Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 26d. 16:51

„Devbridge“ technologijų direktorius R.Benetis: programuoti gali išmokti kiekvienas

„Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis
Devbridge nuotr. / „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis

IT sritis ir toliau lieka viena konkurencingiausių visame pasaulyje. Nors programavimo įgūdžių turinčių specialistų daugėja, vis dėlto šių specialistų ruošimo ir tikrojo rinkos poreikio atotrūkis auga kone kasdien.

Profesionalius ir ilgametę patirtį turinčius programuotojus nuolat samdanti JAV programavo paslaugų įmonė „Devbridge“ jau aštuonerius metus šią spragą bando užpildyti pati augindamasi būsimus darbuotojus. Nuo įmonės įkūrimo pradžios „Devbridge“ inicijuotoje nemokamoje „Sourcery for Developers“ akademijoje studentai yra mokomi programavimo pagrindų, o jos įkūrėjai įsitikinę, kad programuoti įmanoma išmokti kiekvienam – reikia tik užsispyrimo ir didžiulio noro mokytis su vienais geriausių ekspertų Lietuvoje.

„Devbridge“ technologijų direktoriaus Rimanto Benečio teigimu, „Sourcery“ akademijos turinys padeda ne tik jaunesniesiems programuotojams tobulėti ar pagilinti turimus įgūdžius, bet ir visiems, svajojantiems pakeisti profesiją bei įgyti pagrindus ir reikalingų žinių žengti pirmuosius žingsnius programavimo srityje, pamatyti, kaip yra įgyvendinami pasauliniai IT projektai.

Devbridge nuotr./„Sourcery for Developers“ akademijoje studentai yra mokomi programavimo pagrindų.
Devbridge nuotr./„Sourcery for Developers“ akademijoje studentai yra mokomi programavimo pagrindų.

Universitetai nespėja paruošti

Užsiauginti būsimų profesionalų yra vienas iš pagrindinių vertybinių įmonės „Devbridge“ tikslų. Tarptautinė programavimo paslaugų įmonė kasmet organizuoja nemokamas „Sourcery“ akademijos programas informacinių technologijų entuziastams, norintiems savo jėgas išbandyti IT srityje.

Anot technologijų vadovo, programavimo akademijos – tai puiki priemonė, siekiant užpildyti IT rinkoje egzistuojančią programuotojų paklausos spragą, kurią ne visada spėja padengti švietimo institucijos. Nors valstybė paskelbė technologinius ir inžinerinius mokslus prioritetu bei padidino priimamų į šias studijų kryptis jaunuolių skaičių, dalis valstybės finansuojamų vietų dažnai lieka neužpildytos.

„Šiuo metu rinkoje programuotojų paklausa ir toliau lieka labai didelė, kodavimo akademijos yra puiki proga anksti įsitraukti į šį sektorių. Pavyzdžiui, JAV Darbo statistikos departamento duomenimis, iki 2020 metų Amerikos IT rinkoje laisvų darbo vietų ir šiai specialybei paruoštų studentų atotrūkis bus maždaug 1 milijonas. Lietuvoje jau dabar yra aiškiai įsivardyta, kad šių specialistų trūks keliasdešimt tūkstančių, o rinka jų tiesiog nespėja ruošti. Todėl privačių verslų inicijuotos akademijos padeda ne tik šiek tiek kompensuoti šį trūkumą, tačiau ir supažindinti su tikrais verslo industrijoje veikiančiais standartais, o ne vien tik teorine medžiaga“, – sako R.Benetis.

Devbridge nuotr./„Sourcery for Developers“ akademijos studentai.
Devbridge nuotr./„Sourcery for Developers“ akademijos studentai.

Programuoti moko rinkos profesionalai

Jau kelerius metus „Devbridge“ aktyviai investuoja į IT švietimą – vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery“ akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front-End) ir yra pirmoji Lietuvoje, pakvietusi 7–12 m. vaikus nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų.

Nuo „Devbridge“ įkurtų nemokamų akademijų pradžios, įmonės komandą papildė jau daugiau nei 80 absolventų, sėkmingai tapusių įmonės svarbia dalimi ir toliau tobulėjančių komandose organizacijos viduje.

Visi, norintys pasimatuoti tikro programuotojo kėdę ir pasinaudoti galimybe konsultuotis su aukščiausiojo lygio lektorių ir mentorių grupe, kviečiami prisijungti prie „Sourcery for Developers“ akademijos.

„Sourcery for Developers“ – tai du kartus per metus – rudenį ir pavasarį – vykstanti nemokama trijų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti savo kompetencijas programavimo srityje bei greičiau integruotis į technologijų darbo rinką. Vilniuje ir Kaune vyksiančius kursus lankys 20 dalyvių grupės, kuriose visi norintys gilins savo žinias mokymų bei individualių ir grupinių užduočių metu.

Rudenį dalyviai mokysis JAVA programavimo kalbos, o pavasarį – .NET technologijų. Akademijos dalyviai kurs tikrus internetinių tinklalapių projektus, įtvirtins gautas teorines žinias praktiškai, taikys Agile projektų valdymo metodiką ir principus, susipažins su programinės įrangos kūrimo bei diegimo procesais. Studentai dirbs tikruose projektuose ir lankys paskaitas bei tobulins turimus įgūdžius. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai.

Norintys dalyvauti akademijoje, kviečiami registruotis iki 2019 m. spalio 1 d. (įskaitytinai).

Daugiau informacijos apie „Sourcery for Developers“ akademiją rasite ČIA.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:26
00:47
01:15

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką