Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Palangoje baigiamas išskirtinis daugiabutis poilsiui

Palangoje baigiamas statyti pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties ypatingas statinys, kuris čia įsikūrusius gyventojus džiugins itin mažomis sąskaitomis už šildymą. Akivaizdu, kad ir šiandien, kai energiniai ištekliai ypač brangūs, ir ateityje jų taupus naudojimas bus prioritetu būstų savininkams. Atsižvelgdami į tai modernių būstų statytojai diegia ir energiją taupančias, ir leidžiančias ją naudoti racionaliai naujausias technologijas.
„Vanagupės pušynas“
„Vanagupės pušynas“ / Bendrovės nuotr.

Nekilnojamojo turto vystymo įmonės „Elpekas“ vadovas Tomas Pocevičius pripažįsta, kad įgyvendinti projektą buvo nemenkas iššūkis įmonės ir partnerių komandai.

„Mes stengiamės atliepti laikmečio reikalavimus, reaguoti į globalias problemas ir rinktis tvarios šiuolaikinės statybos sprendimus. Pirmieji Palangoje A++ energinės klasės poilsio paskirties pastatui statyti pasitelkėme surenkamas gelžbetonio modulių konstrukcijas, – pasakoja jis. – Mūsų sprendimą supranta ir vertina ne tik būsimi gyventojai, bet ir Lietuvos kredito įstaigos, skatindamos tokių būstų statybą ir siūlydamos itin palankias finansavimo sąlygas jiems įsigyti.“

Bendrovės nuotr./„Vanagupės pušynas“
Bendrovės nuotr./„Vanagupės pušynas“

Nors A+ energinės klasės pastatų šiame Vakarų Lietuvos regione jau yra, tačiau toks išskirtinis, tenkinantis griežtus energinio tvarumo reikalavimus – pirmasis. Specialistai teigia, kad „Vanagupės pušyno“ būstai A++ name vien šildymui sunaudos du kartus mažiau energijos nei butas ganėtinai moderniame A+ daugiabutyje. Pavyzdžiui, skaičiuojama, kad 55 kv. m buto metinės šildymo sąnaudos bus iki 1,8 tūkst. kWh.

Energija bus racionaliai naudojama ne tik „Vanagupės pušyno“ būstuose, bet ir pastato cokoliniame aukšte įrengtose energetiškai nepriklausomos trijose individualiose SPA zonose. Jų įrenginių elektros poreikis bus patenkinamas ant stogo įrengtų saulės kolektorių. Beje, šios zonos valdomos autonomiškai išmaniųjų įrenginių: pavyzdžiui, norintys atsipalaiduoti sūkurinėje vonioje, pasišildyti saunoje mobiliuoju įrenginiu galės rezervuoti laiką ir įrenginys įsijungs automatiškai. Kai įrenginiu nesinaudojama – jis automatiškai išsijungs ir taip taupys energiją.

„Vanagupės pušyną“ sudaro du 5 aukštų korpusai su cokoliu, kurie sujungti stikline galerija. Jį projektavusi „JP Architektūra“ architektų komanda pasistengė, kad statant pastatus sklype būtų išsaugotos pušys. Tad dabar jos ošia visai šalia langų ir erdvių balkonų. Su jomis dera prabangi pastatų klinkerio apdaila.

Kiekviename iš dviejų korpusų, kurie pastatyti iš surenkamų gelžbetonio modulių, pasižyminčių itin gera garso akustine izoliacija, yra po 38 butus. Jų plotas nuo 35 iki 55 kv. m. Visų butų gyventojai neišeidami į lauką gali pasiekti SPA zoną su sūkurinėmis voniomis ir saunomis A korpuso cokoliniame aukšte, o taip pat dviračių saugyklą ir sandėliukus B korpuso cokolyje.

Pastatų teritorija apželdinta ir sutvarkyta, įrengtas apšvietimas, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelės.

„Vanagupės pušynas“ iškilo kiek nuošaliau nuo kurortinio triukšmo – Vanagupės g. 45 ir vos 10 minučių pėstute nuo ošiančios Baltijos jūros. Greta – visa miesto ir kurorto infrastruktūra: keliai, dviračių ir pėsčiųjų takai, SPA ir prekybos centrai, maitinimo ir pramogų įstaigos.

„Šiuolaikiniame pasaulyje netrūksta iššūkių. Mes, kaip nekilnojamo turto vystytojai, energijos racionalų naudojimą ir tvarumą iškėlėme prioritetu. Atsakomybė prieš klientą, prieš visuomenę globaliame pasaulyje yra viena pagrindinių mūsų įmonės vertybių, – teigia nekilnojamo turto vystymo įmonės „Elpekas“ vadovas. – Norint išlikti progresyvia ir rinkoje pirmaujančia įmone neįmanoma koncentruotis tik į pelną. Mes matome tvarių energinių sprendimų poreikį visame pasaulyje. Tai tapo prioritetu ir Lietuvos gyventojams, į kurį suskubome atsiliepti rinkoje vieni pirmųjų pasiūlydami A++ energinės klasės būstus pajūryje.“

Pirmojo Palangoje A++ energinės klasės poilsio apartamentų daugiabučio „Vanagupės pušynas“ vystytoja uostamiesčio bendrovė „Elpekas“ yra sukaupusi daugiau kaip 10 metų patirties statydama gyvenamuosius pastatus Vakarų Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius