Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 29d. 11:07

Tesla pristatė naują autopiloto superkompiuterį – vieną galingiausių pasaulyje

Tesla superkompiuteris
Tesla / Tesla superkompiuteris
Kompanijos teigimu, šis kompiuteris yra penktas pagal galingumą pasaulyje – jo našumas yra 1,8 eksaflopsų (EFLOPS). Sistema apdoroja maždaug 1,5 petabaitų (PB) duomenų masyvą. Šiam kompiuteriui siunčiama visa Tesla automobilių parko informacija, tinkama mokyti autopilotą.

Kompiuterinės regos ir objektų atpažinimo konferencijos metu vykusiame pristatyme Tesla DI skyriaus vadovas Andrej Karpathy apibūdino naujojo kompiuterio charakteristikas ir svarbiausias ypatybes. Bevardė mašina užsiima per Tesla automobilių kameras visame pasaulyje surenkamų duomenų analize. Vaizdo įrašai siunčiami į kompanijos būstinę, kur kompiuteris nagrinėja automobilių savininkų elgesį kelyje ir stengiasi sukurti virtualų vairuotoją, pasirengusį bet kokiai realaus pasaulio situacijai.

Šis superkompiuteris yra 720 mazgų klasteris iš 80 GB versijos 8x A100 – iš viso kompiuteryje sumontuoti 5760 grafikos procesoriai. NVME tipo saugykla yra 10 PB dydžio, išoriniai duomenys apdorojami 1,6 Tb/s sparta. Bendra kompiuterio komutacinė galia – apie 640 Тb/s.

„Kompiuterinė rega mums – duona ir sviestas to, ką darome mes ir ką gali atlikti Autopilotas. Ir kad veiktų išties gerai, privalome greitai apdoroti iš mūsų mašinų gaunamus duomenis, apmokyti neuroninius tinklus ir daug eksperimentuoti. Todėl mes tiek daug investavome į šio kompiuterio skaičiavimo išteklius. Šiuo atveju turime klasterį iš 720 mazgų, kuriuose yra 80-ies gigabaitų 8x A100. Spėju, tai yra maždaug penktas pagal galią superkompiuteris pasaulyje“, – Karpathy cituoja Electrek.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Tesla“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Tesla“

Ne mažiau svarbus naujausio Tesla anonso aspektas – tai, ko kompanija pristatymo metu neparodė. Karpathy paaiškino, kad pristatyta mašina – tik paslaptingojo Tesla Dojo pirmtakas, apie kurį Elonas Muskas ne kartą rašė savo twitter paskyroje ir užsimindavo spaudos konferencijose. Pasak Musko, Dojo bus dar galingesnis ir modernesnis – būsimasis superkompiuteris nebus susitelkęs vien tik į Autopiloto mokymą, o galės būti panaudotas ir kitose srityse. Jį surinkti tikimasi iki šių metų galo. Tikėtina, kad Karpathy pristatytas superkompiuteris yra vienas iš Tesla Dojo pirmtakų.

Anksčiau E.Muskas skelbė, kad Dojo bus kelių eksaflopsų galios ir pagal našumą atsidurs viename lygyje su kompiuteriais, kuriuos kuria Intel, AMD ir slaptos vyriausybinės įmonės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką