-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos NT vertė per metus padidėjo 23 proc. iki 166 mlrd. eurų

Viso Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vertė pernai išaugo 23 proc. ir dabar siekia apie 166 mlrd. eurų, iš jų apie 130 mlrd. eurų yra įregistruotų ir įvertintų statinių (be žemės) vertė siekia – 26 proc. didesnė nei prieš metus, skelbia Registrų centras.
Daugiabučiai
Daugiabučiai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Didžiausias augimas buvo butų rinkoje – vidutiniškai 30 proc., gyvenamųjų namų vidutinė vertė per metus pakilo apie 25 proc., komercinių – 15–20 procentų.

Registrų centro Turto vertinimo valstybės reikmėms skyriaus vadovė Lina Kanišauskienė teigė, kad butų vidutinė rinkos vertė didėjo visoje šalyje, tačiau labiausiai jie brango Vilniuje ir Kaune – apie 30 proc.

„Tokį butų brangimą lėmė didelė infliacija, statybinių medžiagų kainų augimas, leidimų statyboms ribojimas, išaugęs imigrantų iš Ukrainos ir Baltarusijos skaičius ir kt., paskatinęs būsto paklausos augimą“, – teigė L.Kanišauskienė.

Butai taip pat brango Palangoje, Panevėžyje, Vilniaus rajone, Druskininkuose, Anykščiuose ir Alytuje – apie 25 proc. Mažiausiai – 15 proc. – vertė augo Kalvarijos, Zarasų ir Biržų savivaldybėse, apie 10 proc. – Pagėgių, Tauragės, Skuodo rajonuose.

Gyvenamųjų namų vidutinė rinkos vertė vidutiniškai augo apie 20 proc., didžiausias pokytis fiksuotas Vilniaus ir Kauno apskrityse – 25 proc., taip pat pajūrio regione. Kitų paskirčių statinių vertė, priklausomai nuo regiono, didėjo vidutiniškai apie 20 procentų.

Augo ir žemės sklypų vertė – iki 36 mlrd. eurų, o vidutinė rinkos vertė augo 12 proc. Žemės ūkio paskirties sklypų vertė augo 11 proc., kitų paskirčių – apie 12 proc.

Lietuvos NT vidutinės rinkos vertės auga nuo 2011 metų, o didžiausi metiniai vidutinės rinkos vertės pokyčiai pastebimi nuo 2018 metų sausio, kai vidutinė rinkos vertė siekė 93 mlrd. eurų, 2019-ųjų sausį ji siekė 100 mlrd. eurų, 2020-ųjų sausį – 110 mlrd., 2021-ųjų sausį – 118 mlrd. eurų, 2022-ųjų sausį – 135 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius