Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 28, 18:54

Žmonių tikėjimas globaliniu atšilimu priklauso nuo oro

Pastaraisiais metais konservatyvios organizacijos išleido milijardus dolerių tam, kad įtikintų, jog klimato atšilimas nėra tikras. Arba bent jau priklauso ne nuo žmogaus sukeltų padarinių. Kurį laiką atrodė, kad ši kampanija veikia, rašo theweek.com.
Skulptūra Temzės upėje primena apie globalinį atšilimą.
Skulptūra Temzės upėje primena apie globalinį atšilimą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2009 m. paskelbta, kad globaliniu atšilimu tikinčių amerikiečių skaičius per dvejus metus sumažėjo nuo 77 iki 59 procentų. Ir tik 36 proc. iš jų, palyginus su 47 proc. 2007 – aisiais, tikėjo, kad globalinis atšilimas yra sukeltas žmonių.

2009 m. tikinčių atšilimu dalis padidėjo iki 68 proc., o manančių, kad jį sukelia žmonės, buvo 42 procentai. Įdomu tai, kad mokslininkai globaliniu atšilimu beveik neabejoja – 97 proc. jų mano, jog atšilimas iš tiesų vyksta ir yra sukeltas žmonių.

Tuo metu, kai dienos vis šiltėja, konservatyvūs milijardieriai toliau mėgina įtikinti, kad klimato atšilimas neegzistuoja, užuot skyrę pinigus technologijoms, kurios gali padėti atšaldyti planetą.

Didelė priešprieša yra tarp respublikonų ir demokratų – pastarieji mano, kad globalinis atšilimas vyksta, o didesnė dalis respublikonų su tuo nesutinka.

Tuo metu, kai dienos vis šiltėja, konservatyvūs milijardieriai toliau mėgina įtikinti, kad klimato atšilimas neegzistuoja, užuot skyrę pinigus technologijoms, kurios gali padėti atšaldyti planetą.

Tačiau neseni mokslininkų atradimai tik patvirtina įtarimus dėl globalinio atšilimo: jie rodo, kad globalinis atšilimas per pastaruosius šešiolika metų vyko du su puse karto greičiau, nei manyta iki šiol. 

Duomenys, kuriais remiamasi nustatant temperatūros lygį, gaunami tik iš 84 proc. planetos paviršiaus. Į juos neįtraukiami poliariniai regionai ir dalis Afrikos.

Niujorko universiteto mokslininkas dr. Kewinas Cowtanas ir Otavos universiteto doktorantūros studentas Robertas Way'us atkūrė „dingusią“ temperatūrą , netikrintų regionų periferijoje naudodami palydovų duomenis ir rezultatus iš meteorologinių stočių bei laivų.

„Quarterly Journal of the Royal Meteorological Society“ lapkričio mėnesį publikuotas tyrimas rodo, kad Arktyje atšilimas yra aštuonis kartus didesnis, nei kitose planetos vietose. Ankstesniuose tyrimuose, kurie daryti remiantis penkiais šeštadaliais žemės paviršiaus duomenų, skelbta, kad globalinis atšilimas sulėtėjo nuo 1997 metų.

Naujieji tyrimai rodo, kad iš tiesų globalinis atšilimas nuo 1997 m. vyko du su puse karto greičiau, nei skelbiama ankstesniuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką