15min be reklamos
2023 02 06, 17:38

Ukrainai – pagalba iš Ispanijos: kokios karinės technikos sulauks?

Ispanija perduos Ukrainai 20 šarvuotų transporterių M113, pranešė gynybos ministrė Margarita Robles. Tai jau antras toks pristatymas per pastaruosius šešis mėnesius – praeitą kartą taip pat buvo perduotas toks skaičius minėtų transporto priemonių, rašo „Defence24“.
Šarvuočiai M113
Šarvuočiai M113 / Lietuvos kariuomenės nuotr.

Ispanijos dovanoti šarvuočiai kompensuos nedidelę dalį Ukrainos M113 patirtų nuostolių.

M113 – yra amerikiečių lengvai šarvuota vikšrinė transporto priemonė, sukurta XX a. šeštojo dešimtmečio antroje pusėje. 1960 m. jis buvo pradėtas naudoti JAV kariuomenėje kaip pagrindinė mechanizuotoji pėstininkų transporto priemonė, kol buvo sukurta „M2 Bradley“ pėstininkų kovos mašina.

Siekiant sumažinti svorį, transporto priemonės fiuzeliažas buvo pagamintas iš 28–44 mm storio aliuminio. Iš pradžių jame buvo karbiuratorinis variklis, tačiau nuo M113A1 versijos jis buvo pakeistas 6V53 dyzeliniu varikliu, išvystančiu 275 arklio galias. Pagrindinė transporto priemonės ginkluotė – 12,7 mm kalibro M2HB didelio kalibro kulkosvaidis.

M113 viršuje įrengti liukai, gale – hidrauliniu būdu nuleidžiama platforma su durimis. Šarvuočio masė siekia 10,4 tonos, į jį telpa apie 12 karių ir vairuotojas.

Techniškai paruoštas M113 gali plaukti padedant vikšrams 6 km/val. greičiu. Su pilnu baku šarvuotis gali nuvažiuoti iki 480 km.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką