15min be reklamos

„Gydomųjų namų“ atsiradimas – ilgametė interjero tendencija

Namai yra ta vieta, kurioje galima sveikatintis. Naujoje ataskaitoje prognozuojama, kad ateityje „gydomieji namai“ taps svarbia interjero dizaino dalimi, rašo portalas rašo metro.co.uk.
Vonios malonumai
Vonios malonumai / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Namai

Made.com teigia, kad namuose, prireikus, bus teikiamų daugiau streso mažinimo funkcijų, atsiras ne vienas technologinis sprendimas, skirtas sveikatintis.

„Namai taps tikra sveikatingumo šventykla: dizainas bus orientuotas į komforto paieškas su vis prabangesnėmis sėdynėmis ir patalynės sprendimais su integruotomis technologinėmis galimybėmis, temperatūros valdymu, virtualiais asistentais, asmeninę priežiūrą skatinančiais aksesuarais ir “sveikatos įsilaužimo„ technologijomis, sukuriančiomis tikrą namų SPA“, – prognozuoja Julia Rouzaud, GoodMoods.com įkūrėja ir direktorė.

Gali būti, kad čia matysime daugiau technologijų plėtros ir daugiau vartotojų, kurie jas pirks.

Namuose vis dažniau gali atsirasti sofų, kėdžių ir lovų, kurias bus galima perjungti į „atsipalaidavimo režimą“, naudojant viso kūno vibracijas ir spalvotas šviesas, sinchronizuotas su ausinėmis, kad suaktyvintų raminančias smegenų reakcijas.

Per pastaruosius kelerius metus sveikatingumas vis labiau integruojamas į mūsų kasdienį gyvenimo būdą – tai matyti iš to, kaip žmonės projektuoja savo namus ir kokius daiktus juose renkasi.

Nors namuose nėra technologijų, tačiau augalai, kurių namuose daugėja tiek dėl estetinių priežasčių, tiek dėl jų raminamųjų savybių, yra dar vienas šio judėjimo įrodymas.

Atsiras ir kitų būdų, kaip sveikatintis tiesiog namuose.

Justine Kontou, jutiminio dizaino ir erdvinės gerovės specialistė, sako, kad žmonės suvokia, kokią įtaką aplinka daro jų savijautai.

„Ateities namuose numatau daugiau jutiminių elementų: skirtingos tekstūros medžiagų, kurios skatina jas liesti, skirtingos nuotaikos kvapų, akustinių medžiagų, taip pat spalvų poveikio. Naudodami modulines sistemas, taip pat technologijas ir apšvietimą, galėsime lengvai reguliuoti sienų, spintelių durų ir kambarių pertvarų spalvas“, – sako J.Kontou.

Didelį vaidmenį vaidins kvapai, lytėjimas ir garsas, todėl prognozuojama, kad ypač plėsis kvapų skulptūrų naudojimas.

Iš dalies gydomųjų namų populiarėjimo priežastis yra ta, kad „stresą ir nerimą patiriantys“ vartotojai ieškos paprastų būdų, kaip integruoti atsipalaidavimą ir sąmoningumą į savo namų erdves, kad jų gyvenimo įpročiai taptų savipagalbos rutinos dalimi.

Pavyzdžiui, kvapų skleidimas gali būti atliekamas siekiant įkvėpti ramybės, todėl buvimas ambaryje, kuriame kvepia pušimis, gali padėti atsikvėpti nuo nerimo.

Made.com taip pat prognozuoja, kad vartotojai, kuriems trūksta miego, investuos į išmanų dizainą, skatinantį geresnį poilsį, ir žengs dar vieną žingsnį toliau nei tik vengdami mėlynos šviesos.

Teigiama, kad vis daugiau žmonių ieško lengvai prieinamų perkeliamųjų potyrių, kurie suteikia galimybę pasinerti į įvairius pojūčius.

Kvapai bus derinami su prisilietimais ar garsais, kad būtų sukurtos svaiginančios atokvėpio ir atjaunėjimo akimirkos.

Visa tai padeda „harmonijai ir gydymui“, o argi ne tai turėtų būti siūloma namuose?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką