Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 17:00

Spartus „supermikrobų“ atsiradimas lemia būtinybę kurti naujus antibiotikus

Kas atsitiks, kai antibiotikai, kuriuos kasdien ligoninėse naudojame įprastinėms infekcijoms gydyti, taps nebeveiksmingi? Galima sakyti, kad tokia situacija šiuo metu jau klostosi. Nauji vaistams atsparių bakterijų štamai dygsta lyg grybai po lietaus – daugiausia dėl to, kad antibiotikus dažnai vartojame visiškai be reikalo.
Norite, kad vyras būtų ištikimas? Jau išrastas specialus vaistas
Vaistai / Fotolia nuotr.

Tokio proceso rezultatus nesunku nuspėti – kasmet tūkstančiai žmonių Amerikoje, ir ne tik joje, mirtinomis infekcinėmis ligomis suserga ne kur kitur, o pačiose ligoninėse. Panašu, kad ši problema gali tapti sunkiai išsprendžiama.

Siekiat kovoti su šia problema, šalies valdžios reikalaujama palengvinti naujų vaistų antibiotikų bandymo ir patvirtinimo procesą. Šio spaudimo šalininkai teigia, kad grėsmė, kurią kelia naujai atsirandantys „supermikrobai“, yra tokia didelė, jog nebegalima toleruoti ilgų vaistų bandymo procesų, kuriuos šiuo metu yra privaloma atlikti tam, kad vaistai galėtų pasirodyti rinkoje. Oponentai prieštarauja sakydami, kad vaistų priėmimo proceso palengvinimas padidins nesaugių vaistų patekimo į rinką riziką.

Daktarė Janet Woodstock, vadovaujanti Amerikos Federalinės vaistų administracijos (FDA) vaistų vertinimo ir mokslinio tyrimo padaliniui, teigia: „Visame pasaulyje šiuo metu kyla didelė krizė, reikia skubiai surasti būdus, leisiančius paspartinti naujų vaistų kūrimą. Jau dabar infekcinių ligų sergamumo statistika yra gąsdinanti, o kas bus po penkerių ar dešimties metų?“

JAV Sveikatos ir sveikatinimo paslaugų žmonėms departamentas neseniai nusprendė skirti 40 milijonų dolerių vertės finansinę paramą vaistus gaminančiai kompanijai „GlaxoSmithkline“ tirti naujus antibiotikus, kurie bus skirti kovoti su „supermikrobais“. Ši parama per ateinančius penkerius metus gali būti padidinta net penkis kartus. Pasak J.Woodstock, viena iš problemų, susijusių su antibiotikais, yra ta, kad vaistų gamintojai, užuot investavę į naujų antibiotikų tyrimą, pasuko jiems didesnį pelną žadančiu vaistų nuo tokių ligų, kaip diabetas ir vėžys, kūrimo keliu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką