Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Tapusieji namų akcentais: tamsus miegamasis ir įspūdingas sietynas

Prieš pradėdama kurti naujo interjero viziją, dizainerė dažnai teiraujasi užsakovų, ko jie norintys. Į Jūratę Miliauskaitę-Laurinaitienę šie užsakovai kreipėsi jau susipažinę su kitų jos kurtų interjerų dizainu. Šie namai turėjo būti įrengti remiantis minimalizmo estetika. Į juos, kaip ir į visus savo projektus, kūrėja siekė įtraukti išskirtinių detalių.
Namų interjeras
Namų interjeras / Arvydo Stačioko nuotr.

Specialistė turi sukaupusi ilgametę patirtį ne tik interjero dizaino, bet ir baldų projektavimo srityje. Kiekvienam interjerui baldai kuriami individualiai nuo pat pirmo eskizo, nes, kaip pastebi Jūratė, baldų dizaino kūrimas eina lygiagrečiai su interjero erdvės kūrimu, todėl jau dėliojant erdves naudojami nestandartiniai sprendimai. Šiame būste suformuotos nišos prieškambario spintai. Spinta sujungta su indauja ir kartu atskirta varstomomis durimis į kitą erdvę, nors vizualiai susilieja su siena. Kadangi dizainerė remiasi konstruktyvumu, drauge įkūnija naujas idėjas. Pavyzdžiui, negavusi norimų rankenų šioms slankiosioms durims, rado būdą, kaip pakeisti tradicines durų rankenas.

Anot dizainerės, įrengdama minimalistinio stiliaus namus, ji stengiasi naudoti kuo mažiau skirtingų modelių šviestuvų, tačiau didelį dėmesį skiria išskirtinėms detalėms, nes neretai masyvūs šviestuvai tarsi susiaurina erdves. Šiuo atveju aukštas svetainės ir valgomojo lubas norėta papuošti, atrasti tokį šviestuvą, kuris užpildytų virš stalo susidarančią tuštumą. Šį įspūdingą sietyną galima sukonstruoti iš atskirų elementų, tad galima išgauti norimą išskirtinumą neapkraunant erdvės. Naudojant atskirų erdvių zonavimą, lubose integruotas papildomas apšvietimas: juoduose grioveliuose įleisti kryptiniai šviestuvai.

Kadangi dizainerė mėgsta derinti kelias medžiagų tekstūras ir faktūras, šiame interjere blizgios tekstūros medžiagos padeda išgauti atspindžių efektą, o natūralios faneruotės medžiagos suteikia erdvėms šilumos. Pasitelktos reljefinės tekstūros pagyvina sienas ir išryškina atskiras detales. Neapsieita ir be dirbtinio akmens – jis puošia virtuvę bei vonios kambarį.

Miegamasis išsiskiria tamsesnėmis spalvomis. Gilūs atspalviai sukuria tam tikrą nuotaiką, bet nė kiek nesumažina jaukumo.

Arvydo Stačioko nuotr./Namų interjeras
Arvydo Stačioko nuotr./Namų interjeras

Pasak J. Miliauskaitės-Laurinaitienės, dažnai įsivaizduojame, kad šis kambarys turi būti šviesus, bet jaukumo gali suteikti ir tinkamai parinkti tamsūs tonai. Užsakovai matė kitą dizainerės tamsų miegamojo interjerą ir patys tokio panoro. O kodėl šioje erdvėje atsirado užuolaidos ir žaliuzės? Nes nesinorėjo visų langų apkrauti audiniais. Siena, miegamojo lova, dengta minkštais skydais, puikiai dera su medinėmis žaliuzėmis. Tai tarsi paveikslas ant sienos, sukurtas horizontalių linijų ir iš lauko patenkančios, ant naktinio staliuko nusėdančios ir veidrodyje atsispindinčios šviesos.

Interjero autorė Jūratė Miliauskaitė-Laurinaitienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius