Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 6d. 08:00

Dantų implantacijos naujovės

Dantų priežiūra
Vida Press nuotr. / Dantų priežiūra

Dantų implantacija jau tapo patikimu dantų atstatymo gydymo metodu, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, netekus dantų. Jau įrodyta, kad dantų implantai gali sėkmingai funkcionuoti daugiau nei 20 metų.

Vienas iš sraigto formos dantų implantų naudojimo Lietuvoje pradininkų, turinčių 20 metų patirtį, yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, Baltijos osteointegracijos akademijos prezidentas Gintaras Juodžbalys. Jis yra įvairių tarptautinių dantų implantacijos organizacijų narys, paskelbęs apie 140 mokslo publikacijų, skaitęs paskaitas apie dantų implantaciją įvairiose pasaulio šalyse. Pranešimas apie betarpišką implantaciją į danties alveolę, tik išrovus dantį, apdovanotas pirmąja premija Amerikos dantų implantacijos akademijos (AAID) kongrese Niujorke.

Projekto partnerio nuotr./Gintaras Juodžbalys
Projekto partnerio nuotr./Gintaras Juodžbalys

Profesorius G.Juodžbalys išskiria pagrindinius dantų implantacijos privalumus:

  • nereikia šlifuoti gretimų dantų,
  • pristabdoma žandikaulio kaulo atrofija,
  • pasiekiamas geras estetinis rezultatas.

Nežiūrint į visus metodo privalumus, pacientai neretai jaučia baimę dėl galimo skausmo implantacijos metu. Naujai atvykęs pacientas su nerimu laukia konsultacijos. Paciento įtampą ir baimę išduoda „kūno kalba“.

Profesorius G.Juodžbalys, remdamasis mokslo naujovėmis ir savo patirtimi, sukūrė naują dantų implantacijos principą, kurio esmė – greita, beskausmė kompleksinė dantų implantacija, apimanti visą galimą chirurginį dantų gydymą vienu metu.

Profesorius G.Juodžbalys, remdamasis mokslo naujovėmis ir savo patirtimi, sukūrė naują dantų implantacijos principą, kurio esmė – greita, beskausmė kompleksinė dantų implantacija, apimanti visą galimą chirurginį dantų gydymą vienu metu.

Norint greitai atlikti dantų implantacijos operaciją, pacientas yra kruopščiai ištiriamas. Tuo tikslu naudojami šiuolaikiniai tyrimo metodai – konusinio pluošto kompiuterinė tomografija bei klinikiniai tyrimai. Po to burnos chirurgas, vadovaudamasis tyrimo duomenimis ir savo kompetencija bei patirtimi, sudaro palankiausią pacientui individualų gydymo planą.

Dantų implantacijos operacija yra beskausmė; profesorius G.Juodžbalys naudoja įvairius vietinio nuskausminimo metodus ir medžiagas. Jei pacientas vis tiek jaučia įtampą ir baimę, galima naudoti sąmoningą sedaciją.

Paciento jautrumo įvertinimui naudojamos specialios skalės ir metodai, kuriuos G.Juodžbalys kartu su savo mokiniais sukūrė ir pritaikė burnos chirurgijoje. Šie paciento jautrumo nustatymo metodai yra paskelbti tarptautinėje mokslinėje spaudoje. Naudojant tobulesnius nuskausminimo metodus, dauguma pacientų po atliktos dantų implantacijos operacijos pasako profesoriui šiuos žodžius: „tai buvo daug lengviau, nei aš tikėjausi“.

Operacijos traumatiškumą nulemia įvairūs faktoriai, tačiau svarbiausi yra pjūvių dydis ir vieta. Kuo didesnis pjūvis, tuo labiau pažeidžiama audinių kraujotaka ir nervų šakelės.

Profesorius yra ištobulinęs dantų implantacijos operacijas su mažais operaciniais pjūviais arba taip vadinamą „belopę techniką“, kurios dėka pagreitėja operacija, sumažėja pooperacinis skausmas bei veido patinimas.

Paminėtinos sėkmingai naudojamos mažai trauminės „tunelinės“ kaulo priauginimo procedūros. Jų metu ženkliai sumažinami ne tik operaciniai pjūviai, bet ir skausmas bei pooperacinių komplikacijų galimybė. Kai paciento išrauto danties alveolė dar nepažeista uždegimo ir yra pakankamas kiekis kaulo, galima taikyti momentinę implantaciją, kurios metu danties implantas įsukamas į danties alveolę iš karto tik išrovus dantį.

Profesorius G.Juodžbalys tvirtina, kad kompleksinės chirurgijos taikymas yra labai naudingas pacientui, nes operacijos metu gali būti atliekamos šios svarbios procedūros:

  • dantų implantacija,
  • periodonto operacija,
  • kaulo priauginimo operacija,
  • dantų rovimas ir kita.

Pritaikius kompleksinę chirurgiją, ženkliai sumažėja operacijų skaičius, sutaupoma keletas mėnesių paciento laiko ir ženkliai tausojama paciento sveikata, nes:

  • vieno pooperacinio periodo metu reikia gerti daug mažiau vaistų, nei po kiekvienos operacijos atskirai,
  • sumažėja stresas, nes nereikia laukti vis naujos burnos chirurgijos operacijos,
  • sutaupomi paciento pinigai, nes kompleksinės chirurgijos atveju taikomos nemažos įkainių nuolaidos.

Dantų implantacijos centras Kaune

Informacija tel.+370 633 91177; +370 37 323153.

Projekto partnerio nuotr./Gintaras Juodžbalys dantų implantų klinika

Projekto partnerio nuotr./Gintaras Juodžbalys dantų implantų klinika

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką