Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vaistai nuo plikimo sukurti: tik ar galėsite už tai susimokėti?

Vaistas nuo nuplikimo jau visai čia pat. Ir viskas, ko prireiks, tai ekstravagantiško klonuotų kamieninių ląstelių bei 3D spausdintuvu atspausdinto „Jell-O“ derinio.
Plikas aktorius Mike'as Myersas
Plikas aktorius Mike'as Myersas / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Plikimas Plikiai

Mokslininkai daugybę metų bando klonuoti plaukus ir taip išgydyti žmones nuo plikumo, tačiau dabar jie ypač priartėjo prie didelės naujų folikulų problemos – polinkio prarasti formą ir savo funkcijas – sprendimo.

Nors šis brangus gydymo būdas dar nėra pakankamai ištobulintas ir parengtas naudoti plikos žmogaus galvos apželdinimui, tyrimai su gyvūnais rodo, kad šis gydymas yra labai perspektyvus.

Plaukų folikulų klonavimas yra gana gerai žinomas dalykas, tačiau užtikrinti, kad jie išliktų grupėse ir teisinga kryptimi, yra šiek tiek sunkiau.

Kolumbijos universiteto mokslininkai 3D spausdintuvu atspausdino specialią formą, kurią „The Atlantic“ apibūdino kaip „Jell-O“ (panašu į želatiną aut. past.), ir joje buvo susodinti klonuoti folikulai. Taip siekiama juos išlaikyti vienoje vietoje, kol jie pilnai išsivystytų ir įsitvirtintų žmogaus galvoje.

Toks pasiekimas yra gera žinia, turintiems nuplikimo problemų, tačiau pats klonavimas ir sudėtingos 3D spausdintos formos nėra pigus malonumas. Jei toks gydymo metodas vieną dieną atsidurs medicinos klikose, daugelį metų juo pasinaudoti galės tik turtingieji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius