2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Specialius konteinerius nuo šiol turės ir elektronikos atliekos

UAB „EMP recycling“, įgyvendindama su Aplinkos ministerija pasirašytą sutartį, Lietuvoje kuria smulkiosios elektros bei elektroninės įrangos (EEĮ) atliekų surinkimo tinklą. Artimiausią el. atliekų išmetimo vietą galima sužinoti apsilankius svetainėje Mesk-i-konteineri.lt.
Elektroninės įrangos atliekų konteineris
Elektroninės įrangos atliekų konteineris / „EMP recycling“ nuotr.

Į sąvartynus patenkančių komunalinių atliekų sudėties tyrimai rodo, kad sugedę elektros bei elektroninės įrangos prietaisai vis dar metami į bendrąsias šiukšliadėžes ir kasmet tokiu būdu  amžiams palaidojame ne mažiau kaip 2000 tonų šių atliekų, kurios neturėtų patekti į bendrą atliekų srautą. Tad šio projekto metu ne tik tikimasi toliau formuoti rūšiavimo įpročius, sukurti ir teikti patogią paslaugą, bet ir žymiai sumažinti į sąvartynus patenkantį EEĮ atliekų skaičių.

Tinklas kuriamas visose 60 savivaldybių ir priklausomai nuo gyventojų skaičiaus čia bus pastatyta nuo 1 iki 173 šiam projektui Lietuvoje sukurtų bei gaminamų specialių konteinerių. Čia bus galima išmesti pačią įvairiausią smulkiąją techniką (IT, maisto ruošimo, kūno priežiūros, sveikatingumui ir laisvalaikiui skirtus prietaisus, elektros bei baterijų energija maitinamus žaislus ir t.t.).

Elektros bei elektroninės įrangos atliekų perdirbimo įmonės „EMP recycling“ generalinis direktorius Almontas Kybartas pastebi, kad  šis srautas, vykdant  gamintojų-importuotojų ir jų asociacijų pavestas EEĮ atliekų surinkimo ir perdirbimo užduotis, visuomet buvo pats sudėtingiausias. Gyventojai paprastai šiuos prietaisus atiduodavo kartu su senu šaldytuvu ar virykle, tačiau labai retai pasitaikydavo, kai kompanijos „atliekų taksi“ buvo kviečiamas dėl virdulio ar dėl sugedusio nešiojamojo kompiuterio.

Dabar šiais prietaisais bus galima atsikratyti tiesiog einant į darbą, mokyklą, susitikimą. Konteineriai buvo kuriami ir gaminami pasitelkiant Lietuvos dizainerių, konstruktorių, gamintojų pajėgas, laikantis ekologiško dizaino principų. Todėl jie primena ne atliekų konteinerį, o interjero detalę.

Prie tinklo jau jungiasi įvairios organizacijos: verslo centrai, savivaldybės, seniūnijos, mokyklos, gydymo įstaigos, bibliotekos, namų bendrijos. Joms dalinami plakatai, teikiama konsultacinė darbuotojų, lankytojų, klientų švietimo pagalba.

Šio ilgalaikio projekto metu taip pat vyks įvairios kitos edukacinės kampanijos bei šių prietaisų išmetimą į specialius konteinerius skatinančios akcijos.

Tinklo kūrimas finansuojamas Gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšomis, o surinktų atliekų perdirbimo kaštus padengs gamintojai-importuotojai. Šis projektas  yra tęstinis: pasibaigus LR Aplinkos ministerijos ir UAB ,,EMP recycling“ sutarčiai EEĮ atliekų surinkimas tinklo vietose nenutrūks, sukurtos sistemos finansavimą užtikrins gamintojai ir importuotojai, su kuriais projekto vykdytojas yra sudaręs ketinimų protokolus/sutartis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką