15min be reklamos

Biurų ateitis: svarbus ir technologinis, ir žmogiškasis veiksniai

Nekilnojamojo turto industrija yra vienintelė iki šiol nepatyrusi nė vienos rimtos skaitmeninės transformacijos, tačiau stebint didžiulę technologijų įtaką kitose srityte, tampa akivaizdu, kad pokyčiai NT sektoriuje yra neišvengiami, teigia asociacijos „Proptech Lithuania“ vadovas Martinas Brazauskas.
„Workland“
„Workland“ / Workland nuotr.
Temos: 3 Darbas Biuras Ofisas

Visgi keičiantis verslo bei vartotojų poreikiams, bent iš dalies keičiasi ir rinka. Pasak Dirko Pelincko, European Proptech Association „Proptech House“ vadovo, viena paskutinių nekilnojamojo turto rinkos tendencijų – padidėjęs lankstumo poreikis tiek dėl nuomos terminų, tiek dėl ploto.

„Nuotolinis darbas padarė įtaką darbo vietos įvairovei. Darbuotojai nori darbo vietos, kurioje galėtų bendrauti, megzti ryšį vieni su kitais, tačiau kartu jie tikisi turėti laisvesnį pasirinkimą dirbti ten, kur nori. Kurti kuo geresnė sąlygas darnuotojui skatina ir darbdavių konkurencija dėl talentų, pastebima ir tai, kad vis daugiau žmonių rūpinantis ekologoja, tad to reikalauja ir iš įmonės, biuro, kuriame dirbama,“ – komentuoja D. Paelinckas.

Lankstūs biurų sprendimai atliepia naujausias tendencijas

„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė teigia, kad perėjimo nuo tradicinės biuro patalpų nuomos prie pilnai aptarnaujamų biurų tendencija – ryški.

„Mūsų patirtis rodo, kad taisyklė, jog „coworking“ centrai yra tik startuoliams ir laisvai samdomiems darbuotojams – nebegalioja. „Workland“ erdvėse įsikuria ir didelės tarptautinės įmonės, ir sparčiai augančių Lietuvos vienaragių komandos, įvairios asociacijos, viešosios įstaigos. Taip pat ir – „Workland“ narių atstovaujamos industrijos – pačios įvairiausios: nuo finansinių technologijų, teisės, iki marketingo, sveikos gyvensenos ar pramogų pasaulio,“ – sako L. Panovienė.

Anot „Workland“ vadovės, tokia verslų įvairovė bendruomenėje atliepia vieną svarbiausių tiek individų, tiek paties verslo poreikių – tai bendravimas, dalijimasis žiniomis, ryšių kūrimas. Kartu bendruomenė suteikia ir galimybių paskleisti savo žinutę, įtraukti į iniciatyvas kitus bendruomenės narius, o tai prisideda prie spartesnio verslo augimo. To pavyzdys – ir pati asociacija „Proptech Lithuania“, kuri įsikūrė būtent „Workland“ bendradarbystės centre Vilniuje.

Workland nuotr./„Workland“
Workland nuotr./„Workland“

Proptech – neabejotina nekilnojamojo turto industrijos ateitis

Asociacijos „Proptech Lithuania“ vadovas Martinas Brazauskas teigia, kad Lietuvoje susidomėjimas „Proptech“ sparčiai auga.

„Turime gana ambicingą ateities viziją: siekiame, kad Lietuva taptų pasaulinio lygio „Proptech“ centru ir čia kurtume aukštą pridėtinę vertę turinčius globalius produktus. Sieksime, kad per dešimtmetį Lietuvoje būtų įsteigta 100 „Proptech“ startuolių ir dar 200 kompanijų pritrauktume iš užsienio,“ – teigia M. Brazauskas.

Pasak „European Proptech Association“ vadovo D. Paelincko, ESG standartai jau tampa ir ateityje bus vienas svarbiausių klausimų tiek nuomotojų dienotvarkėje, tiek tarp kriterijų darbuotojams renkantis įmones.

„Dabar Europoje turime daugiau nei 3000 naujų ir besiplečiančių „proptech“ įmonių ekosistemą, palaikančią ESG. Jų įkūrėjai siūlo daugybę techninių, technologinių ir verslo modelio naujovių, mažinančių finansinius kaštus, prisidedančių prie energijos valdymo, atliekų tvarkymo, oro kokybės, anglies dioksido mažinimo, energijos dalijimosi.

Darbo vietų tiekėjai turėtų giliai pasinerti į šias ekosistemas ir priimti sprendimus, kurie suteiktų pridėtinės vertės jų pastatui ir kuo greičiau integruoti šias naujoves. Taip pat svarbu ir galvoti apie lankstumą pagal valdomų kvadratinių metrų dydį, konfigūraciją bei paskirties vietą“ – sako D. Paelinckas.

„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių centrų, siūlančių lanksčias nuomos sąlygas, vadovė Lietuvoje teigia: lankstumas dinamiškai augančiam šių dienų verslui – būtinybė, o jų, kaip darbo vietos paslaugų tiekėjų pagrindinė užduotis – palaikyti verslą ir jo augimą.

„Tai – „Workland“ misija – palaikyti visus darbo stilius, o kartu ir verslo augimą. Tai mes matome tiek per komforto didinimo prizmę, technologijų integraciją, tiek per bendruomenę, kurioje vystomas abipusis ryšys ir palaikymas, padedantis augti visoms įmonėms ir profesionalams,“ – teigia L. Panovienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką