Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 07:00

6 priežastys, kodėl turėtumėte išmokti programuoti

„SmartNinja“
Partnerio nuotr. / „SmartNinja“

Ar kada nors norėjote išmokti programuoti, kad galėtumėte palikti nemėgstamą darbą ir pradėti dirbti šauniame technologijų startuolyje? Na, žinote, tokiame, kuris leidžia savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu ir moka motyvuojantį darbo užmokestį?

Ten, kur visi bendradarbiai atrodo laimingi ir jaučia malonumą siekdami bendro tikslo darbe. Per gerai, kad būtų tiesa? Galbūt. Tačiau štai 6 priežastys, kodėl jūs tikrai turėtumėte išmokti programuoti ir pakeisti savo gyvenimą į geresnę pusę.

1. Jūs galėsite išeiti iš darbo

Ar žinote, kad vidutiniškai žmogus praleidžia 90 000 valandų savo gyvenimo darbe?Ar taip pat žinote, kad 80% žmonių teigia, kad jiems nepatinka jų darbas? Tai tiesa. Ar esate vienas iš jų?

Taigi, kas trukdo jums rasti geresnį darbą? Suaugusiems tenkanti atsakomybė. Galbūt jūs turite šeimą, kurią turite išlaikyti arba paskolą, kurią tenka kas mėnesį mokėti, tad pastovios pajamos yra svarbus veiksnys išlaikant jūsų gyvenimo kokybę.

Bet yra sprendimo būdas. Kas būtų, jeigu turėtumėte įgūdžių dėl kurių įmonės kovoja? Vienas iš jų yra programavimas. Su šiuo įgūdžiu galėsite rasti darbą, kuris atitinka jūsų „tobulo darbo“ svajonę. O gal norėtumėte dirbti savarankiškai, kaip laisvai samdomas darbuotojas. Taigi galėsite pasirinkti projektus, kurie jums patinka ir prie kurių norite dirbti. Programavimo įgūdžiai = Laisvė.

2. Jūs uždirbsite daugiau pinigų

Idealus darbas – ne tik pinigai. Tai kasdienis azartas darbe ir iššūkiai, kurie suteikia jūsų gyvenimui savirealizacijos jausmą.

Tačiau motyvuojantis atlyginimas yra svarbus veiksnys daugeliui žmonių. Turėdami pinigų galite sau leisti tokį gyvenimo būdą, kurio norite. Jūs galite rinktis atostogų vietas, apie kurias svajojote, kai dar buvote mažas vaikas. Arba investuoti į jūsų mėgstamą veiklą ar hobį.

Galbūt tai tapyba, golfas ar automobilių lenktynės. Mokymasis programuoti padės jums rasti darbą, kuris jums patiks, ir vis tiek jis bus gerai apmokamas. Programavimas jau dabar yra vienas iš „karščiausių“ įgūdžių, kurių ieško įmonės. Investuokite į mokymąsi programuoti ir jūs investuosite į save.

3. Galėsite dirbti nuotoliniu būdu

Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad darbas nuotoliniu būdu – sėdėti paplūdimyje su kokteiliu ir nešiojamuoju kompiuteriu. Na, tai nėra toli nuo tiesos. Yra šimtai įmonių, kurios ieško „nuotolinių“ darbuotojų, kurie moka programuoti, nuolatiniam darbui.

Net nebūtina tapti programuotoju. Jūs galite būti skaitmeninės rinkodaros, projektų vadovas ar bet kurios kitos profesijos atstovas, kur programavimo įgūdžiai yra papildomas privalumas. Net jei nesate programavę savo darbe, bet tenka glaudžiai bendradarbiauti su IT skyriais, žinoti, kaip programuoti, vis dar svarbu, nes tai padeda geriau bendrauti su programuotojais, suprasti jų poreikius ir nustatyti tinkamus prioritetus.

Darbas nuotoliniu būdu suteiks jums laisvės jausmą, 99% žmonių gali apie tai tik svajoti. Darbas iš nuostabių pasaulio vietų gali būti įdomus ir naudingas jums.

4. Jūs susitiksite su nuostabiais žmonėmis

Nuo interneto atsiradimo momento inovacijos dar niekada nebuvo tokios sparčios. Kalbame apie dirbtinį intelektą, savarankiškus automobilius ar keliones į Marsą. Tai niekada nebūtų įmanoma be programuotojų ir verslininkų, kurie nori sukurti ateitį.

Jei turėsite tokius programavimo įgūdžius, galėsite dirbti su nuostabiais žmonėmis, kurie įkvepia jus kurti ateitį. Žmonėmis, kurie džiaugiasi ir turi pozityvų požiūrį. Dirbsite su žmonių komanda, kurių tikslas padėti ateities kartoms gyventi geriau. Vargu ar kas gali prilygti šiai veiklai įdomumo prasme.

Partnerio nuotr./„SmartNinja“
Partnerio nuotr./„SmartNinja“

5. Galėsite įgyvendinti šalutinius projektus

Ar turite šalutinio projekto idėją? Žinant, kaip programuoti, galite paversti idėjas realybe.

Suprasdami, kaip veikia technologijos, visą laiką sugalvosite naujų idėjų. Bet šį kartą galėsite jas paversti realybe. Galbūt tai tik jūsų tėvų kirpyklos verslo interneto svetainė arba nauja Android programėlė, kuri padeda vyresniems žmonėms susitikti galvosūkių maratonui. Riba yra tik dangus.

Galbūt vienas iš jūsų šalutinių projektų „užaugs“ ir galėsite įkurti savo įmonę. Tokia galimybė gali ir nepasitaikyti nepradėjus mokytis programuoti.

6. Jums bus įdomu

Mokymasis taps jūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Technologijų pasaulyje kasdien vyksta nauji ir įdomūs pokyčiai. Šie maži iššūkiai padeda tobulėti. Naujų dalykų mokymasis taps įdomus ir smagus, o taip pat formuos jūsų asmenybę.

Ar prisimenate tą jausmą po to, kai praleidžiate 3 valandas bandydami suprasti kažką ir tada staiga išsiaiškinate? Štai kas tai yra!

Jūsų tikslas žemėje nėra kasdien dirbti nuo 8 iki 17 val. ir laukti išėjimo į pensiją.

Patinka jums ar ne, jūs praleisite didžiąją dalį savo gyvenimo darbe. Taigi, jei nesate patenkinti savo dabartiniu darbu, kodėl gi ne pabandyti kažko naujo? Programavimas gali būti teisingas pasirinkimas.

Taigi, nuo ko turėtumėte pradėti? Kiek tai kainuoja?

Šių metų vasario pabaigoje Vilniuje duris atvers nauja tarptautinė programavimo mokykla SmartNinja. Lietuva taps dvylikta sparčiausiai augančios Europoje programavimo mokyklos veiklos šalimi.

Pagrindiniai SmartNinja kursai orientuoti į tinklapių kūrimą. Tai yra labiausiai ieškomas įgūdis IT darbo rinkoje. Lietuvoje veikla pradedama su populiariausiu kursu Web development 1. Šis kursas yra geras pasirinkimas norint susipažinti su programavimo bei interneto svetainių kūrimo pagrindais – kaip front-end (išorinis) programavimas ir back-end (vidinis) programavimas. Kurso metu dalyviai sukurs daugiau kaip 20 projektų, taip įgydami reikiamą praktiką.

Web development 1, tai 3 mėnesių kursas, kurio ankstyvo paukščio (galioja iki 17.02.2019) kaina tik 399,00 EUR. Užsiėmimai vyksta vakarais, 2 kartus per savaitę, pačiame Vilniaus centre – Gedimino pr. 20, modernioje WorkLand Jogailos posėdžių salėje.

Kurso pradžia – vasario 25 d., vietų skaičius ribotas.

Partnerio nuotr./„SmartNinja“
Partnerio nuotr./„SmartNinja“

SmartNinja siūlo ir kitus specializuotus kursus, tokius kaip: Web development 2, SQL ir duomenų bazės, JavaScript, Blockchain’as ir kriptovaliutos, Programavimo savaitgalis, bei kelis savaitgalius trunkančius trumpo formato kursus: Programavimas Python pradedantiesiems, Kibernetinis saugumas, Sukurk savo botą!

Visi kursai, išskyrus jau minėtą Web Development 2, skirti pradedantiesiems, neturintiems jokios programavimo patirties, juos veda patyrę IT dėstytojai ir programavimo praktikai.

Programa yra gana intensyvi, tačiau jei turite pakankamai valios ir užsispyrimo, ją nesunkiai galima derinti su studijomis arba darbu. Dauguma dalyvių yra dirbantys ir studijuojantys.

Kokia programavimo kalba labiausiai tinka pradedantiesiems?

„Kaip išsirinkti programavimo kalbą?“ – tai dažniausiai pradedančiųjų užduodamas klausimas! Į jį bei daugelį kitų klausimų SmartNinja bendraįkūrėjai ir dėstytojai detaliai atsako info sesijose, reguliariai rengiamose WorkLand St. George posėdžių salėje.

Partnerio nuotr./„SmartNinja“
Partnerio nuotr./„SmartNinja“

Lokacijos partneris – WorkLand Gedimino – verslo centras, įsikūręs prestižiniame Gedimino prospekte Vilniuje. Seimas, Katedros aikštė, puikūs restoranai, koncertų salės, butikai, sporto salės ir kavinės yra lengvai pasiekiami pėsčiomis. Be to, biurų pastatas yra netoli labai patogios viešojo transporto vietos suteikiančios prieigą į kiekvieną miesto kampelį. Netoli pastato yra daug automobilių stovėjimo aikštelių. Į kursus bus patogu atvykti ir pėsčiomis, ir viešuoju transportu, ir automobiliu.

Partnerio nuotr./„SmartNinja“
Partnerio nuotr./„SmartNinja“

Modernios WorkLand posėdžių salės yra įrengtos patogiai ir jose naudojamos aukščiausios technologijos, todėl kursuose jausitės komfortiškai ir lengvai įsisavinsite informaciją. WorkLand – strategiškai patogi vieta ne tik dirbti, bet ir mokytis.

O kol kas – SmartNinja rekomenduoja perversti trumpą nemokamą e-knygą apie 5 žingsnius, kaip tapti profesionaliu programuotoju. Joje taip pat atskleidžiamas programavimo kalbos pasirinkimo principas.

Partnerio nuotr./„SmartNinja“
Partnerio nuotr./„SmartNinja“

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką