TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Džiaugiuosi viskuo, kas daro Kauną gražesnį ir jaukesnį“, – Ingrida Visockienė

Ingrida Visockienė
Ingrida Visockienė
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šiandien kalbamės su tikrai išskirtine asmenybe, kuri savo aktyvumu nuo pat mažens užkrečia net pačius abejingiausius!

Ingrida Visockienė - Kauno aktyvistė, visuomenininkė, Etikos mokytoja, moksleivių projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė, Lietuvos motociklų sporto federacijos generalinė sekretorė bei visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narė.

Ingrida, klausiame Jūsų kaip mokytojos, kaip gyvuoja Kauno mokyklos?

Nekalbant apie pačios Lietuvos švietimo sistemos problematiką, Kauno mokyklos dažniausiai gyvuoja taip kaip jas mato ir kokią jos matymo strategiją bei viziją nusimato mokyklos vadovas su savo komanda.

Kauno mieste tikrai turime gražių pavyzdžių - tai mokyklos kurios kuria savo sėkmės istorijas ir noriai jomis dalijasi su kitais.

Deja daugeliui mokyklų vis dar trūksta inovatyvumo, jos nenori, o gal prisibijo pokyčių ir vis dar tėra labai tradicinės – statiškos ir nesikeičiančios.

Ką manote apie Lietuvių emigravimą? Ar jaučiamas moksleivių skaičiaus pokytis mokyklose?

Didelė emigracija rodo, kad valstybėje yra problemų. Šių dienų emigraciją, kaip ir ankstesnes bangas, labiausiai skatina materialiniai nepritekliai. Man kaip Lietuvos pilietei didelį nerimą kelia tai, kad į užsienį išvyksta vis daugiau akademinio jaunimo, mokslininkų, specialistų. Šalis praranda ne tik mokesčių mokėtojus, bet ir piliečius, galinčius nulemti Lietuvos likimą - aktyviausią ir savarankiškiausią visuomenės dalį. Jei tokia intensyvi emigracija truks ilgesnį laiką, dar labiau blogės Lietuvos demografinė padėtis, bus prarasti specialistai ir lėšos, investuotos į jų išsilavinimą.

Mano turimomis žiniomis Kaune nelinksma statistika - iš 1000 kauniečių per metus į užsienį emigruoja beveik 20. Todėl nenuostabu, kad kiekvieną rudenį Kauno mokyklų duris praveria vis mažiau mokinių. Sumažėjęs mokinių skaičius sumažino ir pedagogų bei mokyklų patalpų poreikį.

Mes Jus žinome taip pat kaip vieną iš aktyviausių Kauno miesto visuomenininkių, kaip Jums pavyksta suderinti darbus su visuomenine veikla?

Nesu abejinga visuomenėje bei Kauno mieste vykstantiems procesams. Tikrai nenorėčiau būti vien pasyvi stebėtoja ir kritikė. Meilė gimtajam Kaunui mane paskatino prisijungti prie gražios „Vieningo Kauno“ iniciatyvos, bei pasidalinti su Kauno miesto gyventojais savo sukaupta patirtimi bei idėjomis. Džiaugiuosi viskuo, kas daro Kauną gražesnį, jaukesnį. Man malonu, kad savo laisvalaikį galiu skirti įvairioms visuomeninėms veikloms Kauno mieste.

Jūs gimėte, augote bei toliau gyvenate Kaune. Kaip Jūsų akivaizdoje kito Kaunas?

"Kaunas – stiprus, bet panašus į lėtai judančią sraigę“

Į šį klausimą galėčiau  atsakyti profesoriaus Giedriaus Kuprevičiaus žodžiais „Kaunas – stiprus, bet panašus į lėtai judančią sraigę“.

Galbūt matote ką Kauno mieste galima būtų pabudinti?

Mano matymas ir didelis noras į miesto gyvenimą įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių, kurie nestokoja iniciatyvos, inovatyvių įdėjų. Didelis noras, kad miestiečių pasitikėjimo sulaukę ir išrinkti atstovauti Kauno miesto gyventojų interesus valdininkai išgirstų tuos iniciatyvius žmones, įsiklausytų ir suprastų jų lūkesčius bei visais savo turimais instrumentais padėtų įgyvendinti projektus, kurie atneštu didžiulę pridėtinę vertę Kauno miestui. Miestui kuriame būtų įdomu gyventi, kurti.

Jūsų linkėjimas kauniečiams

Kauniečiams norėčiau palinkėti vienybės, nebūkime pasyvus - veikime, kurkime ir tuomet maži kasdieniniai pokyčiai ilgainiui virs milžiniškais postūmiais!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką