TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Edita Plūkienė: Žmonės, kurie save atranda versle, jaučiasi kitaip

Edita Plūkienė
Edita Plūkienė
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šiandien kalbamės su pramogų centro „Nautilus“ vadove ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ nare Edita Plūkiene. Ji sutiko pasidalinti savo mintimis apie verslo aplinką Kaune.

- Esate verslininkė. Kaip vertinate verslo sąlygas Kaune?

- Per pastaruosius aštuonerius metus Kauno gyventojų skaičius sumažėjo 100 tūkstančių gyventojų. Ir tai turi įtakosverslui. Įvažiavus išTaikos pr. į Kauną, yra plakatas su užrašu „Ir Kaune galima gyventi”, manau, tai iš dalies atspindi ir verslo situaciją šiame mieste. Tu gali gyventi, kažką daryti, bet norisi, kad tai teiktų ir malonumo, ir naudos . Tačiau tai  suderinti išties sudėtinga. Žmonės, kurie save atranda versle, jaučiasikitaip. Sakoma, susirask mėgstamą darbą ir visą gyvenimą nereikės dirbti.

- Ar reikia pokyčių mieste? Kokių?

- Žinoma, reikia. Todėl  ir esame „Vieningame Kaune”. Darbo grupių susitikimų metu diskutuojama įvairiais klausimais, gimsta idėjos, numatomi veiksmai, aptariami pasiekti rezultatai ir t.t.

- Ar pastebite jaunimo verslumo iniciatyvų Kaune? Kokį įspūdį susidarėte?

- Be abejo, pastebiu ir labai džiaugiuosimūsų jaunimu:Mantu Jurgučiu, Povilu Mačiuliu, Andriumi Palioniu iš „Vieningo Kauno”. Susitikimuose su tokiais iniciatyviais žmonėmis kaip jie – atsigaunu. Labai džiugu, kad yra jaunų, ambicingų ir kartu atsakingų žmonių, mąstančių ir kalbančių konkrečiai ir aiškiai be jokių pagražinimų.

Taip pat nesu iš tų, kurie sako neduoti jaunimui darbo vietos. Aš pati buvau jauna, todėl žinau kaip „veikia” galva tada, ir kaip viskas atrodo paskui.Mintys ir idėjos, kurios gimsta jaunų žmonių galvose yra originalios, kitokios. Tiesa, jiems trūksta gyvenimiškos patirties, tačiau visada gali pasidalinti idėjomis ar paklausti patarimo vyresnių žmonių.

- Kaip miestas galėtų prabudinti  jaunimą ir skatinti verslumą?

- Gali, bet iniciatyvos turi imtis ir miesto valdžia, nors žmonės dažnai būna apatiški.  Mūsų bendruomenė, kaip ta žuvis, kuri pradeda gesti nuo galvos. Miestui reikia įvairių projektų ir aktyvių, drąsių žmonių, kurie pritrauktų dar daugiau visuomenininkų iš įvairių struktūrų. Dabar atrodo, kad niekam to nereikia.

- Ar žmonės plečia savo verslus ar, vis dėlto, dar bijo rizikuoti?

- Vienareikšmiškai, kad plečiasi ir tai daro sėkmingai.

- Ar Lietuvoje sunku pradėti verslą? Ar mūsų verslininkai perkelia savo veiklas į kitas šalis?

- Tikrai nėra lengva. Pirmiausia, turi turėti gerą, išskirtinę idėją. Tuomet reikia įdėti daug darbo, kad įgyvendintum sumanymą.

Na, o mūsų verslininkai įvairiai elgiasi: vieni perkelia savo verslus į užsienį, kiti pradeda naują veiklą svečioje šalyje.

- Pabaigai jūsų linkėjimas Kaunui!

- Man patinka pasakymas, kad žuvis pradeda gesti nuo galvos, todėl linkiu Kaunui „švarios” galvos – sąžiningos ir atsakingos miesto valdžios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką