Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 20d. 13:52

Verslo studijų krypčių įvairovė: kaip pasirinkti tinkamiausią?

UAB „Fesla“ rinkodaros vadovė Kristina Katkuvienė
Archyvo nuotr. / UAB „Fesla“ rinkodaros vadovė Kristina Katkuvienė

Jau daugiau kaip dvidešimties metų patirtį sukaupusi Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) būsimiems studentams kasmet siūlo keletą skirtingų verslo studijų programų tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.

Programos varijuoja nuo specifinių studijų apie konkretų regioną (Vidurio ir Rytų Europą, Baltijos jūros regioną) iki tarptautinio masto studijų programų, apimančių ne tik paties verslo, bet ir verslo finansų, turizmo subtilybes. Vis dėlto, pagrindinė dilema, su kuria susiduria būsimieji studentai – kaip pasirinkti tinkamiausią verslo studijų kryptį?

Kasmet su studijų programų pasirinkimo klausimais susidurianti Karjeros centro direktorė Danutė Butkienė teigia, jog moksleiviai, stodami į aukštąsias mokyklas, dažnai jau būna apsisprendę ir verslo kryptį renkasi savo nuožiūra, tačiau gana dažnai tokį jų sprendimą lemia visuomenės, žiniasklaidos formuojama nuomonė. „Svarbu, kad būsimieji studentai tinkamai įvertintų savo poreikius ir gebėjimus, nes specialybės populiarumas dar negarantuoja puikių ateities perspektyvų. Verslo programas gali studijuoti kiekvienas, tačiau tikram verslininkui reikia veržlumo, novatoriško mąstymo bei lyderio savybių“, – tikina D. Butkienė.

Atsižvelgiant į asmenines, charakterio savybes, tinkamai pasirinkta verslo studijų kryptis gali ne tik suteikti bendrinių teorinių bei praktinių žinių verslo srityje, tačiau ir sukurti nišą tolimesnei karjerai. Verslo sferoje nemenką patirtį sukaupusi UAB „Fesla“ rinkodaros vadovė Kristina Katkuvienė, VU TVM baigusi tiek tarptautinio verslo bakalauro, tiek tarptautinio marketingo ir prekybos magistro programas, teigia, jog šias studijų programas ji rinkosi kryptingai, siekdama ugdyti tokias savo asmenines savybes kaip lyderystė, gebėjimas valdyti, organizavimas. Šiandien UAB „Fesla“ rinkodaros vadovė gali džiaugtis turėdama galimybę dirbti pagal įgytą specialybę, o studijų metu gautas žinias panaudoti kasdienėje veikloje. „Skyrius, kuriam vadovauju, apima bent kelias man gerai pažįstamas universitete studijuotas kryptis, t.y.: logistiką, rinkodarą, prekybą ir tiekimą, viešuosius pirkimus. Be to, dažnai studijų metu įgytas žinias naudoju konsultuodama mūsų įmonės aukščiausio lygio vadovus, patardama verslo organizavimo, sutarčių sudarymo klausimais“, – sakė K. Katkuvienė. Neretai verslo studijos tampa itin svarbios ne tik verslumu pasižymintiems studentams, bet ir kitų specialybių, pavyzdžiui, biologijos atstovams. VU TVM absolventės nuomone, savo laboratorijas ketinantiems įsteigti biologijos ar fizikos specialistams verslo studijos neretai suteikia kur kas platesnes galimybes.

Supažindinimas su studijų galimybėmis – dar mokykloje

Savo pirmuosius pasirinkimus, susijusius su būsimomis studijomis, moksleiviai apsvarsto dar 10 klasėje, rinkdamiesi tam tikroms aukštųjų mokyklų programoms reikalingus dalykus. Todėl svarbu, kad šie pasirinkimai būtų nukreipti tinkama linkme, t.y. kad moksleiviai kuo ankstesnėse klasėse būtų supažindinti su įvairiomis profesijomis. VU TVM, organizuodami projektą „Verslumo akademija“, domėtis verslu, jo kryptimis skatina būtent 10-12 klasių jaunuolius. Specialiai moksleiviams skirtas projektas suteikia ne tik teorinių žinių vadybos, marketingo ir verslo srityse, bet ir galimybę šias žinias pritaikyti praktikoje – kartu su dėstytojais bei verslo pasaulio atstovais sukurti savo socialiai atsakingo verslo idėją. Kaip teigia VU TVM studentų atstovybės pirmininkė Eglė Seiliūtė, tokio pobūdžio projektas itin naudingas aukštesniųjų klasių moksleiviams.

Archyvo nuotr./Eglė Seiliūtė
Archyvo nuotr./Eglė Seiliūtė

„Mokyklose mokiniai skatinami studijomis domėtis savarankiškai. Aš pati verslo kryptimi susidomėjau dar 12 klasėje, tačiau platesnį suvokimą gavau tik įstojus į VU TVM. Mano manymu, „Verslumo akademija“ šiuo atveju yra puikus projektas, ne tik skatinantis jaunuolių verslumą, tačiau ir apskritai domėjimąsi verslo padėtimi, jo perspektyvomis“, – sakė E. Seiliūtė.

Karjeros centro direktorės Danutės Butkienės teigimu, pastaraisiais metais populiariausiomis verslo studijų kryptimis VU TVM bakalauro pakopoje išlieka tarptautinio verslo programa anglų kalba, studentams leidžianti įgyti tarptautinės studijų patirties neišvykstant iš Lietuvos (programoje mokosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių studentai), bei tarptautinis turizmo verslas. Pastaroji programa, atsižvelgiant į rinkos poreikį, buvo sukurta 2009 m., siekiant parengti turizmo, kaip vienos sparčiausiai besiplėtojančių globalios ekonomikos sričių, specialistus. Šiandien tarptautinio turizmo verslo programos absolventai geba ne tik analizuoti socialinių ir ekonominių pokyčių įtaką turizmo plėtrai, bet ir valdyti tarptautines įmones ir teritorijas, įdiegti reikiamas inovacijas jų veikloje.

Daugiau apie VU TVM siūlomas studijų programas: http://www.tvm.vu.lt/lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką