Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„ChangeMakers‘ON“: Devynmečio idėja įgauna pagreitį

Simonas Vakaris
Asmeninio archyvo nuotr. / Simonas Vakaris
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kaip dažnai susiduriate su situacija, kuomet vaikai neranda bendros kalbos su savo tėvais ir atvirkščiai? Ir kaip dažnai dėl to kyla nemalonumų, sugenda nuotaika? Į šiuos klausimus dėmesį atkreipė vienas jaunas moksleivis – Simonas Vakaris Savickas, kuriam vos devyneri. Jis nusprendė imtis veiksmų ir sugeneravo visą verslo planą bei sukūrė platformą „Išgirsk mane“, kurioje bus galima diskutuoti rūpimais klausimais, atrasti palaikymą ir bendraminčių, o svarbiausia – padėti tėvams ir vaikams geriau suprasti vieniems kitus.

Šiuo metu Simonas Vakaris tituluojamas jauniausiu Lietuvos verslininku, pasižyminčiu loginiu bei analitiniu mąstymu, o taip pat turinčiu ir menininko gyslelę. Paklausus kuo nori būti užaugęs, jau 5-erius metus savo nuomonės nekeičia: nori būti dainuojančiu mokslininku labai gerai žinančiu, kokias problemas spręsti.

Asmeninio archyvo nuotr./Simonas Vakaris
Asmeninio archyvo nuotr./Simonas Vakaris

Jau netrukus, už kelių savaičių Simonas Vakaris pristatys savo platformą „Išsgirsk mane“ socialinių inovacijų ir verslo stovykloje „ChangeMakers‘ON CAMP 2017”. Apie jo idėją bei artimiausius planus kalbiname jaunąjį kūrėją.

– Papasakok apie savo kuriamą platformą.

Išgirsk mane“ sieks sumažinti ir spręsti konfliktus, kylančius tarp tėvų ir vaikų, padės geriau suprasti vieniems kitus.

– „Išgirsk mane“ sieks sumažinti ir spręsti konfliktus, kylančius tarp tėvų ir vaikų, padės geriau suprasti vieniems kitus. Pačioje platformoje tėvai anonimiškai galės užduoti klausimus ir diskutuoti su tokio pat amžiaus vaikais. Besiregistruojant bus nurodomas vaikų amžius, lytis, brolių ar seserų skaičius ir kiti duomenys tam, kad tėvų anonimiškai užduoti klausimai platformoje būtų išsiunčiami tokios pat arba labai panašios kategorijos vaikams. Taip pat vaikai galės uždavinėti klausimus tėvams, vyks abipusis bendravimas. Platformoje registruosis ir licenzijuoti psichologai, kurie galės komentaruose nurodyti savo pastebėjimus. Platformoje bus talpinamos trumpos video pamokos, empatijos pratimai, atminties lavinimo užduotys ir kt.

Sugalvojau visiškai netikėtai. Gulėjau lovoje, buvau susipykęs su seneliais ir tiesiog kalbėjomės su mamyte, kaip būtų galima spręsti tokias situacijas.

– Ar tai bus vieši klausimai-atsakymai, matomi visiems prisiregistravusiems žmonėms?

– Uždavus klausimą ir gavus atsakymą, klausimas nukeliaus į bendrų klausimų bazę. Bus suformuotas dažniausiai užduodamų klausimų sąrašas. Į visus platformoje pateiktus klausimus, galės atsakyti ir kiti prisiregistravę platformos dalyviai.

– Kaip kilo mintis sukurti tokią platformą?

Sugalvojau visiškai netikėtai. Gulėjau lovoje, buvau susipykęs su seneliais ir tiesiog kalbėjomės su mamyte, kaip būtų galima spręsti tokias situacijas. Ji ir padėjo suprasti, kad ši problema gali virsti gera socialinio verslo idėja.

– Kaip manai, kiek žmonių naudosis platforma?

„Išgirsk mane“ platforma skirta vaikams nuo 2 klasės bei jų tėvams. Su komanda planuojame turėti apie 300 vaikų ir 600 tėvelių auditoriją, taigi iš viso numatome, jog platforma naudosis apie 900 žmonių.

– Kaip manai, ar toks bendravimo būdas bus efektyvus? Ar neužtektų vaikams su tėveliais susėsti ir išsiaiškinti problemas?

– Manau abu variantai geri, bet yra ir „uždarų“ vaikų, kurie nelabai linkę bendrauti žodžiu. Be to platformoje tėvai gali sužinoti naujų būdų kaip spręsti problemas, susijusias su jų vaikais, ar vaikai sužinoti kaip susikalbėti su tėvais.

– Ar turi komandą, kuri padeda įgyvendinti idėją? Kokia ji? Kaip pavyko ją suburti? Per kiek laiko?

– Pačią komandą subūriau pristatinėdamas idėją technologijų parke „Vilnius Tech Park“. Komandą suradau iškart po pitcho. Po idėjos pristatymo prie manęs priėjo dalyviai, norėję tapti komandos dalimi. Dabar su manimi ties idėjos įgyvendinimu dirba šaunūs ir įdomūs žmonės, iš kurių labai daug mokausi. Elena Vegelytė ir „Cobalt“ teisininkų biuras rūpinasi teisiniais reikalais, Ignas Survila iš „Pigeon“ padeda su dizaino darbais, Justina Jurevičiūtė ir „Not Perfect“ reklamos agentūra dirba ties prekinio ženklo vystymu. Aurelija Makselytė iš „CodeAcademy“ pakvietė lankyti programavimo būrelius ir mokytis HTML kalbos, ją perprasti mane mokina programuotojas Saulius. Tiesa, taip pat norėčiau išmokti ir grafinio dizaino. Taip pat labai daug kuo padeda mamytė. Komanda nuolat pasipildo. Vakar visai netikėtai su manimi susisiekė brandbook'o kūrėjai. Ateityje prisijungsiantys komandos nariai galėtų kurti banerį, internetinio puslapio reklamą.

– Kokių specialistų komandai dar trūksta?

– Manau, kad reikia grafikos dizainerio, nes nesvarbu, kad mokėsiu atlikti dizaino darbus tarkim HTML programavimo kalba, bet norėtųsi, kad būtų žmogus, kuris pasakytų kaip kompoziciškai gražiau būtų galima daryti.

– Ar planuoji iš platformos gauti pelno? Kur jį panaudotum?

– Žinoma planuoju. Gauti pinigai bus naudojami tėvų ir vaikų laisvalaikiui kartu, stovykloms, kuriose jie leistų laiką ir dalyvautų užsiėmimuose vieni su kitais, stovyklos juo suvienytų ir prisidėtų prie pagrindinio „Išgirsk mane tikslo“.

– Kaip bus galima patekti į stovyklas? Kas jas organizuos?

Stovyklas organizuosime mes su komanda, o į jas patekti galės aktyviausi platformos naudotojai vaikai.

– Stovyklas organizuosime mes su komanda, o į jas patekti galės aktyviausi platformos naudotojai vaikai. Bus vertinami pagal į daugiausiai klausimų atsakiusius, geriausiai atsakiusius, aktyviausiai padedantys bendruomenei. Pavyzdžiui, jei tėveliams paklausus „kaip motyvuoti vaikus ruošti namų darbus?“, atsakyme vaikai pasiūlys duoti saldainių, tai toks atsakymas nebus laikomas kaip geras, stovyklos vertas atsakymas.

– Kodėl nusprendei dalyvauti „ChangeMakers‘ON CAMP 2017” stovykloje? Ko tikiesi iš jos?

– Pačiam neretai tenka dalyvauti įvairiuose hakatonuose, kadangi tai siejasi su mamytės vykdoma veikla. Šiemet jau dalyvavau „ChangeMakers‘ON“ hakatone, „Vilnius Tech Park Sapiegos series“ renginyje, „Tech City“ gimtadienyje ir „Product Managers Camp III“. Kai kuriuose hakatonuose prisijungdavau prie kitų komandų, kuriančių naujives ir tai man labai įdomu. Pats norėjau dalyvauti „Talentas keisti“ konkurse, tačiau negalėjau dėl jauno amžiaus. Savarankiškai sudalyvavau socialinių inovacijų hakatone „ChangeMakers‘ON“, ten ir sužinojau, jog vasarą bus ir stovykla. Po to dariau pristatymą „Vilnius tech park“, po kurio atsirado komanda, tai net galvoti nereikėjo (šypteli), jau norėjau į stovyklą. Mūsų komandai stovykla bus susitikimas, kur galėsime kartu, jau nebe facebook‘o pagalba, o realiai vystyti idėją.

– Minėjai, jog dalyvavai hakatonuose bei esi prisijungęs ir prie kitų komandų verslo idėjų realizavimo.Ar gali išduoti prie kokių?

– Taip, esu išmaniosios kuprinės „PečPeč“ komandos patarėjas ir testuotojas. Esu vaikas, kuris išbando kuprinę, pasako kas gerai, ką tobulinti ir t.t.

Kai platforma bus paleista, planuojame per mėnesį uždirbti apie 15 tūkstančių eurų.

– Tau vos devyneri, tačiau jau įgyvendini savo verslo idėją. Kaip manai, kada uždirbsi savo pirmąjį milijoną?

– Tiksliai dar nesuskaičiavau. Kai platforma bus paleista, planuojame per mėnesį uždirbti apie 15 tūkstančių eurų. O asmeniškai kada uždirbsiu pirmą milijoną, tai neskaičiavau, kolkas neturiu nusistatęs tokių planų.

– Klausantis tavęs susidaro įspūdis, jog esi labai užimtas. O kuo užsiimi laisvalaikiu?

Mėgstu žaisti kompiuterinius žaidimus, lankau „CodeAcademy Kids“ programavimo mokyklą, muzikos mokyklą, kurioje pagrindinė mano specialybė yra estradinis dainavimas, o antra – pianinas. Taip pat žaidžiu stalo tenisą, lankau Robotikos akademiją, Kudo kovos menų klubą bei papildomą matematikos būrelį „Delta“. Kaip ir minėjau anksčiau, nuolat dalyvauju įvairiuose konkursuose, olimpiadose, koncertuose, renginiuose.

Su nekantrumu laukiame, kokių dar išskirtinių idėjų šis jaunas verslininkas sugalvos ateityje. O visus kitus Lietuvos kūrėjus, taip pat siekiančius rinkai pristatyti socialines inovacijas ar norinčius prisijungti prie jau didelį įdirbį padariusių komandų, VšĮ „Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“, Kauno Technologijos Universitetas ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia registruotis į „ChangeMakers’ON“ stovyklą.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori prisijungti prie idėjų įgyvendinimo – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori pateikti naują idėją – ČIA. Nuoroda į registracijos formą savanoriams, kurie nori prisidėti prie stovyklos organizavimo – ČIA.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką