15min be reklamos
2022 10 27, 11:58

„Tyrėjų Grand Prix“ nugalėtoja: apie mokslą reikia mokytis kalbėti paprastai

Pirmajame mokslo populiarinimo konkurse „Tyrėjų Grand Prix“ triumfavo Karolina Maleckaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) doktorantė, kuri paprastai paaiškino, kodėl tyrinėja ląstelių klampumą ir kuo šis tyrimas aktualus visuomenei, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Tyrėjų Grand Prix“
„Tyrėjų Grand Prix“ / Renginio nuotr.
Temos: 2 Ląstelė Mokslas

„Lietuvos stiprybė ir išskirtinumas – išsilavinę žmonės. Pirmą kartą inicijuodama mokslo populiarinimo konkursą „Tyrėjų Grand Prix“ norėjau atkreipti dėmesį į Lietuvos jaunųjų mokslininkų vykdomus tyrimus bei domėjimosi sritis. Renginio rezultatai pranoko lūkesčius – sulaukėme ne tik jaunųjų mokslininkų, bet ir visuomenės susidomėjimo. Toks pozityvus vertinimas – paskatinimas mums ir kitais metais vėl organizuoti konkursą“, – sako konkurso iniciatorė ir pagrindinio prizo steigėja Norvegijos lietuvė Žaneta Freyer.

„Tyrėjų Grand prix“ nugalėtoja K.Maleckaitė, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) doktorantė, sako, kad viena iš priežasčių, kodėl nusprendė dalyvauti konkurse, buvo mesti iššūkį sau ir išmokti sudėtingus mokslo dalykus papasakoti paprastai.

Konkurse dalyvavau todėl, kad išmokčiau paaiškinti savo šeimai ir draugams, ką aš tyrinėju ir koks mano tyrimų tikslas.

„Dažnai sulaukdavau klausimo – ką tu dirbi. Ir retai pavykdavo suprantamai paaiškinti, ką iš tiesų darau. Taigi konkurse dalyvavau todėl, kad išmokčiau paaiškinti savo šeimai ir draugams, ką aš tyrinėju ir koks mano tyrimų tikslas“, – kalba doktorantė K. Maleckaitė, kuri į renginį susirinkusiai smalsiai auditorijai per 4 min. suprantamai paaiškino, kodėl tyrinėja ląstelių klampumą.

Ji detalizuoja, kad ruošiantis konkurso finalui ypač pravertė mentorių įžvalgos ir praktiniai patarimai, kurie padėjo suprasti, kad pristatant savo disertacijos temą reikia koncentruotis ne į tyrimo eigos detales, o visą dėmesį skirti metodo pritaikymui bei paaiškinimui, kodėl visuomenei toks mokslinis atradimas yra reikalingas.

Pagrindinis konkurso „Tyrėjų Grand Prix“, kurį organizavo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, tikslas – suteikti galimybę doktorantams suprantamai ir patraukliai pristatyti savo vykdomus tyrimus bei populiarinti mokslą visuomenėje.

Konkurso finale dalyvavo 10 įvairias mokslo sritis – nuo meno iki gamtos mokslų – atstovaujančių doktorantų. Jaunieji mokslininkai kartu su viešojo kalbėjimo specialistais paruošė 4 min. pranešimus, kuriuose stengėsi paprastai ir aiškiai pristatyti savo tyrimų objektą.

„Tyrėjų Grand Prix“ dalyvius vertino komisija, kurią sudarė dr. Urtė Neniškytė, neuromokslininkė, Goda Raibytė-Aleksa, mokslo žurnalistė, Aleksandras Špilevojus, aktorius, ir renginio žiūrovai, kurie už labiausiai patikusius doktorantų pristatymus balsavo mobiliąja programėle. Laimėtojui atiteko 2000 Eur prizas.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką