2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Valstybės duomenų centrus už 20 mln. eurų statys „Agentus“ ir „KV Baltic“

Du valstybės duomenų centrus už 20 mln. eurų statys bendrovės „Agentus“ ir „KV Baltic“ – centrų operatorius Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) su įmonėmis pasirašė trišalę darbų sutartį.
Statybos
Statybos / 123rf.com

Planuojama, kad pirmuosius serverius ir duomenų masyvus šie duomenų centrai galės priimti 2023 metų pabaigoje, pranešė Telecentras.

Bendra Telecentro investicija į duomenų centrus, technologinę įrangą, telekomunikacinius sujungimus ir kitus projekto elementus sieks daugiau negu 20 mln. eurų.

„Laikas palikti istorijai technologiškai ir energetiškai nenašias bei nesaugias pavienes serverines ir pereiti prie specializuotos, profesionalumu ir naujausiomis technologijomis paremtos duomenų saugojimo sistemos“, – pranešime sakė susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Abu duomenų centrai bus pastatyti Vilniuje, vienas nuo kito jie bus nutolę per 20 kilometrų. Jų bendra talpa sieks 288 serverių spintas. Numatoma, kad šiuose duomenų centruose bus centralizuotai saugomi ir valdomi kelių šimtų valstybės institucijų ir organizacijų duomenys.

„Valstybės informacinių išteklių sistemos ir jos racionalaus valdymo požiūriu šio projekto reikšmė ženkliai auga, ypač po šių metų gegužės 12 dienos Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimų. Pastaraisiais buvo įtvirtinta nuostata, kad Saugiojo tinklo naudotojai, nusprendę duomenų bei informacinių išteklių saugojimą patikėti profesionaliai trečiajai šaliai, iš esmės turi vienintelę teisinę atitiktį užtikrinančią galimybę – įsigyti duomenų centrų, kurie yra įtraukti į valstybinių duomenų centrų sąrašą bei atitinka valstybės keliamus saugumo reikalavimus, paslaugas“, – pranešime sakė Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

Dar iki statybos darbų pradžios, į valstybės duomenų centrų plėtros projektą Telecentras investavo daugiau negu 1 mln. eurų. Telecentras įsigijo papildomą sklypą Vilniuje, o šiuo metu įgyvendina būsimų duomenų centrų telekomunikacinio sujungimo projektą.

„KV Baltic“ vadovas Renaldas Galdikas teigė, kad duomenų centrai užtikrins svarbų kokybinį šuolį visos Lietuvos skaitmenizacijoje, atvers naujas galimybes didinti informacinių sistemų pajėgumus, stiprinti duomenų saugumą bei garantuoti jų nepertraukiamą darbą ir energetinį efektyvumą.

„Agentus“ vadovas Saulius Jonaitis taip pat pabrėžė, kad tai leis užtikrinti valstybės duomenų saugumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką