Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sraigės pražudo daugiau žmonių nei visi laukiniai plėšrūnai kartu sudėjus

Rodytųsi, daugiausiai žmonių gyvybių faunos pasaulyje turėtų pasiglemžti laukiniai plėšrūnai – pvz., liūtai, lokiai, rykliai. Pasirodo, tokie nekalti sutvėrimai kaip gėlavandenės sraigės vidutiniškai nužudomų žmonių skaičiumi lenkia visus laukinius Žemės plėšrūnus kartu sudėjus.
Gėlavandenės sraigės
Gėlavandenės sraigės / Wikipedia nuotr.
Temos: 2 Liūtas Sraigė

Sraigės nudaigoja per metus vidutiniškai apie 10 tūkst. žmonių, o plėšrūnų nasruose kasmet žūsta ne daugiau kaip 2 tūkst. žmonių (rykliai ir vilkai pasiglemžia iki 10 gyvybių per metus, liūtai sudrasko apie 100, drambliai ir begemotai sutrypia atitinkamai po 100 ir 500, krokodilai pražudo apie 1 tūkst.).

Kaip žudo lėtapėdės gėlavandenės sraigės? Žmonės nuo jų žūsta tuomet, kai šios į žmogaus organizmą patenka su geriamuoju vandeniu.

Žmogaus organizme atsidūrę užkrėstų gėlavandenių sraigių kiaušinėliai gali sukelti mirtiną ligą šistosomiazę arba sraigių karštinę. Ligoniui skauda pilvą, jis vemia ir šlapinasi krauju, paralyžiuojamos jo kojos, pažeidžiami inkstai ir kepenys, galimas nevaisingumas ar kraujo vėžys. 

Ligos simptomus sukelia kiaušinėliuose tūnančios parazitinės kraujinių siurbikių arba šistosomų genties kirmėlės. Jos apsigyvena kraujagyslėse (venose). Jos gali įsikurti šlapimo sistemoje arba sėklidėse (urogenitalinės šistosomozės sukėlėjos), žarnyne (žarnyno šistosomozės sukėlėjas).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius