Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 04, 16:58

Švęskime Mindaugo karūnavimo dieną: 3 išmanūs būdai pažinti Lietuvą

Artėjantis laisvadienis Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės proga ne vieną tautietį paskatins susimąstyti ką įdomaus nuveikti Lietuvoje. Kokios programėlės leis pažinti dar neatrastus gimtosios šalies kampelius pranešime spaudai pristato „Samsung“ ekspertė.
Pora kelionėje
Pora kelionėje / 123RF.com nuotr.

„DayTrip“ ‒ sužinokite, ką prieš save matote

„Daytrip“ ‒ interaktyvi Lietuvos turizmo programėlė, skirta naudoti kaip elektroninis kelionių gidas. Beje, tas pačias funkcijas galite rasti ir interneto svetainėje „daytrip.lt“.

„Programėlėje pasirinkite datą, miestą arba rajoną, objekto tipą: muziejus, gamtą, paminklus arba architektūrą, kainą ‒ mokamą arba nemokamą, kelionės būdą. Tada jums pasiūlys įvairias vietoves ar maršrutus, kiek laiko užtruktumėte jas pasiekti skirtingais būdais, kaip jas vertina kiti vartotojai. Programėlėje keliautojai gali susikurti asmeninę paskyrą ir išsisaugoti tai, kas jiems labiausiai patiko“, ‒ sako „Samsung“ produktų ekspertė Aurelija Krivickaitė.

Atkreipkite dėmesį, kad informacija programėlėje gali būti pateikta tiek lietuvių, tiek anglų kalba. Negana to, programėlėje rasite objektų aprašymus, garsaus lietuvių fotografo Romualdo Požerskio nuotraukas ir audiogidą, kurį išklausę praplėsite savo žinias. Tiems, kuriems sunku nuspręsti, kur vykti, itin pravers funkcija „Nustebinti mane“, kuri pasiūlo netikėtą maršrutą.

„Lietuvos kurortai“ ‒ išbandykite papildytos realybės funkciją

„Lietuvos kurortai“ ‒ mobilioji programėlė, skirta pažinti kurortus: Neringos savivaldybę, Druskininkus, Birštoną ir Palangą. Dalis funkcijų prieinamos ir interneto svetainėje „lietuvoskurortai.lt“, tačiau jei norite išgirsti audiogidą ar išbandyti papildytos realybės funkciją, tai galėsite padaryti tik programėlėje.

„Programėlėje rasite maršrutus, lankytinas vietas ir papildytos realybės funkciją. Kairio kampo viršuje paspaudę 3 horizontalių brūkšnių simbolį, papildomai matysite QR skaitytuvo ir kalbos pasirinkimą. Beje, ši programėlė puikiai pritaikyta turistams, nes pateikiami net 5 kalbų variantai: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir latvių“, ‒ sako Aurelija Krivickaitė.

Ekspertė pasakoja, kad maršrutai pateikiami itin išsamiai: nurodoma, ar jis bus nemokamas, kiek laiko užtruks jį įveikti, kaip jį vertina kiti keliautojai. Pateikiami išsamūs aprašymai ir kitos detalės, pavyzdžiui, kokia danga vyksite: asfaltu, žvyrkeliu ar miško keliu. Taip galėsite nuspręsti, kiek aktyviai norėsite leisti laiką.

„Neakivaizdinis Vilnius“ ‒ studijuokite sostinę

„Neakivaizdinis Vilnius“ ‒ nemokama alternatyvaus Vilniaus pažinimo programėlė. Šios programėlės funkcijos prieinamos ir interneto svetainėje „neakivaizdinisvilnius.lt“.

„Atsidarę programėlę galėsite rinktis iš įvairių maršrutų tipų: Vilniaus rajonų studijų, istorijos, menų, architektūros, gamtos mokslų, vaikų ugdymo ir t.t. Taigi, pasirinkę, kas jus domina, spauskite „Pradėti maršrutą“ ir tada jį matysite ekrane. Galėsite apie maršrutą ar objektą sužinoti daugiau aprašyme ar perklausę audiogidą“, ‒ pasakoja A.Krivickaitė.

Programėlėje maršrutai pateikiami itin detaliai ‒ rodomas atstumas, reljefas, žingsniai, trukmė, ar jis draugiškas gyvūnams ir papildomą informaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką