15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti

Skaitmeninis kodas: lengvi ir galingi

Kadangi pats ieškausi naujo nešiojamojo kompiuterio, buvo įdomu ir kartu naudinga kelias dienas turėti porą lengvų, galingų, tačiau brangių kompiuterių – „Apple MacBook Air“ ir „Samsung X360“.
„MacBook Air“
„MacBook Air“ / Dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Itin plonas (iki 2 cm) ir lengvas (apie 1,4 kg) kompiuteris „MacBook Air“ rinkai buvo pristatytas lygiai prieš metus, o, kaip dėstė per marketingo paskaitas, lengviausias būdas užsitikrinti „lyderio“ poziciją yra pasiūlyti prekę pirmam. Metus uždelsęs „Samsung“ naują gaminį pristato dviprasmišku šūkiu: „lighter than Air“ (angl. „lengvesnis už orą“). Kompiuteris „X360“ sveria kiek mažiau (apie 1,3 kg), tačiau yra pastebimai storesnis (plačiausioje vietoje – daugiau nei 3 cm). Abu kompiuterius laikydamas rankose svorio skirtumo nejutau, tačiau plotis skyrėsi gan žymiai – „MacBook Air“ naudai.

Išvaizda

Sako, renkantis antrąją pusę svarbiausia išvaizda ir protas, tik šių dalių eiliškumas kiekvienam skirtingas. Drįsiu tai pritaikyti ir kompiuteriams – bent jau aš su jais praleidžiu didžiąją dalį dienos, o kartais ir visą naktį.

Iš aliuminio pagamintas „MacBook Air“ korpusas atrodo tvirtas, patikimas, tačiau švelnus, modernus ir novatoriškas. Be to, kiekvieno klaviatūros mygtuko raidė švyti (ryškumą galima reguliuoti), taigi jei nemokate rašyti „aklai“ ir dirbate tamsoje, problemų nekils. Ryškaus 13 colių įstrižainės ekrano užteko net filmams žiūrėti.

„Samsung X360“ – šiek tiek „minkščiau“ atrodantis, tačiau ne ką prastesnio dizaino kompiuteris. Jo ekrano įstrižainė tokia pat, jis šiek tiek ryškesnis, spalvos sodresnės. Didelis pliusas atsižvelgiant į tai, kad šio kompiuterio monitorius vartoja mažiau elektros, nei „MacBook Air“.

Kompiuterių greičiui priekaištų nedrįsiu reikšti, abu veikė pavyzdingai. Abu kompiuterius įkroviau ir žiūrėjau filmus. „MacBook Air“ „atlaikė“ beveik 4 val., „Samsung X360“ – beveik 5 val.

Smegenys

Lietuvoje šiuo metu pardavinėjami dviejų rūšių – senasis ir naujesnis – „Apple Air“. Esminis skirtumas – pirmojo procesoriaus taktinis dažnis yra 1,6 gigahercai (GHz, kaina apie 4-5 tūkst. Lt), antrojo – 1,8 GHz (kaina apie 10 tūkst. Lt). Na ir antrojo kietasis diskas šiek tiek talpesnis.

Mano rankose dūlėjo pirmasis „Apple Air“ (1,6 GHz taktinio dažnio „Intel Core 2 Duo“ procesorius, 2 gigabaitų (GB) pagrindinė atmintis, 80 GB kietasis diskas).

„Samsung X360“ galingumu nenusileidžia (1,2 GHz taktinio dažnio „Intel Core 2 Duo U9300“ procesorius, 4 GB pagrindinė atmintis, 128 GB kietasis diskas), jo kaina svyruoja 6-7 tūkst. Lt.

Kompiuterių greičiui priekaištų nedrįsiu reikšti, abu veikė pavyzdingai. Abu kompiuterius įkroviau ir žiūrėjau filmus. „MacBook Air“ „atlaikė“ beveik 4 val., „Samsung X360“ – beveik 5 val.

Beje, atkreipkite dėmesį, jog pirkdami „Apple“ produktą gausite „Mac“ operacinę sistemą, o „Samsung“ duoda „Windows Vista“.

Paskutiniai žodžiai, deja, bus skaudesni „MacBook Air“. Šis kompiuteris turi vos tris jungtis – „micro-DVI“ vaizdui, vieną USB (atmintinei, pelei ar kitam įrenginiui) ir ausinių lizdą. Taip pat man nepatiko maitinimo jungtis, prie kompiuterio „prisiklijuojanti“ magnetu – stipriau truktelėjus ji tiesiog „iškrenta“.

„Samsung X360“ turi tris USB jungtis, „Express“ lizdą (pvz., mobiliajam 3G internetui), ausinių, mikrofono jungtis, 7-ių kortelių skaitytuvą, pirštų antspaudų skaitytuvą, VGA jungtį (vaizdui), HDMI jungtį (aukštos kokybės vaizdui ir garsui), ir net RJ-45 (jungiamas tradicinis interneto laidas).

Maigiau aš tuos kompiuterius ir vis dėlto nusprendžiau, kad nei vieno, nei kito pats nepirksiu. Pagrindinis minusas – nė viename nėra CD/DVD įrenginio. Na, jį galima prijungti, bet man patogiau, kai viskas vienoje vietoje. Be to, jau nusipirkau naują kuprinę, o šie kompiuteriai už ją lengvesni, kažkaip nelogiška būtų ten juos dėti...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius