Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„ChangeMakers'ON“: vadovauti – menas, motyvuoti savanorius – iššūkis

„ChangeMakers'ON“ savanoriai
Organizatorių nuotr. / „ChangeMakers'ON“ savanoriai
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Savanoriauti gali kiekvienas, bet jų grupei suvaldyti reikia gero lyderio. Net ir geriausiems mentoriams ne visada pavyksta rasti tinkamą būdą motyvuoti, suburti savanorius, kad šie nuoširdžiai ir įsitrauktų į organizacijos veiklą bei prisidėtų prie jos tikslų realizavimo.

Kas motyvuoja žmogų efektyviai vykdyti savanorio misiją, kalbamės su „ChangeMakers‘ON“ iniciatore, Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto direktore Simona Šimulyte, „ChangeMakers‘ON“ programos ekspertais: VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktoriumi Andriumi Jasinskiu, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžių ugdymo programos paaugliams „Camp Teenshapers“ įkūrėju bei direktoriumi Artiomu Šabajevu bei LPF „Japoniškas sodas“ įkūrėju, mediku Šarūnu Kasmausku.

Gretos Graikšaitės nuotr./Simona Šimulytė
Gretos Graikšaitės nuotr./Simona Šimulytė

Simona Šimulytė: Vadovauti savanoriams yra aukštasis pilotažas, kurio metu svarbu suvokti, jog pirma taisyklė, norint įtraukti į veiklą savo laiką, jėgas bei talentus mums dovanojančius žmones, yra duoti ir tik paskui gauti.

Dažnai duoti materialinius dalykus yra lengviausia (kai galimybės leidžia), kai tuo tarpu rodyti nuoširdų dėmesį, padėti nesuklupti arba nenusivilti savimi suklupus, įvertinti, parodyti, kad jie mums svarbūs, ne kritikuoti, o sudaryti galimybes mokytis iš klaidų, visada turėti jiems laiko ir dar daug kitų aspektų – yra gan nemenkas iššūkis paskendus savo darbotvarkėse ir užduotyse. Kitaip tariant, buriant savanorius, viena didžiausių vertybių vadovui turėtų būti – santykis tarp žmonių. Tik įsivardinus santykio svarbą – galime tikėtis kokybiško bendradarbiavimo, bendruomenės būrimo ir geras emocijas keliančio rezultato.

Asmeninio archyvo nuotr./Andrius Jasinskis
Asmeninio archyvo nuotr./Andrius Jasinskis

Andrius Jasinskis: Kitaip nei darbo santykiuose, darbas su savanoriais yra išskirtinis tuo, kad negali žmogaus motyvuoti piniginiu atlygiu. Pagrindinis motyvatorius savanoriui yra arba emocinis pasitenkinimas, arba galimybė išmokti dalykų, kurie pravers jam studijuojant ar tolimesnėje karjeroje.

Prieš sudarant susitarimą su savanoriu konkrečiam laikotarpiui, ypatingą dėmesį skiriame jo motyvacijos išsiaiškinimui. Stengiamės kuo aiškiau sužinoti ir susitarti, dėl ko žmogus investuoja savo laiką ir kokio rezultato siekia, taip pat ko mes tikimės, skirdami jamsavo laiką.

Asmeninio archyvo nuotr./Artiomas Šabajevas
Asmeninio archyvo nuotr./Artiomas Šabajevas

Artiomas Šabajevas: Didžiausia varomoji jėga bet kurio amžiaus žmonėms yra įvertinimas. Tiek jauni, tiek vyresni žmonės priimdami sprendimą, kokia veikla užsiimti, ieško, kur į juos bus žiūrima pagarbiai, kur jie galės save realizuoti. O savanorystė ir yra vienas iš būdų tai padaryti.

Dalis visuomenės vis dar galvoja, kad savanoriavimas, tai darbas be atlygio, kad tai tik labdaringa veikla, kuomet padedi vargingiau gyvenantiems ar nuskriaustiems žmonėms. Bet tai nėra tik pagalba socialinės atskirties grupėms, tai naudinga patirtis kuriant ateities perspektyvas.

Savanoriavimas yra smagus, iššūkių ir nuotykių kupinas kelias. Ilgai ieškoti įrodymų, kad savanoriavimas yra abipusiai naudinga veikla, nereikia. Aš savanorystę vertinu kaip būdą tobulėti, išbandyti save įvairiose veiklose ir didžiausią naudą matau jaunimui renkantis profesiją.

Asmeninio archyvo nuotr./Šarūnas Kasmauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Šarūnas Kasmauskas

Šarūnas Kasmauskas: Mūsų japoniškame sode nuolatos dirba daugiau nei penkiasdešimt savanorių, daugiausia tai žmonės iš įvairiausių pasaulio kraštų. Jie atvyksta dirbti dėl įdomaus projekto. Norinčių prisijungti yra begalės, todėl tuos, kurie sako, kad yra imlūs viskam, bet daryti nieko nemoka – iškart atmetame.

Užsieniečiai daug geriau susipažįsta su nauja šalimi ne vaikščiodami po muziejus ar bažnyčias, o įsilieję į pačią kultūrą. Be to, pas mus galima prisiliesti prie dviejų kultūrų vienu metu. Tai vilioja savanorius, nes jie supranta, kad tai ne tik pagalba kitiems, bet galimybė jiems patiems praturtinti save žiniomis, įspūdžiais, praplėsti akiratį.

Asmeninės savybės gali padėti, bet norint vesti žmones paskui save – labai svarbios tampa žinios ir mokymasis iš patirties turinčių žmonių.Tą suvokdami „ChangeMakers‘ON CAMP 2017“ organizatoriai į vasarą vyksiančios stovyklos mokymų programą įtraukė įvairius pratimus, ugdančius gebėjimus ne tik, kaip atsirinkti gerus darbuotojus, bet ir kaip pritraukti žmones savanoriauti organizacijose, kaip juos motyvuoti siekti geriausių rezultatų, kaip efektyviai įtraukti savanorius į organizacijos veiklą ir juos išlaikyti.

Taip pat stovyklos organizatoriai nori sudaryti sąlygas įgyti patirties ne tik dalyvių komandoms, bet ir savanoriams. Todėl kviečia pačius kūrybiškiausius ir energingiausius piliečius prisijungti prie pokyčių kūrimo, siūlo būti atsakingiems už stovyklos įgyvendinimo kokybę, susirasti bendraminčių, susipažinti su įvairių sričių profesionalais, bei savo gyvenimą praturtinti nepakartojama patirtimi.

Jei trokšti prisidėti prie pokyčių iniciavimo, pildyk anketą pateiktą žemiau, o su atrinktaisiais „ChangeMakers‘ON“ komanda susisieks artimiausiu metu.

Visus Lietuvoje inovatorius, siekiančius rinkai pristatyti socialines inovacijas ar norinčius prisijungti prie jau didelį įdirbį padariusių komandų, pasinaudoti įvairių sričių ekspertų patarimais bei jų tiesiogine pagalba, VšĮ „Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“, Kauno Technologijos Universitetas ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia į „ChangeMakers‘ON“ stovyklą.

„ChangeMakers‘ON“ ragina registruotis IT specialistus, chemikus ir biochemikus, psichologus, rinkodaros, komunikacijos, kūrybinių industrijų specialistus, dizainerius bei projektų vadovus ir prisidėti prie naujų, tvarių verslų kūrimo.

Nuoroda į registracijos formą savanoriams, kurie nori prisidėti prie stovyklos organizavimo – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori prisijungti prie idėjų įgyvendinimo – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori pateikti naują idėją – ČIA.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką