Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 15d. 16:34

„ChangeMakers'ON“ ekspertė Indrė Bruzgytė – apie gyvenimą Lietuvoje ir veikimą pasaulyje

Indrė Bruzgytė
Asmeninio archyvo nuotr. / Indrė Bruzgytė

„Startup Grind Vilnius“ vadovė Lietuvoje, viena iš socialinių inovacijų ir verslo vystymo programos „ChangeMakers‘ON“ vasaros stovyklos eksperčių, startuolio „JobRely“ įkūrėja Indrė Bruzgytė, įgijusi patirties Artimuosiuose Rytuose, teigia, kad svarbiausia yra išmokti mokytis.

Tai, jos manymu, yra neįmanoma neišeinant iš komforto zonos, o gyvenimas užsienyje – neįprastoje aplinkoje – ir jei dar vienam, yra viena nekomfortiškiausių situacijų. Jauna ir idėjų kupina mergina siekia ne tik dalintis įgytomis žiniomis, tačiau, subūrus bendruomenę, įkvėpti ir kitus jomis dalintis.

– Gyvenote Bahreino karalystėje, dirbote Arabijos pusiasalyje. Pasidalinkite patirtimi, ko lietuviai galėtų pasimokyti iš Artimųjų Rytų?

– Lygindama Arabijos pusiasalį su Lietuva, visų pirma, norėčiau pabrėžti kultūrų savitumą. Tikrai ne visą Artimuosiuose Rytuose įgytą patirtį reikėtų taikyti ir čia. Vis dėlto, mane labai sužavėjo ir įkvėpė nuoširdus jų bendruomeniškumas ir stiprus vienas kito idėjų palaikymas.

Lygindama Arabijos pusiasalį su Lietuva, visų pirma, norėčiau pabrėžti kultūrų savitumą. Tikrai ne visą Artimuosiuose Rytuose įgytą patirtį reikėtų taikyti ir čia.

Vakarų pasaulyje žmonės pernelyg įsisukę į savo reikalus, nemato kitų, o ir palaikymo sulaukti galima dažniausiai tik iš išskaičiavimų. Pas mus situacija, žinoma, keičiasi. Tikrai nemažai lietuvių, pabuvoję užsienyje grįžta su panašia patirtimi bei suvokimu, jog padėdamas kitam turėsi daug daugiau asmeninės naudos nei koncentruodamasis tik į savo gerovės kūrimą.

Į Lietuvą grįžau prieš porą mėnesių ir labai apsidžiaugiau gavusi pasiūlymą prisijungti prie „ChangeMakers'ON Camp 2017“. Tokių programų įgyvendinimas parodo, kad situacija Lietuvoje keičiasi – turime ir mes žmonių, norinčių prisidėti prie kitų idėjų vystymo. Įsitraukusieji į „Changemakers‘ON“ labai gerai reprezentuoja mūsų visuomenės dalį, kuri neapsiriboja vien tik galimybėmis patenkinti savo asmeninius poreikius. Šie žmonės trykšta noru kurti tai, kas prisideda prie esminių pokyčių.

– Teko girdėti, kad tai socialinių inovacijų vystymo stovykla. Kuo Jus sužavėjo „ChangeMakers‘ON“?

– Ši stovykla – puiki vieta, ieškantiems ir norintiems save įprasminti, todėl kiekvieno potyriai joje bus skirtingi. Pakviesti ekspertai bus nuolat šalia, dalinsis patirtimi, patarimais, asmeninėmis konsultacijomis, kiekvienai komandai bus rodomas individualus dėmesys, o ne bendriniai mokymai. Kitaip tariant, ekspertai taps komandų dalimi.

Individuali programa yra rengiama individualiai, atsižvelgiant į atrinktas komandas, jų poreikius bei produktus. Taip pat smagu, kad įtraukiami ir laukiami visi norintys prisijungti prie jau susibūrusių komandų ir jų produktų vystymo. Nebūtina turėti savo idėjų, norint prisidėti prie realaus pokyčio.

– Dalinatės patirtimi su kitais pokyčių lyderiais, taip pat šiuo metu vystote savo inovatyvų, dirbtiniu intelektu grįstą produktą. Su kokiais iššūkiais susiduriate?

– Mano manymu, Lietuvoje stinga žinių ir globalaus network’o. Labai svarbios finansinės investicijos, todėl reikalingas išmanymas, kaip jas pritraukti ir į ką šiuo klausimu kreiptis. Žinoma, neišvengiamos ir kylančios abejonės, jog idėja nepasitvirtins. Šioms baimėms įveikti neužtenka vadovautis tik sėkmės istorijomis, labai svarbus vaidmuo tenka kompetentingų žmonių konsultacijoms.

Asmeninio archyvo nuotr./Indrė Bruzgytė
Asmeninio archyvo nuotr./Indrė Bruzgytė

Šiuo metu su komanda esame panašioje situacijoje ieškant investicijų savo startuoliui „JobRely“ (dirbtinis intelektas, asistuojantis samdantįjį vadovą atliekant darbuotojų paiešką ir atranką). Mums gelbsti įgytos žinios iš prieš tai vystytų startuolių, platus network’as Baltijos šalyse, Arabijos pusiasalyje, Singapūre ir Malaizijoje (šiuo metu tai yra mūsų kita po Lietuvos tikslinė rinka) bei, žinoma, pasaulinė „Startup Grind” bendruomenė.

Nuolat su kolegomis iš Pasaulio Ekonomikos Forumo „Global Shapers” ieškome būdų, kaip gerinti mūsų ekosistemą, dėl to planuose turime platformos, per kurią pažinčių ratu būtų dalinamasi, kūrimas. Tokiu būdu žmonės, susidūrę su investicijų pritraukimo iššūkiais, turės daugiau galimybių juos įveikti.

– Taip pat esate „Startup Grind Vilnius“ iniciatyvos įkūrėja Lietuvoje. Kaip Jums pavyko tai padaryti, gyvenant už kelių tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos?

– Su sunkumais ir iššūkiais susiduriame kiekvieną dieną. Vis dėlto tai, kad buvau išvykusi, didelių kliūčių nesukėlė. Mano nuomone, svarbiausia yra tikėjimas, kad pasiseks, o tuomet nesunku įtikinti tuo ir kitus. Dirbu su žmogiškaisiais ištekliais – mano misija yra sujungti žmones – o „Startup Grind“ iniciatyva būtent ir yra kurti bei stiprinti bendruomeniškumą.

Kartu su „Google for Entrepreneurs“ padedame vystyti startuolių bendruomenę. Ne paslaptis, jog „Google for Entrepreneurs“ daugiausia dėmesio skiria didžiosioms rinkoms, todėl tikimybė, kad ši programa veiks Lietuvoje, buvo labai menka. „Startup Grind“ yra tarsi įrankis, nors ir mažesniu mastu, ne taip plačiai ir labiau fokusuotai, tačiau galintis padėti atlikti startuolių bendruomenės stiprinimo misiją.

Asmeninio archyvo nuotr./Indrė Bruzgytė
Asmeninio archyvo nuotr./Indrė Bruzgytė

– Kokie Jūsų ateities planai? Linksite gyventi Lietuvoje ar vėl vyksite į užsienį?

– Net ir dirbdama užsienyje, savo ateitį visuomet siejau su gimtine. Vis dėlto, labai svarbu nuolat mokytis, o visą laiką būnant vienoje aplinkoje, neišmoksi naujų dalykų, todėl siekiant įgyti naujų patirčių, labai reikia ir išvažiuoti. Užsienyje atsiranda galimybių įgyti naujų kompetencijų, patirties bei žinių. Šiuo metu neplanuoju išvažiuoti gyventi svetur, tačiau dirbti pasauliniu mastu – tikrai taip!

Artimiausia, kas manęs laukia Lietuvoje jau šį birželį – „Changemakers'ON CAMP 2017“. Dar kelios vietos yra, todėl tikrai visus kuriančius bei inovuojančius kviečiu sudalyvauti! Registruotis galima čia.

O IT specialistus, chemikus ir biochemikus, psichologus, rinkodaros, komunikacijos, kūrybinių industrijų specialistus, dizainerius bei projektų vadovus, kurie nori prisidėti prie inovatyvių verslų ir produktų vystymo, kviečiame tapti jau atrinktų stovyklai komandų dalimi – registruokitės čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką