Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU TVM ves verslumo skatinimo mokymus Moldovoje

Studentė
Jono Petronio nuotr. / Studentė
Šaltinis: 15min
0
A A

Š.m. rugsėjo 10–13 d. Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) Vadovų mokymo centro (VMC) atstovai Kišiniove (Moldovos Respublikoje) ves moterims skirtus verslumo skatinimo mokymus. Vykdant LR Užsienio reikalų ministerijos remiamą vystomojo bendradarbiavimo programą, VU TVM ekspertai sieks suteikti pagrindinių žinių savo verslą Moldovoje ketinančioms įkurti moterims.

Remiantis 2010–2011 m. vykdyto projekto „Moterų verslumo skatinimas Gruzijoje integracijos į Europos Sąjungą kontekste“ gerąja patirtimi, VU Tarptautinio verslo mokykla, bendradarbiaudama su LR Užsienio reikalų ministerija, rengia panašaus pobūdžio projektą Moldovos Respublikoje. Verslumo mokymai, jų organizatorių teigimu, turėtų tapti efektyvia moterų nedarbo šalyje mažinimo priemone bei prisidėti prie bendros Moldovos ekonominės ir socialinės gerovės kūrimo.  „Dabartinė moterų socialinė padėtis Moldovoje itin sudėtinga: dažniausiai jos užsiima ūkine, sezonine veikla arba prisideda prie šeimos verslo plėtojimo. Be to, apie 30% šalies moterų apskritai yra bedarbės, neretai patiriančios darbo rinkos diskriminaciją, tad tikimės, jog tokio pobūdžio moterų verslumo skatinimas padės sumažinti vyraujančius lyčių skirtumus“, – minėjo VU TVM VMC projektų vadovė Julija Kubova.

Intensyvi 4 dienų programa

Projektą sudarys du etapai: 32 akademinių valandų mokymai 23 programos dalyvėms bei verslo kelionės į Lietuvą suorganizavimas 5 geriausių verslo planų autorėms. Keturių dienų mokymo programoje numatyta aptarti tokias temas kaip sėkmingų verslininkų savybės (pastaroji tema įtrauks ir savęs įvertinimo testo atlikimą), inovacijų strategijos, paaiškinti finansinių sprendimų ar rinkodaros įrankių įtaką vystant smulkųjį verslą.

Žmogiškojo potencialo panaudojimą mokymų metu aptarsiantis doc. dr. Mindaugas Laužikas teigia, jog šis projektas suteikia žinių ir įgūdžių ne tik dalyvėms, bet ir lektoriams ar net Lietuvos verslo atstovams. „Moldavėms, be abejonės, šie verslumo skatinimo mokymai suteikia reikiamų bei naudingų žinių siekiant kurti savo verslą šalyje. Tačiau patirties įgyjame ir mes, lektoriai: susipažįstame su nauja kultūra, su verslo kūrimo subtilybėmis šalyje (jas, beje, mokymų metu pristatys projekto partneriai iš Moldovos Respublikos), atsiveria nauja niša savo potencialą panaudoti Lietuvos verslininkams“, – tikino M.Laužikas. 

VU TVM Vadovų mokymo centro specialistams šie mokymai Moldovoje nėra naujiena. Bendradarbiaujant su LR Užsienio reikalų ministerija, 2010-2011 m. vykdytų verslumo skatinimo projektų metu Gruzijoje dalyvavo net 40 dalyvių iš skirtingų Gruzijos regionų, o 3 geriausios verslo projektų autorės, vėliau įkūrusios verslą medicinos bei saldumynų pramonės srityse, atvyko į Lietuvą, kur turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos verslininkėmis, jų patirtimi, įmonių veikla. Mindaugo Laužiko teigimu, daugumai dalyvių tai padėjo suvokti savo veiklos unikalumą, jos plėtros galimybes, identifikuoti kylančias esmines problemas bei rasti jų sprendimo būdus.

Mokymuose Gruzijoje dalyvavusi bei savo verslą jau spėjusi įsteigti Tako Tkeshelashvili itin palankiai vertino antrąją projekto dalį – susitikimus su verslą Lietuvoje įsteigusiomis moterimis. „Kiekvienas susitikimas, kuriame teko sudalyvauti lankantis Lietuvoje, buvo išskirtinis – verslo atstovės mielai dalijosi savo patirtimi, kiekvienos jų istorija buvo savaip įdomi bei žavinti. Grįžusi į Gruziją įdėmiai išanalizavau šių moterų pateiktus praktinius patarimus, nes kiekvienas jų turėjo išskirtinę vertę steigiant individualų verslą“, – minėjo T. Tkeshelashvili. Verslo administravimo programą Tbilisio valstybiniame universitete baigusi projekto Gruzijoje dalyvė džiaugėsi, jog tokio pobūdžio iniciatyvos yra viena geriausių galimybių įvertinti teorijos veikimą praktikoje. Žinios, kurias suteikė tiek lektoriai, tiek ir verslo atstovės iš Lietuvos, pasižymėjo novatoriškumu bei aktualumu, tad kiekvienai iš dalyvių padėjo atrasti naują požiūrį į verslo steigimą bei apskritai įkvėpė pasitikėjimo savimi, savo idėja ir verslo vizija. 

VU Tarptautinio verslo mokykla, turėdama 20 metų veiklos patirtį, ne pirmus metus prisideda prie panašaus pobūdžio projektų, o verslumo skatinimas visuomeniniu mastu netgi yra numatytas aukštosios mokyklos veiklos strategijoje. Taigi, dalyvaudama rengiamuose mokymuose Moldovoje, VU TVM ne tik įgyvendins savo įsipareigojimus prisidėti prie verslui palankios aplinkos kūrimo, bet ir prie vieno iš „Tūkstantmečio programos“ strateginių tikslų realizavimo – Lietuvos Respublikos paramos Moldovos piliečių verslumui skatinti.

Daugiau apie projektą skaitykite paspaudę čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką