Sportas gyvai

Štai kodėl hipotetinė „Nibiru“ kelia baimę: klajojanti planeta sukėlė kosminę katastrofą

Prie žvaigždės, panašios į Saulę, aptiktos dvi planetos, o pačioje žvaigždėje matyti trečios planetos cheminės liekanos.
Egzoplaneta Nibiru
Egzoplaneta Nibiru / NASA.gov iliustr.
Temos: 3 NASA Planeta Kosmosas

Žvaigždė HIP 68468 yra labai panaši į Saulę, tik maždaug milijardu metų senesnė – jos amžius siekia 6 milijardus metų. Prie jos aptiktos dvi planetos: 26 kartus už Žemę masyvesnė planeta, nutolusi tiek, kiek Venera nuo Saulės, ir tris kartus už Žemę masyvesnė planeta 0,03 astronominio vieneto atstumu nuo žvaigždės.

Bet daug įdomesnis yra pačios žvaigždės spektras, kuriame matyti labai daug ličio ir įvairių nelakiųjų elementų, tokių kaip geležis, chromas, titanas ir skandis. Geriausias būdas paaiškinti jų egzistavimą – žvaigždė neseniai prarijo maždaug šešių Žemės masių planetą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Nibiru“.
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Nibiru“.

Gali būti, kad planetą į žvaigždę įstūmė masyvioji planeta, atmigravusi iš toliau; ji tikrai negalėjo susiformuoti ten, kur yra dabar, nes tam nebūtų pakakę medžiagos protoplanetiniame diske aplink žvaigždę.

Bet neįprasta tai, kad reikšminga planetų migracija galėjo vykti prie subrendusios žvaigždės – paprastai planetos migruoja jaunose sistemose, kuriose protoplanetinis diskas nėra iki galo išsisklaidęs.

Tolesni egzistuojančių planetų stebėjimai turėtų padėti nustatyti jų evoliuciją ir paaiškinti, kaip žvaigždėje atsirado kai kurių cheminių elementų perteklius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius