ne griežtai apibrėžto funkcionalumo fizinio aktyvumo apyrankė, kuriai suteikta klasikinio laikrodžio išvaizda – „Galaxy Watch Active 2“ įdiegta operacinė sistema „Tizen“, jo funkcionalumą galima keisti pagal naudotojo pageidavimą (ir pagal tai, kokias naujas funkcijas pasiūlys programėlių kūrėjai). Ir programėlių parduotuvėje galima rasti tikrai neblogų dalykų. Pavyzdžiui, „Endomondo“ arba „Strava“ sporto programėles, kalkuliatorių, vertimo programą ar „Uber“ programėlę. O svarbiausia – yra „Spotify“. Žinoma, programėlių parduotuvė nėra tokia beribė, kaip skirtoji išmaniesiems telefonams, bet vis geriau nei nieko.

Bet tvirta operacinė sistema, kuri priima ir trečiųjų šalių indėlį į ekosistemos kūrimą, turi savo kainą. Jeigu kinų laikrodis be įkrovimo gali veikti apie 20 parų, tai su „Samsung“ laikrodžiu rozetės žvalgysitės maždaug kas 4 paras. Jeigu aktyviai sportuosite – ir dažniau. Gerai bent jau tai, kad išsikrovimas tikrai nebus staigmena – laikrodis ir praneš, po kiek maždaug laiko akumuliatorius ištuštės, ir pasiekus pavojingai žemą ribą pasiūlys persijungti į „taupymo režimą“ su nespalvotu ekranu ir sumažintu laikrodžio funkcionalumu.

Laikrodžio įkrovimas – truputėlį su komplikacijomis. Įrenginio pakuotėje yra tik prie laikrodžio nugarėlės segama „tabletė“, kurios kitame gale yra standartinio dydžio USB jungtis. Įkišite į kompiuterio USB lizdą – laikrodis krausis. Įkišite į „Samsung“ telefono kroviklio adapterį – taip pat krausis. O štai jeigu naudosite „Huawei“ greitojo kroviklio adapterį – nesikraus. Matyt, nesutampa kinų ir korėjiečių įtampų ir srovės stiprumų deriniai. O „Samsung“ kroviklio adapterio į laikrodžio pakuotę neprideda. Žinoma, „Samsung“ telefonų naudotojams tai jokių sunkumų nesukels.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Laikrodis – „Samsung Galaxy Watch Active 2“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Laikrodis – „Samsung Galaxy Watch Active 2“

Tikrosios komplikacijos prasideda tada, kai laikrodis nusprendžia nutraukti „Bluetooth“ susijungimą su telefonu. Kiek teko suprasti, apie atsijungimą pranešama suvibravimu, tačiau pakėlus riešą laikrodžio ekranas taip ir lieka juodas bei apie atsijungimą nepraneša. Vienintelis būdas ryšį atnaujinti – įsijungti „Galaxy Wear“ programėlę telefone ir paspausti „Connect“. Automatiškai ryšys neatsinaujina. O tai jau yra labai didelis trūkumas: kyla didžiulė rizika praleisti įeinančius skambučius ir pražiopsoti žinutes, jeigu telefono garsas ir vibravimas išjungti (nes pasitikima laikrodžiu, kuris teoriškai turėtų vibravimu įspėti apie tai, kad kažkas bando su jumis susisiekti). Dėl to ir pačiam teko ne vieną kartą perskambinėti žmonėms bei atsiprašinėti už tai, kad neatsiliepiu į jų skambučius ir nereaguoju į žinutes.

Beje, tai – tikrai ne konkretaus bandymams gauto įrenginio trūkumas, ne vienetinis defektas: kolegė, besinaudojanti tokiu pačiu laikrodžiu, dar prieš įsijungiant bandymams gautą egzempliorių, įspėjo, kad pasitaiko ryšio tarp laikrodžio ir telefono nutrūkimo problemų. Vartotojų skundų apstu ir internete. Vadinasi, tai yra kritinis visos gaminių linijos trūkumas, kurį gamintojas privalo kuo skubiau pašalinti – panašu, kad tam turėtų pakakti programinio atnaujinimo, tačiau bandymo metu, gruodžio viduryje, tokio atnaujinimo negavau.

Tikroji šio laikrodžio nauda atsiskleidžia sportuojant. Gal kiek erzina tai, kad kaip sportavimą laikrodis bando priskaičiuoti ir trumpus pasivaikščiojimus, tarkime, iki parduotuvės bei automatiškai įjungia ėjimo stebėsenos režimą, bet apskritai gerai tai, kad sportavimo metu nuolat stebimas pulsas ir naudotojas įspėjamas, kada tempą gerai būtų mažinti arba didinti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Laikrodis – „Samsung Galaxy Watch Active 2“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Laikrodis – „Samsung Galaxy Watch Active 2“

Už tai džiugino su laikrodžiu glaudžiai bendradarbiaujanti „Samsung Health“ programėlė, kuri siūlo stebėti ne tik judėjimą „žemėlapyje“, bet ir judėjimą vietoje. Ir netgi pateikiamos pačių „Samsung“ specialistų arba partnerių paruoštos treniruočių programos su filmuotomis instrukcijomis patiems įvairiausiems poreikiams, skirtingo fizinio pasirengimo lygio žmonėms, naudojant įvairią įrangą (arba jos nenaudojant). Viena vertus, labai gerai – pateikiama didžiulė fizinio aktyvumo įvairovė, kurioje kiekvienas gali atrasti ką nors tinkamo sau. Kita vertus – šios programos iš esmės nesiūlo nieko, ko nebūtų galima ir šiaip rasti internete, o pratimų atlikimo „teisingumas“ nėra kontroliuojamas – pats naudotojas turi nuspręsti, ar jo veiksmai atitinka vaizdo įrašą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Fizinio aktyvumo programų pasirinkimas - milžiniškas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Fizinio aktyvumo programų pasirinkimas - milžiniškas

Išvados

Privalumai

  • Universalumas ir pritaikymo savo poreikiams galimybės
  • Sporto programų įvairovė
  • Galimybė kontroliuoti „Spotify“ iš laikrodžio

Trūkumai

  • Nepatikimas ryšys su telefonu
  • Įnoringas kroviklis
  • Santykinai trumpas veikimo laikas tarp įkrovimų

Esminis šio laikrodžio privalumas – vartotojui suteikiama galimybė iš jo gauti tai, ko širdis geidžia. „Samsung Galaxy Watch Active 2“ išvaizda ir funkcionalumas yra visiškai naudotojo rankose. Ir jo „sportiniai gebėjimai“ tikrai nėra prasti, nors, lyginant su konkurentų produkcija, niekuo per daug ir neišsiskiria. Bet spontanišką atsijunginėjimą nuo telefono galima vertinti kaip kritinį trūkumą, kurio nepašalinus laikrodį sunku rekomenduoti kasdieniam naudojimui – jis kainuos ne tik apie 300 eurų, bet ir daug nervų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius