Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vaistai nuo plikimo sukurti: tik ar galėsite už tai susimokėti?

Vaistas nuo nuplikimo jau visai čia pat. Ir viskas, ko prireiks, tai ekstravagantiško klonuotų kamieninių ląstelių bei 3D spausdintuvu atspausdinto „Jell-O“ derinio.
Plikas aktorius Mike'as Myersas
Plikas aktorius Mike'as Myersas / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Plikimas Plikiai

Mokslininkai daugybę metų bando klonuoti plaukus ir taip išgydyti žmones nuo plikumo, tačiau dabar jie ypač priartėjo prie didelės naujų folikulų problemos – polinkio prarasti formą ir savo funkcijas – sprendimo.

Nors šis brangus gydymo būdas dar nėra pakankamai ištobulintas ir parengtas naudoti plikos žmogaus galvos apželdinimui, tyrimai su gyvūnais rodo, kad šis gydymas yra labai perspektyvus.

Plaukų folikulų klonavimas yra gana gerai žinomas dalykas, tačiau užtikrinti, kad jie išliktų grupėse ir teisinga kryptimi, yra šiek tiek sunkiau.

Kolumbijos universiteto mokslininkai 3D spausdintuvu atspausdino specialią formą, kurią „The Atlantic“ apibūdino kaip „Jell-O“ (panašu į želatiną aut. past.), ir joje buvo susodinti klonuoti folikulai. Taip siekiama juos išlaikyti vienoje vietoje, kol jie pilnai išsivystytų ir įsitvirtintų žmogaus galvoje.

Toks pasiekimas yra gera žinia, turintiems nuplikimo problemų, tačiau pats klonavimas ir sudėtingos 3D spausdintos formos nėra pigus malonumas. Jei toks gydymo metodas vieną dieną atsidurs medicinos klikose, daugelį metų juo pasinaudoti galės tik turtingieji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius