Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos kariai pirmą kartą sėkmingai panaudojo šį ginklą: pamatykite, kaip jis sunaikino rusų tanką

Ukrainos aktyvistas ir savanoris Serhijus Sternenko pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip karo lauke panaudojamas naujas FPV (angl. first-person view) dronas su autonominio taikinių nustatymo galimybėmis, skelbia „Defence Blog“.
Ukrainos kariai pirmą kartą sėkmingai panaudojo šį ginklą.
Ukrainos kariai pirmą kartą sėkmingai panaudojo šį ginklą. / Ekrano nuotr.

Pranešama, kad dronas pademonstravo savo gebėjimą smogti į taikinius be tiesioginių operatoriaus komandų. Tai žymi naują Ukrainos karinės taktikos etapą.

Socialinės žiniasklaidos platformoje X (anksčiau vadinta „Twitter“) pasidalintoje vaizdo medžiagoje užfiksuota, kaip tiksliu drono smūgiu sunaikinamas rusų tankas.

S.Sternenko pabrėžė bepiločio atsparumą. Anot jo, ataka sėkmingai įvykdyta nepaisant to, kad buvo susidurta su aktyviu priešo elektroninės kovos sistemų trukdymu. Paskutiniame operacijos etape dronas savarankiškai susprogdino rusų tanką.

S.Sternenko pridūrė, kad norint plačiai pritaikyti šią technologiją, būtina ją patobulinti. Tiek Ukrainos, tiek Rusijos kariuomenės sutelkė dėmesį į automatinių bepiločių orlaivių taikinių nustatymo sistemų kūrimą, bandyta panašias galimybes integruoti į tokias platformas kaip bepiločiai orlaiviai. Tačiau praktinių rezultatų iki šiol nebuvo pasiekta.

Įdiegtos autonominės taikymo galimybės atveria naujas bepiločių orlaivių karo galimybes, leidžiančias kovoti su priešo taikiniais dideliais atstumais esant aktyviems radijo trukdžiams – tai anksčiau buvo iššūkis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius