Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 05 31, 15:53

„ChangeMakers‘ON“: mokykla, telpanti telefone

Du aktyvūs, veržlūs ir technologijų pasauliu besidomintys Kėdainių šviesiosios gimnazijos abiturientai Viktorija Varnaitė ir Titas Kutavičius sukūrė mobiliąją programėlę, padedančią gimnazijos moksleiviams ir mokytojams rasti visą aktualiausią informaciją apie mokyklos gyvenimą.
 Viktorija Varnaitė ir Titas Kutavičius
Viktorija Varnaitė ir Titas Kutavičius / Organizatorių nuotr.

Aplikaciją tobulinę „Tech Academy“ projekte, jaunuoliai siekia įgyti dar daugiau žinių ir jau ruošiasi pristatyti savo produktą šią vasarą vyksiančioje socialinių inovacijų ir verslo vystymo stovykloje „ChangeMakers‘ON CAMP 2017“. Kūrėjai tikisi savo sukurtą inovaciją ir produktą pritaikyti ir kitoms mokykloms.

– Kaip kilo idėja sukurti mobiliąją programėlę mokyklai?

Titas: Kasmet mūsų gimnazijos vienuoliktų klasių moksleiviai įgyvendina įvairaus tipo projektus. Mes su Viktorija nusprendėme sukurti mobiliąją aplikaciją, nes tai yra mums itin įdomi sritis, kuria ketiname užsiimti ir po mokyklos baigimo.

Viktorija: Jautėme, kad gimnazijoje trūksta programėlės, kurioje būtų visa svarbiausia informacija apie gimnazijos gyvenimą. Žinoma, mūsų mokykla turi ir internetinį tinklapį, tačiau manome, kad mokiniams kur kas patogiau rasti reikalingą informaciją mobilioje aplikacijoje nei išmaniesiems telefonų ekranams nepritaikytose internetinėse svetainėse.

– Papasakokite, kodėl ji yra naudinga gimnazijos bendruomenei.

Viktorija: Programėlėje patogu rasti tvarkaraščius, nuorodas į dienyną, gimnazijos socialinius tinklus, informaciją apie atostogų datas, pamokų laiką, mokyklos kontaktus, kitas naudingas nuorodas. Pertraukų metu galima pasitikrinti anglų kalbos žinias, pasimokyti kitų kalbų, pasitikslinti informaciją apie brandos egzaminus ar panaršyti po kitas įdomias nuorodas. Visa informacija yra lengvai ir greitai pasiekiama visai gimnazijos bendruomenei.

Titas: Taip pat patogu peržiūrėti matematikos, fizikos ar chemijos formulynus, pasidomėti kitomis mokslų sritimis.

– Ar mobilioji aplikacija populiari jūsų mokykloje?

Viktorija: Labai džiaugiamės, jog programėlę parsisiuntė jau daugiau nei 100 vartotojų! Dažnai sulaukiame komplimentų, kad aplikacija yra patraukli dėl savo dizaino ir tai, kad turinys yra naudingas tiek moksleiviams, tiek mokytojams.

Titas: Na, tiesa, be komplimentų sulaukėme ir keleto priekaištų, jog programa skirta tik „Android“ operacinę sistemą turintiems įrenginiams, o „obuoliukai“ liko nuskriausti, tačiau pastebėjome, jog būtent ja dauguma moksleivių naudojasi savo išmaniuosiuose telefonuose.

– Papasakokite apie save.

Viktorija: Kol kas komandoje dirbame dviese. Titas yra labai atsakingas, racionalus ir kūrybingas žmogus, puikus programuotojas. Mane žavi jo neįprastos idėjos, jis nenustygsta vietoje, nuolat stengiasi sukurti ką nors naujo.

Titas: Viktorija yra mūsų komandos „galva“, be jos programėlės dizainas neatrodytų taip gerai. Ji perfekcionistė, kiekvienoje situacijoje stengiasi „išspausti“ kiek įmanoma daugiau ir geriau. Mes vienas kitą papildome. Be to, nepriimame neapgalvotų sprendimų, nes prieš imdamiesi idėjų realizacijos, kiekvieną situaciją apgalvojame kartu.

– Ar tokios komandos sudėties ir pakanka, ar vis tik reikalingas pastiprinimas?

Titas: Labiausiai mums praverstų programuotojas, dizaineris bei žmogus, išmanantis marketingą. Su šių žmonių pagalba galėsime dar labiau ištobulinti programėlę bei ją pasiūlyti kitoms mokykloms.

– Artėja „ChangeMakers‘ON CAMP 2017“ inovacijų stovykla, ar laukiate jos? Ko tikitės?

Viktorija: Žinoma laukiu! Tikiuosi įgyti patirties, sužinoti naujų dalykų bei susipažinti su žmonėmis, kurie daug pasiekę savo veiklose, gauti jų patarimų ir žinoma labai pagerinti savo produktą.

Titas: Viliuosi gauti visokeriopą ekspertų pagalbą, pasitarti, kaip pritrauktume dar daugiau vartotojų, pasikonsultuoti dėl programėlės dizaino bei funkcionalumo, o svarbiausia – tikiuosi pagalbos komercializavimo procese. Labai norime išvystyti produktą, kurį galėtumėm pritaikyti ir jį pasiūlyti visoms Lietuvos mokykloms.

Jau šį birželį vyksiančioje socialinių inovacijų ir verslo vystymo stovykloje „ChangeMakers‘ON CAMP 2017” „Illustre“ komanda, padedama ekspertų, turės galimybę patobulinti savo inovaciją ir idėjas paversti realybe. Visus Lietuvos inovatorius, taip pat siekiančius rinkai pristatyti socialines inovacijas ar norinčius prisijungti prie jau didelį įdirbį padariusių komandų, VšĮ „Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“, Kauno Technologijos Universitetas ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia registruotis į „ChangeMakers‘ON CAMP 2017“ stovyklą.

Komandoms vis dar trūksta žaidimų kūrėjų, marketingo, komunikacijos, IT specialistų, kūrybinių industrijų, dizaino atstovų bei projektų vadovų verslo vystymui. Registracijų organizatoriai laukia iki birželio 1 d.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori prisijungti prie idėjų įgyvendinimo – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori pateikti naują idėją – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą savanoriams, kurie nori prisidėti prie stovyklos organizavimo – ČIA.

Straipsnio autorė Gintarė Ašmontaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką