Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Apdovanotos ekologiškiausios Lietuvos įmonės: išsaugojo daugiau nei 7000 medžių

Visame pasaulyje nuolat augant grėsmei dėl spartaus miškų naikinimo ir medienos perdirbimo, mūsų šalies įmonės vis dažniau sąmoningai renkasi aplinkai saugius ir ekologiškus sprendimus. Suskaičiuota, kad 150 pažangių Lietuvos bendrovių per pastaruosius metus nuo kirtimo išsaugojo 20 hektarų miškų ploto, kurie per dieną pagamina oro daugiau nei 28000 žmonių, o šie įmonių pasiekimai buvo įvertinti tekstilės ekologijos apdovanojimuose.
Apdovanotos ekologiškiausios Lietuvos įmonės: išsaugojo virš 7000 medžių
Apdovanotos ekologiškiausios Lietuvos įmonės: išsaugojo virš 7000 medžių / Partnerio nuotr.
Temos: 2 Ekologija Medis

Ekologijos temai pasaulyje turint vis didesnę svarbą, auganti dalis visuomenės ne tik suvokia miškų reikšmę pasaulio ekosistemoje, bet ir imasi veiksmų, galinčių sumažinti ekologinį poveikį aplinkai. Mokslininkai nustatė, kad rūpintis aplinka yra aktualu ne tik gamtos entuziastams – apie 1,6 milijardo žmonių gyvenimų tiesiogiai priklauso nuo miške randamų gėrybių, kurios vėliau naudojamos medicinoje.

Nepaisant augančio susidomėjimo gamtos tausojimu, rodikliai aplinkosaugos ekspertus nuvilia – pasaulinės statistikos duomenimis, kasmet žemėje nukertama net 7 milijardai medžių. Ši problema neaplenkia ir Lietuvos, kur vis daugiau įmonių ieško ekologiškų būdų vykdyti savo veiklą ir sumažinti poveikį gamtai.

„Statistiškai įrodyta, kad skirdamos didžiulį dėmesį aplinkosaugai bendrovės ne tik kuria teigiamą įmonės įvaizdį visuomenėje, tačiau ir kelia darbuotojų pasitenkinimą bei pasididžiavimą darbu. Net 27 % ieškančių darbo Lietuvoje socialinė atsakomybė yra svarbus rodiklis renkantis darbdavį, – naują verslo požiūrį atskleidžia apdovanojimų iniciatorės, tekstilės bendrovės „Lindström“ higienos prekių nuomos paslaugų vadovė Gintarė Alčiauskienė.

Partnerio nuotr./Apdovanotos ekologiškiausios Lietuvos įmonės: išsaugojo virš 7000 medžių
Partnerio nuotr./Apdovanotos ekologiškiausios Lietuvos įmonės: išsaugojo virš 7000 medžių

„Medienos pramonė – pelninga rinka, tačiau jos veiksmų kaina gamtai – didžiulė. Nukirsti vieną medį užtenka vos 15 minučių, o štai naujam medžiui užaugti neretai reikia bent 15 metų. Rinkdamiesi higienos produktų nuomos paslaugas mūsų klientai popierinius rankšluosčius keičia į medvilninius, taip tiesiogiai prisidėdami prie mūsų šalies miško masyvo išsaugojimo.“

Tarp apdovanojimus šiais metais gavusių bendrovių – automobilių plovimo lyderiai „Švaros Broliai”, išmaniųjų sonarų gamintojas „Deeper“, nekilnojamojo turto projektų plėtros lyderė „Hanner“, „DHL Lietuva“, „Vilnius Tech Park“, „Ermitažas”, oficialus „Toyota“ atstovas „Tokvila“, tarptautinė biuro baldų įmonė „Narbutas International” ir kt. Pastaroji pakeisdama popierinius rankšluosčius medvilniniais per metus nuo kirtimo išsaugojo net 143 medžius.

„Socialinė atsakomybė yra neatsiejama mūsų įmonės dalis – žinodami, jog mūsų veiksmai daro įtaką aplinkai, mes renkamės ekologiją ir stengiamės kuo labiau sumažinti neigiamą žalą gamtai, – savo darbo principais pasidalino Jolanta Kuprionienė, „Narbutas International“ gamyklos personalo ir biuro vadybininkė. „Džiaugiamės galėdami išsaugoti tiek daug medžių ir tikimės, kad šie skaičiai bus dar didesni kitais metais.“

Daugiau apie „Lindström“: https://lindstromgroup.com/lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais