Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

„Už darnią plėtrą“: gyvenamosios paskirties projektuose – atrastas balansas tarp miesto ir gamtos

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija nuo 2008 metų kasmet organizuoja konkursą „Už darnią plėtrą“, kurio metu renka geriausius nekilnojamojo turto (NT) projektus Lietuvoje šiose kategorijose: gyvenamosios, komercinės, prekybinės ir daugiafunkcės paskirtyse.
Vila Lūšis
Vila Lūšis / Norbert Tukaj nuotr.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti visuomenės dėmesį ir pristatyti geriausius NT plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Šiais metais geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje dalyvauja „Parko pakrantė“, „Miško ardai by CITUS“, vila „Lūšis“, „Pušų parkas“, „B Kvadratu“, „Naujasis Skansenas“, „Aitvarų namai“,

Pirmame tekste pristatėme projektus „Parko pakrantė“ ir „Miško ardai by CITUS“.

Antrame tekste kviečiame susipažinti su vila „Lūšis“, „Pušų parkas“ ir „Naujasis Skansenas“.

Vila Lūšis – Palangos širdyje ir visai šalia paplūdimio

Nedidelio tūrio, itin privatus ir vos 5 išskirtinių apartamentų pastatas pačioje Palangos senamiesčio širdyje apjungia naujausias technologijas ir ilgaamžiškas, laiko patikrintas medžiagas, kurios leidžia pastatui harmoningai įsilieti į jį supančią senosios Palangos natūralios gamtos, pušyno aplinką.

Norbert Tukaj nuotr./Vila Lūšis
Norbert Tukaj nuotr./Vila Lūšis

Pastato išorėje naudojamos rankų darbo „Petersen“ plytos, derinamos su žalvario fasado elementais, o viduje panaudotos pažangios technologijos gyventojų judumui pastate – biometrinės laiptinių ir apartamentų durų spynos, liftai bei automobilio keltuvas patekimui į erdvų, uždarą ir saugų požeminį garažą. Projektas įsikūręs pačioje Palangos širdyje, istorinėje bei gražiausioje Birutės parko zonoje ir vos kelios minutės pėstute iki nuostabaus Baltijos jūros paplūdimio.

„Suprojektuotas vienatūris dviejų aukštų su mansarda pastatas, kuris savo forma bei medžiagiškumu kuria kontrastingą vaizdą su supančia aplinka. Kadangi sklypo lokacijos išskirtinumas ir vertė kyla iš šalia esančio ilgaamžio pušyno bei pasakų parko su jame esančiomis skulptūromis, į kuriuos pastatas „žiūri“, fasado medžiagiškumui buvo parinktos natūralios, ilgaamžės medžiagos bei didelę dalį fasado užimančios stiklinės panoraminės vitrinos, kuriose atsispindės priekyje vitrinų esančio pušyno vaizdas. Paties pastato forma taip pat primena laukinio gyvūno – lūšies siluetą, kuris puikiai įsikomponuoja lyg šalia esančio pasakų parko dalis“, – apie pagrindinę architektūrinę pastato idėją kalba įmonių grupės „Lumont“ pardavimų vadovas Eimantas Lukauskis.

Siekiant išsaugoti kuo daugiau žalumos, projekte buvo visiškai atsisakyta antžeminių automobilių stovėjimo vietų ir suprojektuota požeminė automobilių aikštelė. Kiekvieni apartamentai turi itin erdvius balkonus arba terasas, naudoja ekologišką geoterminį šildymą bei pažangią geotermine sistemą patalpų šildymui ir lubiniam vėsinimui.

Elektromobiliams projekte įrengta viena bendra elektros įkrovimo stotelė, o kiekvieno automobilio stovėjimo vietoje požeminiame garaže savininkai turi galimybę įsirengti individualią krovimo stotele. Dviračių laikymo poreikiui patenkinti požeminėje automobilių aikštelėje suformuoti sandėliukai.

Projekto pavadinimas: Vila Lūšis.

Projektą teikiančio dalyvio (vystytojo) pavadinimas: Lumont.

Projektuotojas/Projekto vadovas: Donatas Rakauskas.

Architektas (-ai): Donatas Rakauskas.

Užsakovas: Lumont.

Generalinis rangovas (rangovas): UAB „Buteka“.

„Pušų parkas“ – balansas tarp miško ir miesto

Projekto vystytojo „Orner“ vizija ir lūkestis buvo sukurti būstą šiuolaikiškam žmogui, kuris vertina miesto ritmą ir gamtos privalumus. Taip apsuptas didžiausio Vilniuje Bukčių miško ir jį juosiančios Neries upės, iškilo naujas projektas – „Pušų parkas“.

Atstovų nuotr./Pušų parkas
Atstovų nuotr./Pušų parkas

Kuriant projektą siekta užtikrinti pastatų komplekso funkcionalumą, estetinį patrauklumą bei tausojantį įsiliejimą į aplinką, atitinkantį lokacijos, infrastruktūros ir gyventojų poreikius. Suprojektuoti trys korpusai su požeminėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis, kurių stogai bei teritorija gausiai apželdinti specialiai šiam projektui iš Olandijos atvežtais augalais. Išsaugoti visi medžiai, įrengtos vaikų žaidimų, sporto bei poilsio aikštelės, pasivaikščiojimo takai, bei išskirtinė oazė – išvalytame brandžių pušų parke įkurdintos trys terasos su prabangiais lauko baldais.

Eksterjero sprendimai parinkti neatsitiktinai, skaidant pastatus smulkesniais tūriais ir naudojant ramias, į aplinką darniai įsiliejančias spalvas bei tvarias apdailos medžiagas, kuriama jauki gyvenimui ir poilsiui skirta aplinka. Kiekvienas butas turi „vasaros kambarį“: I aukštų gyventojai – erdvias terasas, II – IV aukštų gyventojai net trijų skirtingų atitvarų tipų balkonus. Požeminėje automobilių aikštelėje įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės ir dviračių saugyklos.

„Mums buvo labai svarbu, kad vystomas projektas organiškai įsilietų į aplinką, tačiau savo išraišta, pasirinktais architektūriniais ir kraštovaizdžio sprendimais išsiskirtų ir formuotų naują gyvenimo kokybės standartą. Pastatai nedideli, vos keturių aukštų, dviejų laiptinių, visgi, siekdami išraiškingesnių fasadų, juos skaidėme spalviniais sprendimais, o balkonams charakterio suteikėme turėklus formuodami iš trijų skirtingų medžiagų: skaidrių stiklo, kirsto metalo ir metalinių strypelių atitvarų.

Dalis balkonų suformuoti tarsi sklendžiantys tūriai, kas dar labiau pagyvino fasado vaizdą, kurį kasdien mato ne tik gyventojai, bet ir rajono bendruomenė. Projekto interjeras yra visos mūsų komandos pasididžiavimas – sukūrėme išskirtinai jaukias ir prabangias bendrąsias erdves, kuriose vientisa artimų spalvų palete nusispalvina grindys, sienos ir durys, o išskirtinumo vaizdą kuria hole nuolat grojanti muzika, trijų rėžimų apšvietimas bei autoriniai lietuvių kūrėjo veidrodžiai“, – dalinasi „Orner“ plėtros direktorė Kornelija Kazlauskytė.

Ji priduria, kad įgyvendinant projektą, visose bendrose erdvėse ir sklype naudojami tik tvarūs, energiją taupantys ir reguliuojami apšvietimo sprendiniai, įrengtos vėdinimo (rekuperavimo) ir vėsinimo (kondicionavimo) sistemos, padedančios namuose išlaikyti švarų ir vėsų orą, bet ir užtikrinančios, kad būste sukaupta energija nebūtų paleista pavėjui, vos pravėrus langus. Tiek pastato konstrukcijos statybai, tiek inžinerinių tinklų ir sistemų montavimui pasirinktos ilgaamžės, aukštas technines charakteristikas turinčios medžiagos ir sistemos. Daugiau kaip 90 proc. automobilių parkavimo vietų suplanuota dviejuose požeminiuose parkinguose, todėl sklype atsivėrė galimybė įgyvendinti išskirtinius kraštovaizdžio sprendinius.

„Projektas „Pušų parkas“ įsikūręs didžiausio Vilniuje Bukčių miško pašonėje, o tai labai įpareigojo išskirtinai atsakingai pažvelgti į kraštovaizdžio sprendinius: išvalytas sklype esantis pušynas, iš miško atvežtos ir pasodintos 5 metrų pušys, specialiai šiam projektui iš Olandijos atvežtos sakuros, magnolijos, beržai, klevai, šermukšniai, kalninės pušys, gausybė krūmų ir gėlių, kurie keičiantis sezonams džiugina žiedų ir lapų spalvų kaita“, – dalinosi K.Kazlauskytė.

Projekto pavadinimas: „Pušų parkas“.

Projektą teikiančio dalyvio (vystytojo) pavadinimas: UAB „Orner“.

Projektuotojas/Projekto vadovas: UAB „Eventus Pro“.

Architektas (-ai): Ieva Leinartaitė-Gerliakienė.

Užsakovas: UAB „Orner“.

Generalinis rangovas (rangovas): UAB „Rekorensta“.

„Naujasis Skansenas“ – nauji namai rytojaus miesto gyventojui

„Naujasis Skansenas“ – tai atsinaujinantis ir skandinavišku stiliumi alsuojantis projektas, plėtojantis jaukią ir šiuolaikišką namų oazę miesto centre, kur viskas pasiekiama ranka.

Modernūs skandinaviško dizaino „Naujojo Skanseno“ namai su saugiu, privačiu ir vaikams pritaikytu kiemu, kuriame yra įrengtas ir bėgimo takelis projekto ribose. Išmanūs, funkcionaliai išplanuoti butai su dideliais langais prisitaiko prie visų gyventojų poreikių.

Atstovų nuotr./Naujasis Skansenas
Atstovų nuotr./Naujasis Skansenas

Jurga Vilkenė, UAB „YIT Lietuva“ marketingo ir pardavimų skyriaus vadovė patikslina, kad „Naujasis Skansenas“ – tai devyni nauji, jau pastatyti skandinaviško stiliaus namai, artimi ne tik miestui, bet ir širdžiai, įsikūrę miesto centre tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių. Ši Šnipiškių teritorija dar XIX amžiuje buvo vadinama Skansenu – Stokholme esančio muziejaus po atviru dangumi vardu.

„Atgaivindami senąjį vietovės pavadinimą mes sukūrėme naujus namus rytojaus miesto gyventojui. Čia įgyvendinti trys aktualūs urbanistinės plėtros principai: bendruomeniškas miestas, žalias miestas ir sveikas miestas. Projektas išsiskiria ne tik komfortišką naujakurių gyvenimą užtikrinančiais inžineriniais sprendimais, bet ir žaliaisiais plotais, bendruomeninių, viešųjų bei privačių erdvių darna. „Naujasis Skansenas“ įkūnija pasirinkimų ir gyvenimo laisvę, todėl kvartalo butai stebina erdvumu bei įvairove. Čia galima rasti visas sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį. Jaukūs, žalių erdvių pripildyti vidiniai kiemai be automobilių“, – sako J.Vilkenė.

Dideli būstų langai užtikrina jaukią ir malonią dienos šviesą, ir jos namuose bus daug bei dažnai. Erdvumu džiugina ir balkonai, o butų išplanavimas sumaniai apgalvotas gyvenimo kokybei, komfortui bei interjero estetikos kūrimo galimybėms.

Sutelkus visą dėmesį į šias atsakomybes, „Naujasis Skansenas“ plėtotas naudojant tvarias naujausias technologijas ir išmaniąsias sistemas. A+ energinio efektyvumo klasės namų būstuose įrengti efektyvią eksploataciją bei tvarumą užtikrinantys inžineriniai sprendimai. Tai – pažangi grindinio šildymo sistema, kuria reguliuojama kiekvieno kambario oro temperatūra. Taip pat – individuali kiekvieno buto vėdinimo sistema su iš karto įrengtais rekuperatoriais. Todėl namai čia išmanūs, kasdienybės patogumą leidžiantys pajusti kiekviename kvadratiniame centimetre.

„Gyvenimo kokybė turi lydėti ne tik namuose, bet ir užvėrus jų duris. Todėl „Naujojo Skanseno“ filosofija paremta tvaraus, žalio bei ramybę žmogui dovanojančio miesto idėja, juntama šalia kvartalo esančiose erdvėse. Jose – gyventojų poilsiui skirta aplinka, želdynų plotai, greta namų įrengtas sporto aikštynas su visą teritoriją juosiančiais bėgimo takais, vandens krioklys, kurio link veda du nedideli tilteliai. Vos per kelias minutes pėsčiomis nuo „Naujojo Skanseno“ lengvai pasiekiamas ir Vilniaus japoniškas sodas, Senvagės parkas, Neries krantinė“, – kalba J.Vilkenė.

„Naujasis Skansenas“ puikiai atspindi 15 minučių miesto koncepciją, kurios esmė – greitis ir patogumas, lemiantys, kad per tokį trumpą laiką iš kvartalo būtų lengva pasiekti viską, ko reikia šiuolaikiniam žmogui.

Projekto pavadinimas: Daugiabučiai gyvenamieji pastatai Linkmenų g. 15, Vilnius, statybos projektas.

Projektą teikiančio dalyvio (vystytojo) pavadinimas: UAB „YIT Lietuva būstas“.

Projektuotojas/Projekto vadovas: JP Architektūra, UAB.

Architektas (-ai): Algirdas Kaušpėdas.

Užsakovas: UAB „YIT Lietuva būstas“.

Generalinis rangovas (rangovas): UAB „YIT Lietuva“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
95 metų gimtadienį atšventusi „Astra LT“ į modernius sprendimus investavo kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius