Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 13d. 14:32

„AuGink savo kraštą“, kad visuomenė būtų sveikesnė

AuGink savo kraštą
AuGink savo kraštą

Ar kada nors pagalvojote apie tai, kaip galėtumėme prisidėti ir auginti bei ginti savo kraštą? Žemės ūkio ministerija nutarė pamėginti, todėl inicijuoja projektą „AuGink savo kraštą“.

Apie naująjį projektą kalbamės su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene.

- Kaip gimė „AuGink savo kraštą“ projektas?

Nuolat girdint apie karinio konflikto grėsmes svarbu nepamiršti ir ekonominio saugumo, o jį galime stiprinti ne tik padedami Europos Sąjungos, bet taip pat galime prisidėti ir patys

- Ši mintis kilo prieš kurį laiką, kai Rusija paskelbė embargą, o įtampa dėl geopolitinės situacijos dar labiau išaugo. Nuolat girdint apie karinio konflikto grėsmes svarbu nepamiršti ir ekonominio saugumo, o jį galime stiprinti ne tik padedami Europos Sąjungos, bet taip pat galime prisidėti ir patys. Kiekvienas iš mūsų – nuo mažiausio iki didžiausio. Šiuo projektu norime akcentuoti sveiko ir kokybiško maisto svarbą, paskatinti žmones keisti mentalitetą ir labiau rūpintis savo sveikata, pradedant nuo sveikos mitybos. Neketiname remti jokių įmonių ar konkrečių produktų gamybos. Europos Sąjunga nuolat akcentuoja kokybiško ir šviežio maisto svarbą, daug kalbama apie ekologinį ūkininkavimą.

LR Žemės ūkio ministerija/Virginija Baltraitienė
LR Žemės ūkio ministerija/Virginija Baltraitienė

Tiek ankstesniojo, tiek naujojo laikotarpio Lietuvos kaimo plėtros programoje iškeliamas vienas iš svarbiausių tikslų – auginti ir plėtoti kaimą. Kaip tą galima padaryti? Kaip paskatinti žemdirbį gaminti daugiau? Vienas iš būdų – dažniau valgyti maistą, kuris gaminamas netoli nuo mūsų namų.

„AuGink savo kraštą“ – tai savotiškas priminimas kiekvienam iš mūsų, kad galime prisidėti prie savo krašto vystymo. Galime drąsiai teigti, kad savo krašte vis dar turime tai, apie ką kai kurių valstybių vartotojai tik svajoja – produktus, kurie yra saugūs ir sveiki, užauginti ir pagaminti švarioje bei gražioje aplinkoje, gamtą tausojančiais būdais. Tai stiprina jų vertę ir gali stipriai motyvuoti juos rinktis. Verta pabrėžti – akivaizdu, kad turime kuo didžiuotis, ir visuomenė nusipelnė apie tai žinoti daugiau: kuo ypatingi mūsų krašto tautinio paveldo produktai, kur ir kaip užauginami ir pagaminami.

Negalime paveikti žmonių pasirinkimo, bet galime tiesiog atkreipti dėmesį į šviežius ir kokybiškus produktus, kurie buvo pagaminti netoli nuo mūsų pačių gyvenamosios vietos.

VIDEO: AuGink savo kraštą

- Auginti ir ginti savo kraštą – ar tai tiesiogiai susiję veiksmai?

Stiprindami ir augindami savo kraštą, kartu jį ir giname, ypač kai kalbame apie ekonominį saugumą

- Manau, kad taip. Stiprindami ir augindami savo kraštą, kartu jį ir giname, ypač kai kalbame apie ekonominį saugumą. Žemės ūkis generuoja beveik 9 proc. BVP. Tai svarus indėlis, tad reikia šį sektorių dar labiau stiprinti. Manau, kad šiais laikais savo krašto gynyba – tai ne tik ginklo ėmimas į rankas. Pirmiausia tai ekonominis stabilumas ir sugebėjimas patiems savimi pasirūpinti.

- Kiek laiko šis projektas turėtų tęstis?

- Kol kas galvojame apie šešis mėnesius, tačiau tikimės, kad kampanija apims visą šalį ir taps gražia ilgalaike tradicija.

- Kas dar prisijungs prie „AuGink savo kraštą“ kampanijos?

- Tikimės, kad šį projektą palaikys prekybos tinklai, restoranai, kavinės, ligoninės, švietimo įstaigos, kariuomenė ir visi kiti, kas yra susijęs su maistu. O kadangi skaniai pavalgyti mėgstame visi, manau, kad prisidėti prie projekto gali visa Lietuva. Tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas, kokius produktus jis valgo. Pavyzdžiui, Latvijoje ant maisto produktų klijuojamas „žaliojo šaukštelio“ lipdukas – tai ženklas vartotojui, kad jo nupirktas produktas yra pagamintas iš vietinių produktų. O štai Vokietijoje, 2011 metų duomenimis, prekybos tinkluose tik apie 33 proc. pieno produktų buvo importuojamų, kiti produktai yra vietinių gamintojų.

Dar vienas geras pavyzdys – Suomija. Suomijos kavinėse ir restoranuose pateikiama informacija, iš kokio ūkio yra atvežti vaisiai, daržovės ar mėsa, kaip toli tas ūkis yra nuo kavinės. Kitos Europos valstybės drąsiai populiarina vietinės gamybos produktus, kodėl to negalime padaryti mes? Tačiau sprendimą rinktis vieną ar kitą produktą gali priimti tik pats vartotojas.

Kur galima rasti ūkininkų užaugintų produktų?

- Ūkininkai daugiausia prekiauja turgeliuose, netgi šalia Žemės ūkio ministerijos turime vieną, kur prekiaujama šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Tikimės, kad jau greitai ir prekybos tinklai, ir maitinimo įstaigos pradės aktyviau bendradarbiauti su žemdirbiais. Norėtume, kad jau po kelių mėnesių ir mūsų kavinės ir prekybos tinklai didžiuodamiesi klijuotų ant savo durų „AuGink savo kraštą“ lipdukus. Siekiame pasirūpinti, kad visuomenė valgytų sveiką ir kokybišką maistą, o kartu stiprintų, augintų ir gintų savo kraštą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką