15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 13:47

Stambi Portugalijos žiniasklaidos grupė tapo kibernetinės atakos taikiniu

Vienas stambiausių Portugalijos žiniasklaidos konglomeratų ketvirtadienį pranešė, kad „Lapsus$" pasivadinusi programišių grupė, įsilaužė į bendrovės interneto platformas, išjungė kai kurias itin populiarias svetaines ir susisiekė su prenumeratoriais.
Kibernetinė ataka
Kibernetinė ataka

Pasak „Grupo Impresa“, programišiai siekė sutrikdyti bendrovės paslaugų teikimą ir prenumeratoriams išsiųsti melagienų. Vienas iš melagingų pranešimų skambėjo taip: „Karšta naujiena: Prezidentas nušalintas ir apkaltintas žmogžudyste: „Lapsus$" yra naujasis Portugalijos prezidentas“.

Bendrovė savo pareiškime nurodė, kad įsilaužėliai nepareikalavo sumokėti jokios sumos.

Nusikaltėliai gavo prieigą prie konglomerato „Amazon Web Services“ paskyros ir išsiuntė prenumeratoriams elektroninių laiškų bei tekstinių žinučių, nurodoma pareiškime.

Įsilaužėliai turėjo prieigą prie dalies prenumeratorių informacijos, tačiau „Grupo Impresa“ pareiškė neturinti įrodymų, kad buvo pavogta jų slaptažodžių ar kredito kortelių duomenų.

Remiantis pareiškimu, ataka įvykdyta sausio 2 d. paryčiais, o vėliau tą pačią dieną bendrovė atgavo savo debesijos paslaugų kontrolę.

Vis tik ketvirtadienį dvi pagrindinės bendrovės svetainės – priklausančios populiariam savaitraščiui „Expresso“ ir transliuotojo SIC valdomoms televizijoms – tebesinaudojo laikinais tinklalapiais.

Incidentą tiria portugalų policija ir Nacionalinis kibernetinio saugumo centras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką