Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 16:45

Džiugus dešimtmetis: nuoširdaus darbo vaisiai

„Eglės sanatorijos“ gimtadienis
„Eglės sanatorijos“ gimtadienis

Drąsiai galima teigti, kad „Eglės sanatorija“ – įvairialypė, auganti ir kintanti. Nuo pat įsikūrimo pradžios Druskininkuose, dar 1972 metais, „Eglės sanatorija“ gerokai pasikeitė. 7-tajame dešimtmetyje, kiek toliau nuo miesto centro įkurta gydymo įstaiga, reabilitacijos centras, pritaikytas žmonių gydymui. Ar kas tada būtų pagalvojęs, kad dabar populiarumu garsėjanti ir jau 47-tuosius metus skaičiuojanti sanatorija, taps didžiausia ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės Europoje?

Gerokai anksčiau žodžiai sanatorija, reabilitacinis gydymas – keldavo ne visai malonias asociacijas, vieta labiau primindavo tokią, kurioje tvyro slogi nuotaika, kur nenoromis reikėdavo tenkintis paskirtomis procedūromis. Buvo manoma, kad sveikam ar didelių sveikatos problemų neturinčiam žmogui čia nė nebuvo ko lankytis. Tačiau kadaise vyravusi nuomonė ir dabartinis sanatorijos įvaizdis gerokai pakito ir kinta iki šiol. Nuo pat atidarymo pradžios, „Eglės sanatorija“ nestovėjo vietoje, augo. Prieš dešimtmetį, 2009 metais, sanatorija pristatė kitokį požiūrį į sanatoriją, o kartu su nauju požiūriu gimė kompleksas „Eglė+“, po vienu stogu talpinantis gyvenamuosius kambarius, gydyklą, valgyklą ir laisvalaikio erdves. Galima sakyti, kad nuo šio komplekso įkūrimo ėmė kisti ir pats žmonių požiūris į sanatoriją, kaip įstaigą. Imta suvokti, kad sanatorija nėra ta vieta, kurioje gydosi tik ligoti žmonės, ji orientuota ne vien į sveikatos atstatymo procedūras. Specialistai, profesionali įranga ir kruopščiai sudarytos programos gali padėti ne tik pasveikti, bet ir palaikyti puikią sveikatos būklę, užkirsti kelią ligoms, atstatyti sveikatą tada, kai juntami pirmieji negalavimo požymiai.

Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“
Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“

Garsus gyvenimo filosofijos atstovas A.Šopenhaueris kartą yra pasakęs, jog sveikata pranoksta visas kitas gyvenimo gėrybes, nes visiškai sveikas skurdžius – laimingesnis už sergantį karalių. Tiesa, paradoksalu, kad gerą sveikatą įvertiname tik tuomet, kai susergame. Tik tada suvokiame, ką reiškia neturėti jėgų įprastiems darbams, tampame pasyvesni, nervingi. Tad „Eglės sanatorijos“ direktoriaus medicinai Arvydo Balčiaus klausiame, į ką, jo nuomone, vertėtų atkreipti dėmesį norint būti sveikam: „Aš paminėčiau tris pagrindinius dalykus: atsakomybė, saikas, suvokimas. Visų pirma, žmogus turi jausti atsakomybę prieš save, savo kūną ir prieš savo artimuosius. Sergantis žmogus tampa našta savo šeimai ir dažnai taip nutinka todėl, kad prieš susirgdamas nesirūpino savo sveikata, neįsiklausė į savo kūno siunčiamus signalus. Kitas svarbus dalykas be atsakomybės, kaip jau minėjau, yra saikas ir suvokimas. Jau senų senovėje buvo žinoma, kad energija, kurią kūnas paima, gali tinkamai cirkuliuoti tik tada, kai jos organizme yra tiek, kiek būtina – nedaugiau. Jeigu mes energijos suvartojame daugiau, nei išeikvojame – prasideda ligos. Pats paprasčiausias pavyzdys – suvalgome per daug, priaugame svorio. Ir vis dėl saiko stokos. Na, o suvokimas svarbus tuo, kad privalome suvokti tiek atsakomybės, tiek saiko svarbą.“

Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“
Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“

Visgi pastebima, kad žmonių mąstymas keičiasi, sveikatos puoselėjimas, sveiko gyvenimo būdo propagavimas tapo itin populiarus, žmogus į save ėmė žiūrėti daug atsakingiau. Dabar sanatorijoje gausu žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata, puoselėja kūną, siekia išlaikyti puikią sveikatą ir iš anksto užkirsti kelią įvairioms ligoms, kad vėliau į sanatoriją netektų sugrįžti jau rimtai sunegalavus.

Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“
Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“

Dar visai neseniai, 2018 metų vasarą, sanatorijos svečiams pristatyta galimybė pasirinkti vieną iš trijų komforto lygių: Economy, Standard arba Comfort. Atkeliavus naujiems pokyčiams, keitėsi ir „Eglės+“ pavadinimas, šis kompleksas nuo šiol žinomas kaip Comfort. „Eglės sanatorija“, minėdama 2009 metais, kovo 14 dieną atidarytą „Eglė+“ kompleksą (dabar – Comfort), šiemet švenčia 10-ties metų jubiliejų, tad kalbiname čia jau dešimtmetį dirbančius Egliečius (red. past. – „Eglės sanatorijos“ darbuotojus). A. Balčius pamena, kad, kai buvo priimtas sprendimas statyti „Eglės+“ kompleksą, visi čia jau dirbantieji labai džiaugėsi: „Anuomet čia stovėjo dar nuo tarybinių laikų likę pamatai, kurie tikrai nepuošė mūsų sanatorijos.“ Toje vietoje, 2007 metų rugpjūčio mėnesį, kaip feniksas iš pelenų, ėmė kilti „Eglės+“ pastatas, kiek vėliau, jau atidarius kompleksą, savo prisiminimais dalinasi gydyklų registratūroje jau 10 metų dirbanti Judita Kuncaitytė: „Buvau ta pirmoji gydyklos registratorė, kuri, kartu su kolege, priėmė pirmuosius du klientus „Eglėje+“. Kompiuterių tada dar neturėjome, registravome procedūras ranka ir pildėme žurnaluose. Prisimenu, kad tądien „Eglės+“ pastate buvo vos du žmonės, nors talpiname apie 350. Per 10 metų viskas labai pasikeitė, šiandien visa sistema kompiuterizuota, turime labai gražų žiemos sodą, viskas puikiai išvystyta. Neįtikėtina, kokia „Eglė+“, dabartinis Comfort, yra populiarus dabar, tikrai didžiuojuosi čia dirbdama“.

Kita, procedūrų registratore taip pat jau dešimtmetį dirbanti, Comfort darbuotoja Liuba Sirutienė pamena, kad, kai tik atsidarė „Eglė+“ tai buvo didelis įvykis Druskininkuose, žmonės, atvykę iš kitų miestų, buvo ypač sužavėti baseinų ir pirčių kompleksu: „Tikrai visi labai girdavo, sakydavo, kad tai geriausi baseinai ne tik Druskininkuose, bet ir visoje Lietuvoje.“ 10 metų baseinų prižiūrėtoju dirbantis Ričardas Meškerys teigia, kad: „Per tuos 10 metų įvyko labai daug teigiamų pokyčių, padaugėjo pirčių, čia vyksta vis daugiau naujų procedūrų, masažų, viskas keičiasi tik į gerąją pusę. Dirbdamas čia stebiu sanatorijos gyventojus ir tikrai matau, kad jie ir prieš 10 metų, ir dabar yra labai patenkinti mūsų teikiamomis paslaugomis.“ Šio dešimtmečio proga sanatorijos direktorius ūkiui Virginijus Sedeckas, visiems jau 10 metų dirbantiems Comfort darbuotojams linki, kad viskas ir toliau eitųsi tik geryn, kad Comfort („Eglė+“) visuomet būtų užpildytas laimingais „Eglės sanatorijos“ svečiais: „Mūsų visų sėkmė – nuoširdaus darbo vaisius.“

Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“
Partnerio nuotr./„Eglės sanatorija“

„Eglės sanatorija“, norėdama pabrėžti Comfort („Eglės+“) 10 metų sukaktį ir kartu su sanatorijos svečiais švęsti gimtadienį, visą mėnesį, atvykus kovo 14–balandžio 14 dienomis, kiekvienam savo klientui dovanoja net 10 dovanų! Šventiniu laikotarpiu taip pat bus rengiami įvairūs koncertai, netikėti siurprizai, istorinių nuotraukų paroda, kurioje bus galima pamatyti patį Comfort („Eglės+“) atsiradimą.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką