2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Suskaičiavo: robotai darbo vietas šienaus milijonais

Pramoniniai robotai gali per artimiausią dešimtmetį darbą atimti iš 6 mln. amerikiečių, rašo „MarketWatch“, remdamasis Masačusetso technologijų instituto ekonomisto Darono Acemoglu ir jo kolegos iš Bostono universiteto Pascualio Restrepo atliktų tyrimų rezultatais.
Robotai žengia į mūsų kasdieninį pasaulį
Robotai žengia į mūsų kasdieninį pasaulį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Robotas Darbo rinka

Išanalizavę pramoninių robotų naudojimą 1990-2007 metais mokslininkai paskelbė niūroką prognozę: iki 2025 metų dirbančių amerikiečių ir visų šalies gyventojų santykis gali kristi 0,94-1,76 procentinio punkto.

JAV gyventojų surašymo biuro skaičiavimais, iki 2025-ųjų gyventojų šalyje padaugės iki 347,3 mln., o tai reiškia, jog darbo gali netekti 3,3-6,1 mln. žmonių.

Konservatyvesniais vertinimais, šis santykis gali sumažėti 0,54-1 procentinio punkto, o bedarbio likimas gali ištikti 1,9-3,5 mln. amerikiečių.

Ekonomistai teigia, kad didžiausia grėsmė tapti bedarbiais kyla aukštos kvalifikacijos nereikalaujančių profesijų atstovams, tokiems kaip produkcijos surinkėjams. Be to, nuo masinės robotizacijos gali nukentėti aukštojo išsilavinimo neturintys darbuotojai.

Kita svarbi tyrimų išvada – robotizacijos įtaka visuomenės užimtumo lygiui nepriklauso nuo tokių veiksnių kaip importas iš Kinijos ar Meksikos, gamybos perkėlimas į užsienį ar naujų skaitmeninių technologijų atsiradimas.

Pramoniniai robotai – visiškai automatizuoti mechanizmai, nereikalaujantys žmogaus priežiūros ir gali būti užprogramuoti įvairiausiam žmogaus rankų darbui pakeisti – nuo suvirinimo iki piešimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką