2009-07-30 14:29

Vakarų Afrikoje dingo internetas

Dėl optinio interneto kabelio SAT-3 gedimo ketvirtadienį dalis Vakarų Afrikos valstybių liko be interneto ryšio.
Už savo veiksmus internete irgi reikia atsakyti.
Kai kuriose Vakarų Afrikos valstybėse nutrūko interneto ryšys. / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Interneto ryšys nutrūko Benine, Toge, Nigeryje ir Nigerijoje, problemų kilo dar keliose šalyse, pranešė BBC.

Sutrikus interneto ryšiui, problemų kilo bankams, Vyriausybės institucijoms ir mobiliojo ryšio tiekėjams. Kol ieškoma gedimo priežasties, kompanijos priverstos ieškoti alternatyvų, ryšį bandoma užmegzti per palydovus.

15 tūkst. kilometrų ilgio kabelis SAT-3 eina per Ispaniją ir Portugaliją į Pietų Afriką per aštuonias Vakarų Afrikos valstybes. Kai kurioms Vakarų Afrikos valstybėms SAT-3 yra vienintelis interneto šaltinis.

Pranešama, kad SAT-3 kabelio gedimas užfiksuotas per Beniną einančiame ruože. Pats Beninas interneto ryšį šiuo metu gauna iš gretimų valstybių. Kitos šalys ketina pasielgti taip pat, mat kabelio taisymas gali užtrukti kelias savaites.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą