Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 16d. 16:05

Aukštosios mokyklos sėkmė priklauso nuo žmonių

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) direktorius Julius Niedvaras
VU TVM nuotr. / Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) direktorius Julius Niedvaras

Lietuvoje tampa įprasta universiteto sėkmę matuoti reitingų rodikliais, tačiau ar tikrai aukštosios mokyklos sėkmės receptas gali būti išmatuojamas skaičiais? Sėkmingai veikiančios ir sparčiai progresuojančios Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) direktorius Julius Niedvaras siūlo kiek kitokią sėkmės formulę.

Ieškoti naujų galimybių

Versle paprastai geriausiai sekasi tiems, kurie atranda neišnaudotas rinkos nišas. Šia logika galėtų vadovautis ir aukštoji mokykla. Svarbu rasti įdomias tiek studijų proceso organizavimo, tiek vietinio ir tarptautinio bendradarbiavimo tarp institucijų bei atskirų bendruomenės narių, galimybes. Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla pirmiausiai ir išsiskiria tuo, jog yra vienintelė Lietuvoje verslo mokykla, kurią įsteigė universitetas (tai 1989 m padarė Vilniaus Universitetas). Kaip pasakoja J. Niedvaras, tai sudaro puikias galimybes mokyklos bei universiteto studentų, dėstytojų bendravimui, bendradarbiavimui. Abiejų įstaigų studentai gali rinktis studijų modulius tiek vienoje, tiek kitoje aukštojoje mokykloje , kas leidžia skatinti tarpdiscipliniškumą ir rengti vis platesnės erudicijos specialistus tiek versle tiek gretutinėse specialybėse. „Be to, pas mus jau mokosi Muzikos ir teatro akademijos studentai, pasirašyta sutartis su Kūno kultūros akademija Kaune, planuojama panaši sutartis su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Žinome, jog verslo žinios ir gebėjimai yra reikalingi daugybėje sričių ir jas geriausiai galime suteikti būtent VU TVM , tad stengiamės šią nišą išnaudoti“, – apie aktyvaus bendradarbiavimo tarp universitetų patirtį ir planus pasakoja J. Niedvaras.

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos vadovas pripažįsta, jog studentai ir dėstytojai yra svarbiausia aukštosios mokyklos egzistencijos, tobulėjimo ir sėkmės dėlionės detalė. 

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla jau prieš keletą metų nusprendė studijų programose propaguoti Jungtinių Amerikos Valstijų bei Centrinės Europos verslo vadybos modelius, kurie, kaip mano mokyklos direktorius, yra itin tinkami Lietuvos sąlygomis. O šiuos modelius VU TVM gali pasiūlyti ne tik studentams. „Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje studijos ir mokslas vis labiau papildo vienas kitą. Dar daugiau, mes mokslą vis aktyviau komercializuojame. Dar pora žingsnių, ir būsime unikalūs tuo, kad šalies mokslininkams pateiksime JAV arba Centrinės Europos mokslo komercializacijos vadybos modelius. Suteiksime mokslininkams verslumo žinių, jų idėjų komercializavimo būdų ir juos kartu realizuosime pagamintais ir parduotais produktais, sukurtomis įmonėmis. VU TVM jau turime puikių specialistų, kurie mokėsi ir dirbo šios veiklos organizavimo JAV verslo mokyklose ir IBM kompanijoje . VU TVM šiandien dirba ekspertai iš Vokietijos Steinbeis universiteto, kuris jau 30 metų sėkmingai veikia ir šioje srityje, turi virš 800 veikiančių įmonių Vokietijoje ir pasaulyje. Manome, kad tai naujos, perspektyvios ir naudingos Vilniaus universitetui, Lietuvos mokslininkams bei VU TVM studentams ir dėstytojams, mokslo darbuotojams veiklos pradžia, kuri leis dar labiau suburti bendruomenę, prisidėti prie Lietuvos mokslo, studijų ir verslo vystymo“, – naujai organizuojamos veiklos ypatumais dalinasi VU TVM direktorius.

Žiūrėti viena kryptimi

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos vadovas pripažįsta, jog studentai ir dėstytojai yra svarbiausia aukštosios mokyklos egzistencijos, tobulėjimo ir sėkmės dėlionės detalė. Visuomenėje dažnai diskutuojama apie universitetų požiūrį į studentą, tačiau J. Niedvaras teigia, jog kalbėti čia reikėtų ne apie požiūrį, o apie žiūrėjimą viena kryptimi. „Tai nėra tik aukštosios mokyklos požiūrio į studentą klausimas. Tai yra ir paties studento požiūrio į aukštąjį mokslą reikalas. Aš šiame santykyje matyčiau tik partnerystę, kurioje būtina aktyviai komunikuoti, išsakyti problemas ar pateikti idėjas iš abiejų pusių. Dialogas yra būtinas. Jis užtikrina sėkmę ir studentui, dėstytojui ir institucijai“, – mintimis dalinasi pašnekovas.

J. Niedvaras džiaugiasi, jog VU TVM studentai yra itin aktyvūs ir inovatyvūs: „Mūsų studentai turi daugybę nuostabių idėjų ir mes jas su džiaugsmu palaikome. Universitetas turi stengtis sudaryti studentui maksimalias galimybes ne tik gauti žinių ir įgūdžių paskaitų, seminarų, užsiėmimų metu, bet ir įtraukti jį į po paskaitinę veiklą Šiems dalykams ribų nėra, visada yra kur tobulėti ir to mes niekada nepamirštame. Kartais kai kurios idėjos universiteto administracijai gali atrodyti tikrų tikriausia avantiūra, tačiau neverta numoti į jaunatvišką ir drąsią studentų mintį“, – kalba J. Niedvaras.

Nebijoti kitokio požiūrio

Prakalbus apie dėstytojų indėlį į aukštosios mokyklos sėkmės dėlionę, Julius Niedvaras neleidžia abejoti – dėstytojai čia yra labai svarbūs. „Smagu, kad VU TVM studentai jais tikrai patenkinti. Tai kvalifikuotas personalas. Dėstytojai irgi džiaugiasi aktyviais studentais. Tačiau matau, kur mūsų šaliai dar reikėtų patobulėti, – sako pašnekovas. Kuomet išvyksti į vakarų šalis, gali pastebėti, jog ten dėstytojai su studentais bendrauja ir po paskaitų – neformaliai. Susitikti kavinėje prie puodelio arbatos ir padiskutuoti tiek studijų, tiek gyvenimo klausimais jiems yra įprasta“, – apie mums neįprastą, tačiau teigiamai vertinamą studentų ir dėstytojų bendravimo būdą kalba J. Niedvaras, paaiškindamas, kad tokiu būdu užmezgamas kur kas glaudesnis ryšys, ir paskaitose tuomet lengviau, drąsiau bendrauti. „Mūsų šalyje kol kas tokia praktika nėra įprasta, netgi priešingai – kai kas to visiškai nesupranta. Bet tai yra labai naudinga, labai skatintina ir tikiuosi pirmąjį žingsnį tokio bendravimo link žengs mūsų bendruomenė“, – pastebėjimais ir viltimis dalinasi VU TVM direktorius.

Pokalbio pabaigoje Julius Niedvaras prasitaria su pavydu žiūrintis į užsienio verslo mokyklas, kurios itin sparčiai vystosi ir tam turi puikias sąlygas, stiprų palaikymą iš valdžios institucijų. Tačiau priduria, jog kartu tai yra ir paskata esamomis sąlygomis siekti maksimumo. „Siekiame būti geriausi, inovatyviausi ir sėkmingiausi. O kiekvienai aukštąja mokyklai – savas sėkmės receptas, nes kiekviena ji yra kitokia“, – sako J. Niedvaras, prasitardamas, jog išdavė ne visą aukštosios mokyklos sėkmės paslaptį, keletą slaptų recepto ingredientų, kaip turbūt ir priklauso, pasilikęs savo žinioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Pensijų chaoso padarinys – Kaune pinigai įteikti ne pensininkei, o pašaliniam asmeniui

15min iš Dakaro Gazas

Dakaras baigėsi: po apdovanojimų ceremonijos lietuviai su medaliais grįžta į namus

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

Aktualu

Žemaitės gatvėje atnaujinamas viešojo transporto eismas, automobilių – vis dar draudžiamas

24sek

Slogus Domanto Sabonio vakaras: efektingas stogas ir skaudus pralaimėjimas

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Aktualu

15min studijoje – Įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė

„Eurolygos diena“: ypatingas treneris Kaune – NCAA legenda, nudegusi sekso skandale (2/4)

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: šįkart ir prieš, ir už Saulių Skvernelį

Aktualu

Įvertino S.Skvernelio galimybes: užsipuldamas žiniasklaidą gali užlipti ant grėblio

15min tema Aktualu

Zelandų pora išvyko be mergaitės: teismas neleido įvaikinti devynmetės ir dėl tarnybos klaidos

Gazas

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį

Mokslas.IT

Paaiškėjo, kad Saturno žiedai „labai jauni“

Vardai

Internete kaip virusas plinta dešimties metų iššūkis: neatsispyrė ir Lietuvos garsenybės

Aktualu

Švedijoje dingo lietuvis: pareigūnai prašo pagalbos

Gyvenimas

Kaunietė pasidalijo nemalonia patirtimi Kauno ligoninėje: „Mama kenčia baisią smarvę“

Aktualu

Nufilmuota, kaip Tauragėje policija elektrošoku tramdė prieš „Luminor“ protestavusį vyrą

24sek

Eurolygoje – „Olympiakos“ pergalė ir parblokšta „Barcelona“

24sek

Tylenį L.Lekavičių bandantis prakalbinti R.Pitino: „Norėčiau turėti 13 tokių kaip jis“

Vardai

Karalienės Elizabeth II vyras, 97-erių princas Philipas pateko į avariją

Gyvenimas

N.Campbell „Louis Vuitton“ kolekcijos pristatyme pasirodė kardinaliai pakeitusi šukuoseną

Aktualu

Sukilusių respublikonų neužteko: sankcijų O.Deripaskos kompanijoms nebeliks

24sek

„Panathinaikos“ trenerio susižavėjimas nustebino L.Lekavičių: „Galvojau, visai nežaisiu“

Naujienos

Aktualu

Pensijų chaoso padarinys – Kaune pinigai įteikti ne pensininkei, o pašaliniam asmeniui

24sek

Brandonas Daviesas – apie balsą „Žalgirio“ rūbinėje ir Kauno greičio matuoklius

15min iš Dakaro Gazas

Dakaras baigėsi: po apdovanojimų ceremonijos lietuviai su medaliais grįžta į namus

Aktualu

Žemaitės gatvėje atnaujinamas viešojo transporto eismas, automobilių – vis dar draudžiamas

24sek

Slogus Domanto Sabonio vakaras: efektingas stogas ir skaudus pralaimėjimas

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Gyvenimas

N.Campbell „Louis Vuitton“ kolekcijos pristatyme pasirodė kardinaliai pakeitusi šukuoseną

Aktualu

15min studijoje – Įvaikinimo ir globos skyriaus vedėja Agnė Marčiukaitienė

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: šįkart ir prieš, ir už Saulių Skvernelį

Aktualu

Įvertino S.Skvernelio galimybes: užsipuldamas žiniasklaidą gali užlipti ant grėblio

15min tema Aktualu

Zelandų pora išvyko be mergaitės: teismas neleido įvaikinti devynmetės ir dėl tarnybos klaidos

Aktualu

V.Putinas užsimojo „modernizuoti“ visuomenę, bet rusai iš ateities nesitiki nieko gero

24sek

Torontas triumfuoja: „saules“ užgesino paskutinės sekundės metimu

Gazas

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį

Mokslas.IT

Paaiškėjo, kad Saturno žiedai „labai jauni“

Vardai

Internete kaip virusas plinta dešimties metų iššūkis: neatsispyrė ir Lietuvos garsenybės

Gyvenimas

Kaunietė pasidalijo nemalonia patirtimi Kauno ligoninėje: „Mama kenčia baisią smarvę“

Aktualu

Nufilmuota, kaip Tauragėje policija elektrošoku tramdė prieš „Luminor“ protestavusį vyrą

Vardai

Karalienės Elizabeth II vyras, 97-erių princas Philipas pateko į avariją

Aktualu

Švedijoje dingo lietuvis: pareigūnai prašo pagalbos

Aktualu

Sprogdinimo Kolumbijos policijos akademijoje aukų padaugėjo iki 21

24sek

Tylenį L.Lekavičių bandantis prakalbinti R.Pitino: „Norėčiau turėti 13 tokių kaip jis“

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:27
00:29
01:11
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką