Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 05 30, 17:24

„ChangeMakers‘ON“: virtualios realybės akiniai Lietuvos mokyklose? Kodėl gi ne!

„Būk saugus kelyje“ kūrėjai surado būdą kaip sudominti Z kartos vaikus. Komanda pristato interaktyvias saugaus eismo pamokas, skirtas penktų, šeštų klasių moksleiviams, kuriose pagrindiniu ugdymo įrankiu tampa virtualios realybės (VR) akiniai.
„Būk saugus kelyje“ kūrėjų komanda
„Būk saugus kelyje“ kūrėjų komanda / Organizatorių nuotr.

Tokios pamokos – kur kas įdomesnės už tradicines, be to, pasitelkiant technologijas, vaikai daug efektyviau įsisavina žinias. Tobulinti programą siekianti komanda šią vasarą dalyvaus socialinių inovacijų ir verslo vystymo stovykloje „ChangeMakers‘ON CAMP 2017“. Kūrėjai tikisi gauti ne tik vertingų patarimų inovacijos plėtojimui, tačiau ir papildyti komandą kompetentingais nariais. Apie inovatyvų sprendimą kalbamės su Irmina Žemaityte, atsakinga už „Būk saugus kelyje“ projekto komunikaciją.

Kaip kilo idėja virtualios realybės akinius pasitelkti edukaciniams tikslams?

– Kūrėme edukacinį projektą Valdovų rūmų muziejui, o pagrindinis įrankis tam buvo VR akiniai. Projektui pasiteisinus, su kolegomis pamąstėme, jog išties puiki idėja yra edukacines temas perteikti pasitelkiant naująsias technologijas. Virtuali realybė, tai technologija, paliekanti momentinį įspūdį ir suteikianti koncentruotas žinias per trumpą laiką, tad edukacijai ji itin tinkama.

Su komanda pradėjome galvoti kokiose dar srityse būtų galima pritaikyti VR akinius. Pastebėję, jog daugiausiai šia technologija susidomėjusi auditorija buvo vaikai, pradėjome galvoti, kokios edukacinės temos Lietuvos mokyklose yra mokomos nuobodžiai, neefektyviai. Po ilgų diskusijų išgryninome visuomenei opią problemą – didelį eismo incidentų skaičių. Deja, mokyklose saugaus eismo tema yra dėstoma senais, moksleivių nesudominančiais būdais, tad nusprendėme, jog mūsų idėja yra puiki galimybė daryti socialinį pokytį visoje Lietuvoje.

– Kaip šią naujovę priima vaikai?

– Tai vaikus labai įtraukia, akinių pagalba itin realistiškai vaizduojamos situacijos bei eismo sąlygos sustiprina pojūčius, leidžia pasijusti tikrais eismo dalyviais ir daug efektyviau priimti bei įsisavinti teisingos elgsenos modelius, esant tam tikroms aplinkybėms. Vaikai dažniausiai imlūs technologijoms, todėl patys intuityviai jaučia, kaip naudotis bei noriai, su smalsumu išbando VR akinius.

– Kas palaiko Jūsų entuziazmą kuriant produktą?

– Labiausiai „uždega“ galimybė daryti socialinį pokytį visos valstybės mastu. Tai būtų pokytis ir švietimo srityje, ir ilgainiui mažintų Lietuvai opią nelaimingų atsitikimų keliuose problemą.

– Su kokias didžiausiais iššūkiais susiduriate?

– Didžiausia kliūtis šiandien yra kaštai, reikalingi prototipo sukūrimui. Jeigu turėtume prototipą, būtų kur kas lengviau surasti investuotojų ir pirkėjų. Kitas iššūkis – bandymas įtikinti šiek tiek sustabarėjusias valstybines institucijas, jog tokia inovatyvi edukacija iš tiesų yra veiksminga.

– Papasakokite apie savo komandą. Kokie žmonės prisideda kuriant šį produktą?

– Šiuo metu komandoje dirba programuotojas, režisierė ir animatorius. Aš esu atsakinga už komunikacijos procesus. Džiaugiuosi, jog mano komanda yra jau patikrinta ankstesnių vykdytų veiklų ir projektų metu, tad ja visiškai pasitikiu. Viskas gavosi tarsi savaime, mūsų mintys sutapo tiek idėjiškai, tiek finansiškai.

– Kokius žingsnius jau esate žengę, kad Jūsų idėja virstų realybe ir Lietuvos mokyklas pasiektų Jūsų kuriama ugdymo programa?

– Manome, kad jau padarėme labai daug! Esame parašę bendrą projektą su Lietuvos kelių policija. Pats didžiausias laimėjimas mums, kad pati policijos pareigūnė, saugaus eismo pamokas vaikams rengianti jau dešimt metų, palaikė mūsų idėją ir padėjo ruošti programos medžiagą. Labai džiaugiamės Švietimo ir mokslo ministerijos palaikymu, kuriai mūsų pristatyta idėja pasirodė įdomi ir naudinga mokyklų bendruomenėms. Visi šie laimėjimai skatina nesustoti!

– Ar jūs esate pirmieji, kurie Lietuvos mokyklose VR akinius pritaiko ugdymo procese?

– Tokio pobūdžio projekte – tikrai taip. Vienintelis pažangus technologinis dalykas, kurį naudoja mokyklos yra išmanioji lenta. Tačiau vaikų tokia technologija nesudomina ir išėję už mokyklos ribų šie mato visai kitą pasaulį, kuris iš tikrųjų pilnas naujovių. Aš manau, kad mūsų kuriamas projektas yra tikra inovacija, nes įgyvendinimui pasitelkiamas naujas mokymo būdas.

– Šį birželį dalyvausite socialinių inovacijų stovykloje „ChangeMakers‘ON CAMP 2017“, ko Jūsų komanda tikisi iš stovyklos bei jos mentorių?

– Visa komanda labai tikisi užmegzti naudingas pažintis su už švietimą bei kelių saugumą atsakingų valstybinių institucijų darbuotojais. Taip pat tikimės marketingo specialistų patarimų kaip tikslingai parduoti produktą. Norime gauti atsakymą, su kuo pirmiausiai vertėtų diskutuoti: su ministerijomis, ar su mokyklomis, siekiant bendradarbiavimo. Taip pat viliamės, jog stovykloje pavyks surasti trūkstamą komandos narį – psichologą, kuris padėtų įvertinti VR akiniuose rodomų vaizdų poveikį vaikui. Projekto kokybę užtikrinti padėtų žmogus, išmanantis saugaus eismo temą ir galintis užsiimti pamokų turinio sudarymu. Papildomos rankos programuojant taip pat labai padėtų.

Jau šį birželį vyksiančioje socialinių inovacijų ir verslo vystymo stovykloje „ChangeMakers‘ON CAMP 2017” pokyčių kūrėjai, padedami ekspertų, turės galimybę savo verslo idėjas paversti realybe. Visus Lietuvos kūrėjus, siekiančius rinkai pristatyti socialines inovacijas ar norinčius prisijungti prie jau didelį įdirbį padariusių komandų, VšĮ „Europos socialinis verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų institutas“, Kauno Technologijos Universitetas ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia registruotis į „ChangeMakers‘ON“ stovyklą.

Komandoms vis dar trūksta žaidimų kūrėjų, marketingo, komunikacijos, IT specialistų, kūrybinių industrijų, dizaino atstovų bei projektų vadovų verslo vystymui. Registracijų organizatoriai laukia iki birželio 1 d.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori prisijungti prie idėjų įgyvendinimo – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą dalyviams, kurie nori pateikti naują idėją – ČIA.

Nuoroda į registracijos formą savanoriams, kurie nori prisidėti prie stovyklos organizavimo – ČIA.

Parengė Gintarė Ašmontaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką