Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 09:56

Žaidimų konsolė „PlayStation 4“ bus gerokai pigesnė už konkurentę „Xbox One“

Kompanijos „Microsoft“ ir „Sony“ pirmadienį žaidėjams skirtoje konferencijoje E3 paskelbė savo naujųjų žaidimų konsolių kainas.
Žaidimų konsolė „PlayStation 4“
Žaidimų konsolė „PlayStation 4“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Microsoft“ savąją „Xbox One“ ketina išleisti lapkritį, JAV pirkėjams ji kainuos 499 dolerius, o europiečiams – 499 eurus (apie 1,7 tūkst. Lt).

Po kelių valandų vykusiame „Sony“ pristatyme japonų kompanija pagaliau parodė, kaip atrodys naujasis žaidimų kompiuteris „PlayStation 4“, ir atskleidė jo kainą: JAV už jį bus prašoma 399 dolerių, o Europoje – 399 eurų (beveik 1,4 tūkst. Lt).

Žaidimų konsolė „Xbox One“
Žaidimų konsolė „Xbox One“

Rinkos apžvalgininkams toks kainų skirtumas buvo tikras netikėtumas. „Savaime suprantama, svarbiausia žinia yra tai, kad „PlayStation“ bus 100 dolerių pigesnė nei „Xbox One“, kai jos pasirodys prekyboje JAV. „Microsoft“ teks dar kartą įvertinti kainą arba paaiškinti, kodėl jos pasiūlymas yra geresnis, tarkime, dėl „Kinect“ sensoriaus, – teigė žaidimų portalo „Kotaku“ redaktorius Stephenas Totilo. – Žinoma, trumpuoju laikotarpiu tai didelės įtakos neturės, nes kai išleidžiamos naujos konsolės, pasiūla paprastai būna ribota ir didžiausi žaidimų mėgėjai sumokės bet kiek, kad tik jas gautų. Tačiau po pusmečio ar metų skirtumas bus jaučiamas ir „Microsoft“ galbūt norės suderinti savo kainą su konkurentės „Sony“ pasiūlymu.“

„Sony“ taip pat pareiškė neketinanti taikyti jokių apribojimų perpardavinėjant ar skolinantis žaidimus, nebus reikalaujama ir patvirtinti konsolės autentiškumą internetu.

Tai dar vienas smūgis „Microsoft“, kuri pareiškė, kad žaidimų perpardavinėtojams bus taikomi ribojimai, taip pat žaidimų konsolei reikės suteikti interneto prieigą bent kartą per 24 valandas, kad veiktų žaidimai.

Dar vienas svarbus aspektas renkantis žaidimų konsolę – išskirtiniai žaidimai. „Xbox One“ žada pasiūlyti tokius žaidimus, kaip „Ryse: Son of Rome“, „Killer Instinct“, „Forza 5“, „Dead Rising 3“, „Sunset Overdrive“, „Project Spark“ bei, žinoma, naują „Halo“ versiją.

„Sony“ teigia, kad „PlayStation 4“ ruošiama per 140 žaidimų, dauguma jų bus išleisti pirmaisiais metais po kompiuterio pristatymo. Konsolės startui pasirinkti tokie pavadinimai, kaip „The Order: 1886“, „Destiny“, „Watch Dogs“, „Batman: Arkham Origins“ ir „Kingdom Hearts 3“.

Tiksli „PlayStation 4“ pasirodymo data kol kas nepaskelbta, tačiau prekyba žaidimų kompiuteriu turėtų prasidėti prieš didžiąsias metų šventes. Tai bus pirmas kartas, kai „Sony“ ir „Microsoft“ savo žaidimų konsoles išleidžia praktiškai vienu metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką