15min be reklamos
2022 12 07, 10:33

Vienos didžiausių kriptovaliutų keityklų viceprezidentas: Europa gali tapti naujos kartos interneto lydere

Ar gali Europa tapti pasaulio lydere „Web3“ srityje? „Mano atsakymas yra „taip“, mes jau einame šiuo keliu“, – trečiadienio rytą Vilniuje vykstančioje „WEB3: Impact The Future“ konferencijoje kalbėjo vienos didžiausių kriptovaliutų keityklų pasaulyje „Binance“ viceprezidentas Europos regionui Martinas Bruncko.
Web3
Web3 / 123RF.com nuotr.

„Web3“ yra terminas, kurį ekspertai suteikė naujos kartos internetui. Į šio koncepto vystymą kasmet investuojami dešimtys milijardų eurų. Spėjama, kad „web3“ bus decentralizuota interneto versija, kurioje dalyvausime per metavisatas, pasitelkę savo skaitmeninius avatarus.

Kai „web1“ apibūdina pradinį, tik atsiradusį internetą, „web2“ prasideda nuo maždaug 2004 metų. Tiesa, nereikėtų galvoti, jog tai – išrastas ar perkurtas internetas. Perėjimą tikslingiau būtų pavadinti interneto ir jo vartojimo konceptų evoliucija.

„Kalbant apie „web1“ ir „web2“ – Europa nebuvo laimėtoja. Ko iš tikrųjų trūko, manau, priklauso nuo ekosistemos, o tai reiškia du dalykus: pirma, žmones ir, antra – pinigus“, – konferencijoje pasakojo M.Bruncko.

Eksperto teigimu, prieš 10-20 metų Europoje trūko ne tik patyrusių įmonių steigėjų, bet ir technologijų srityję patirtį sukaupusių patarėjų. Trukdė ir investavimo galimybės – norėdami plėstis verslai finansavimo turėdavo ieškoti JAV, dėl to dažnai ten ir likdavo.

Tačiau viskas pasikeitė, ir, anot M.Bruncko, Europai šiuo metu sekasi tikrai neblogai: „Turime daugiau kriptovaliutų vartotojų nei JAV. Padeda ir tai, kad Kinijoje kriptovaliutos yra uždraustos. Antra, Europa šiuo metu yra nr. 1 regionas pagal tai, kiek vertės perkeliama į blokų grandinės technologiją. Taigi, tai reiškia, kad Europos įmonės ir naudotojai jau lenkia JAV“.

Europos įmonės ir naudotojai jau lenkia JAV.

Kitas ne mažiau svarbus žingsnis – Kriptovaliutų rinkų reglamentas (angl. Markets in Crypto-assets Regulation, MiCA), kuriuo siekiama sukurti ES kriptoakcijų emisijos, tarpininkavimo ir prekybos jomis reguliavimo sistemą. Juo bus nustatyti licencijavimo ir veiklos vykdymo reikalavimai, taip pat piktnaudžiavimo rinka tvarka kriptoakcijų atžvilgiu.

„Kodėl tai tikrai svarbu – visų pirma, tai sukurs daug daugiau pasitikėjimo iš vartotojų ir didesnę jų apsaugą. Antra, tai bendroji rinka – niekada neturėjome bendrosios skaitmeninių paslaugų rinkos, jei buvote europietiškas startuolis ir norėjote plėstis ES mastu, dažnai turėjote susidurti su daugiau nei 20 skirtingų kalbų ir reguliavimo sistemų. Ir paskutinis dalykas – pasaulinė įtaka, kurią Europa vis labiau daro priimdama tokio pobūdžio reglamentus“, – teigė M.Bruncko.

Viceprezidentas taip pat pabrėžė vienaragių svarbą Europoje: „Vien tai, kiek vienaragiu turite šioje šalyje, daro įspūdį“.

„Tad atsakant į mano klausimą, ar Europa gali būti pasauline lydere – mano atsakymas yra „taip“, mes jau einame šiuo keliu. Aš užtikrintas, kad Lietuva bus šio proceso centre“, – teigė M.Bruncko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką