15min be reklamos
2022 11 23, 10:14

„Hanner“ ir „Baltic Industrial Fund II“ vystys tvarios statybos konstrukcijų gamyklos projektą N.Akmenėje

Tarptautinė investicinė VMG grupė sutarė su „Hanner“ dėl investicijų ir partnerystės kuriant statybos konstrukcijų projektą. Kompanija prisidės prie pirmojo šalyje tvarių statybos konstrukcijų gamyklos projekto vystymo Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), į kurį pirmuoju etapu iš viso bus investuota iki 100 mln. eurų ir sukurta per 200 naujų darbo vietų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Gamykla Akmenės LEZ
Gamykla Akmenės LEZ / Bendrovės nuotr.

„Hanner“ grupės įmonė „Trust Capital“ tapo gamyklos projektą operuojančios VMG grupės bendrovės „VMG Lignum construction“ dalininke. Kontrolinį akcijų paketą išlaikys turto valdymo bendrovės BRAITIN valdomas investicinis fondas „Baltic Industrial Fund II“.

Projektą 2021 metais iniciavusios VMG grupės vienintelio akcininko ir investuotojo Sigito Paulausko teigimu, dabartiniame neapibrėžtumo kontekste, stambaus investuotojo atėjimas rodo pasitikėjimą kompanijos vystomais, į strateginę sektoriaus perspektyvą orientuotais projektais.

Pasak jo, į Europos Sąjungos Žaliąjį kursą orientuota organinių statybos konstrukcijų gamykla turi potencialo Lietuvą paversti šių gaminių eksporto epicentru.

„Šiam tikslui pasiekti svarbus ne tik pramonės, bet ir vystytojų, inžinierių, architektų, statybos kompanijų, savivaldybių ir valstybės institucijų susitelkimas. Taršūs statybos ir renovacijos medžiagų gamintojai turi persiorientuoti prie šiuolaikinių reikalavimų. Kartu sukursime tam reikalingą stimulą“, – teigia S.Paulauskas.

Pasak „Hanner“ valdybos pirmininko Arvydo Avulio, organinės statybos konstrukcijos turi daug perspektyvų ir atitinka ES žaliojo kurso strategiją, o tvarių statybos konstrukcijų poreikis ateityje ženkliai išaugs. Investicijos į tvarių statybos konstrukcijų gamyklą atitinka strateginę „Hanner“ grupės veiklos kryptį – ir toliau dirbti statybų ir NT sektoriuje, bei tuo pačiu leidžia diversifikuoti „Hanner“ investicijų portfelį.

„VMG ir „Hanner“ bendradarbiavimas sukurs sinergiją, nes bus panaudota ilgametė VMG patirtis pramonėje ir „Hanner“ patirtis statybų ir NT versle“ – teigia Arvydas Avulis, UAB „„Hanner““ valdybos pirmininkas.

Privačių investuotojų lėšomis vystoma statybos ir pastatų renovacijos tvarių konstrukcijų gamykla, planuojama, bus užbaigta iki 2024 metų. Pirmajame etape numatoma investicijų vertė į šį projektą turėtų siekti iki 100 mln. eurų. Iki 2025 m. pilnai išvysčius gamybos pajėgumus ir įgyvendinus visus planuojamus projekto etapus, investicijos turėtų pasiekti 170 mln. eurų, o naujų darbo vietų skaičius nuo 200 išaugti iki 350.

„Mūsų fondo investuotojams tvarumas ir ilgalaikis teigiamas poveikis aplinkai buvo reikšmingi apsisprendimo investuoti faktoriai, lygiai svarbūs ir partneriai, kurių pastangomis bus įgyvendintas projektas. VMG ir „Hanner“ patirties ir kvalifikacijos junginys leidžia jaustis ramiems dėl tolesnių gamyklos plėtros etapų“, –­ teigia valdymo bendrovės BRAITIN direktorius Rytis Davidovičius.

Tradicinės statybinės medžiagos kaip betonas, plienas ir aliuminis, lemia apie 23 proc. visų pasaulinių CO2 emisijų. Būtent medžiagos lemia 90 proc. visų naujos statybos CO2 emisijų. Europos Sąjungos žaliajame kurse valstybės narės yra raginamos taršias tradicines medžiagas keisti atsinaujinančiomis organinėmis.

Lietuvos Vyriausybė yra įsipareigojusi nuo 2024 m. naujų visuomeninių pastatų statyboje naudoti bent 50 proc. atsinaujinančių organinių medžiagų.

Planuojama, kad iki 2024 m. N.Akmenėje turėtų būti gaminamas visas daugiaaukštei tvariai statybai ir renovacijai reikalingų gaminių asortimentas. Čia pagaminta produkcija bus orientuota į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių rinką, kur jau šiuo metu apie 30-40 proc. naujų gyvenamųjų namų yra statomi iš tvarių organinių medžiagų.

Nuo 2020 m. Akmenės LEZ jau veikia viena didžiausių Europoje VMG grupės medienos drožlių plokštės gamykla. Į jos pajėgumus kompanija yra investavusi apie 150 mln. eurų ir sukūrusi 170 aukštos pridėtinės vertės naujų darbo vietų.

Toje pačioje vietoje artimiausiu metu turėtų būti oficialiai atverta ir nauja VMG grupės korpusinių baldų gamykla – „VMG Akmenės baldai“. Investicijos į šį projektą sieks apie 80 mln. eurų. Ateityje gamykloje bus sukurta iki 600 naujų darbo vietų.

Įgyvendinusi investicinius projektus, VMG grupė Akmenės LEZ iki 2025 m. iš viso bus sukūrusi daugiau nei 1000 naujų darbo vietų, o bendra investicijų suma sieks per pusę milijardo eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką