15min be reklamos
2022 12 06, 14:17

Naujas daugiabučių projektas „Tyzenhauz by CITUS“ pateiktas viešinimui

Vilniaus Tyzenhauzų g. kils išskirtinis būsto projektas „Tyzenhauz by CITUS“. Jo priešprojektiniai pasiūlymai pateikti svarstyti savivaldybei. Projekto savininkas – UAB „Vilnius east“, o valdytojas – nekilnojamojo turto (NT) paslaugų kompanija „Citus“. Investicijos į projektą sieks apie 16,23 mln. Eur, rašoma „Citus“ pranešime spaudai.
Vizualizacija
Vizualizacija / „Citus“ nuotr.

Suprojektuoti penkių korpusų 4–5 aukštų A+ energinės klasės daugiabučiai namai, o juose – 182 butai, 9 studijos ir 2 komercinės patalpos bei 104 požeminių parkavimo vietos. Butai suplanuoti nuo 1 iki 4 kam., 20–83 kv. m ploto. Bendras naudingasis plotas sudarys beveik 9 600 kv. m.

Pastatų stogai bus apželdinti, todėl valys orą, mažins triukšmą ir karštį vasarą. Skirtingi architektų studijos „2bricks“ kurti pastatų tūriai pasižymės klinkerio plytų, terazitinio tinko, medžio ir metalo apdaila. Pastatai bus išdėstyti pagal sklypo perimetrą ir formuos uždarumo, saugumo jausmą, o kintančio aukščio sklypas bus išnaudotas skirtingoms laisvalaikio ir poilsio bei ramybės erdvėms sukurti.

Pagal japoniškus įvairių srovių principus čia numatytos natūralaus landšafto zonos, apžvalgos aikštelė su panoraminiais suoliukais, maksimaliai sumažintas kietųjų dangų kiekis, profesionalių landšafto specialistų sukurti alpinariumai, o kiemo erdvę papuošti numatoma kartu su žinoma menininke kuriama skulptūra.

Projekto statybų leidimą gauti ir statybos darbus pradėti planuojama kitų metų antrą ketv. Statybos vyks trimis etapais, o pirmojo iš jų 80 proc. baigtumą pasiekti ir gyventojams turtą perduoti numatoma per maždaug vienerius metus. Statybų valdymui pasitelkta įmonė „Citus Construction“.

Pardavimus taip pat numatoma pradėti gavus statybas leidžiantį dokumentą – iki kitų metų vidurio. Tikslinant projekto sprendinius kainos dar gali keistis, tačiau orientacinė žemutinė riba bus apie 3 100 Eur/kv. m.

Tyzenhauzų gatvė pavadinimą gavo iš senos Vokietijos riterių giminės, Tyzenhauzenų. Pasak padavimų, gyvenusios Holšteine ar Vestfalijoje. Dalis šios giminės riterių XII ir XIII a. sandūroje persikėlė į Padauguvį ir dalyvavo Livonijos karo žygiuose į Lietuvą. XVI a. žlugus Livonijos valstybei ir daliai jos žemių atitekus LDK, kai kurie Tyzenhauzenai persikėlė į dabartinę Lietuvos teritoriją. Čia jie susitrumpino pavardę į Tyzenhauzų.

Tyzenhauzai, nemažai investavo į Liepkalnį ir jo infrastruktūrą. Greta būsimo „Tyzenhauz by CITUS“ projekto stovi dabar jau apleisti neorenesanso stiliaus vienos pirmųjų akių ligoninių Vilniuje rūmai. Ligoninė buvo įsteigta ir pastatyta dailininkės ir filantropės, grafienės Marijos Tyzenhauzaitės-Pšezdzieckos lėšomis 1861–1884 m.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką