Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 6d. 11:11

Eksporto burėms pakelti – užsienio sertifikatai

Eksportas
Projekto partnerio nuotr. / Eksportas

Eksportas Lietuvoje įgauna pagreitį, kadangi mažos ir vidutinės įmonės įžvelgia vis daugiau galimybių savo prekes pasiūlyti užsienio klientams. Gerėjančias tendencijas patvirtina ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, teigiantis, kad Europos ekonomika atsargiai, bet stabiliai atsigauna ir juda teisinga linkme. Papildomas Lietuvos įmonių privalumas – nišiniai produktai ir plati geografija nuo Čilės iki Pietų Korėjos.

Daugiau nei reklama

Lietuvos įmonių galimybės pateikti į naujas rinkas priklauso nuo konkrečiose užsienio šalyse keliamų reikalavimų, kuriuos privalu atitikti. Kadangi kiekvienoje rinkoje šie reikalavimai gali skirtis, dėl to būtina gauti atitinkamus sertifikatus, liudijančius pasiektus kokybės ir kitus standartus.

Verslo plėtra besirūpinantys įmonių vadovai įvertina gana ilgą produktų sertifikavimo trukmę, kadangi reikia atlikti nemažai tyrimų laboratorijose, išbandyti įvairius produkto kokybės ir saugumo aspektus. Visgi ši veikla yra būtina siekiant auginti užsakymų skaičių ir pajamas.

Teleinformacijos surinkimo ir perdavimo įrangą gaminanti UAB „Enilit“ yra viena iš įmonių, turinčių patirties sertifikuojant produktus. Sukūrusi ir suprogramavusi pagrindinius energetikoje naudojamus komunikacijų protokolus „Enilit RTU“, įmonė iš potencialių užsakovų sulaukė pageidavimų dėl jų sertifikavimo laboratorijoje.

„Dalyvaudami tarptautinėse energetikos parodose iš kas antro stendo lankytojo sulaukdavome klausimo, ar turime IEC 61850 sertifikatą. Supratome, kad jis būtinas. Tai ne tik popierius ant sienos ar reklama, bet išplėstos galimybės savo produktą pristatyti Indijos, Pietų Korėjos, Indonezijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Čilės ir kitoms rinkoms“, – apie sprendimą sertifikuoti savo produktą pasakojo UAB „Enilit“ generalinis direktorius Tomas Kutkaitis.

Savo suprogramuoto IEC 61850 client protokolo įrangą UAB „Enilit“ testavo tarptautinėje „DNV GL“ akredituotoje laboratorijoje. Du mėnesius užtruko pasiruošimas, 40 darbo valandų – bandymų procesas Olandijoje. Pasiektas rezultatas pranoko lūkesčius, kadangi Įmonės sertifikuotas produktas „Enilit RTU“ tapo vienu iš nedaugelio pasaulyje, turinčiu IEC 61850 edition 2 client sertifikatą.

„Dabar ne tik savo žodžiu galim laiduoti produkto kokybę. Gautas sertifikatas tarsi arbitražo teismo teisėjo nuosprendis, kad mes atitinkame visus reikalavimus“, – juokėsi T.Kutkaitis. – „O tai iškart kelią pasitikėjimą klientų akyse“.

Sertifikatai inovatyviems produktams

UAB „Vittamed“ kuria ir rengiasi rinkai pasiūlyti inovatyvų neurodiagnostinį prietaisą – neinvazinį galvospūdžio matuoklį. Šiuo metu klinikinėje praktikoje galvospūdis matuojamas tik invaziniais būdais, kai į smegenų audinį ar skilvelį įsmeigiami slėgio jutikliai. Tačiau šis būdas yra brangus, rizikingas, jo neįmanoma taikyti lauko sąlygomis. Įmonės siūloma technologija – paprasta ir saugi, bet, siekiant komercializuoti produktus, būtina juos sertifikuoti.

Įmonė nuėjo ilgas kelią, atliko sudėtingus ir brangius klinikinius tyrimus, testavo įvairius saugumo ir kokybės aspektus. Įdiegta inovacija pirmą kartą suteiks galimybę įvairiai taikyti neinvazinius galvospūdžio matavimus už neurochirurginės intensyviosios terapijos skyrių ribų: neurologijos, oftalmologijos, chirurgijos, anesteziologijos, sporto, areokosmoso ir karo medicinos srityse.

„Sukūrus inovatyvų medicininį produktą ir norint jį naudoti klinikinėje praktikoje, privaloma jį sertifikuoti tikslinėse rinkose. Jau atlikome visus bandymus ir gavome CE akreditaciją, kuri privaloma Europos Sąjungoje. Pasiruošėme ir Europinio CE ženklo atitikmens JAV – FDA leidimo gavimui”, – komentavo UAB „Vittamed“ vadovas Edvardas Satkauskas.

Patikrintas ir visus reikalavimus atitinkantis produktas domina net NASA, kuriai svarbu stebėti astronautų galvospūdį neivaziniu būdu, nes mikrogravitacijoje astronautams pamažu pradeda blogėti rega. Įtariama, kad mikrogravitacijos sąlygomis gali tinti smegenys ir būti užspaustas regos nervas. Tai gali paveikti regą ar net sukelti aklumą. Išsiaiškinti tikslių šio proceso priežasčių dar nepavyko. Norint šį reiškinį pažinti ir suvaldyti, reikia nuolat stebėti galvospūdžio kitimą mikrogravitacijos sąlygomis ir UAB „Vittamed“ sukurta technologija tam galėtų būti panaudota.

Patobulino „Mercedes Benz Sprinter“ automobilius

UAB „Altas komercinis transportas”, užsiimanti komercinių automobilių įrengimu ir pritaikymu skirtingiems poreikiams, išbandė ir sertifikavo modifikuotus (pakeistos „Mercedes Benz Sprinter“ pagrindinės techninės charakteristikos) M3 klasės mažus autobusus. Naujo tipo automobiliuose bendroji masė padidinta iki 5500 kg, pagilinta bagažinė, įtaisytas sukabinimo įtaisas priekabai.

„Siekiame, kad klientai būtų patenkinti, todėl atsižvelgiame į jų poreikius ir imamės visų būtinų reikalavimų įgyvendinimo. Vienas tokių automobilių rinkai – sertifikavimas, kad naujo tipo automobiliai būtų kokybiški ir saugūs. Jei neturi atitinkamų sertifikatų, klientai su tavimi net nekalba“, – sertifikavimo būtinybę aiškino „Altas komercinis transportas” generalinis direktorius Edvardas Radzevičius. Testuojant naująjį automobilį buvo atlikti stabdžių, vairo sistemos, šoninio stabilumo, vilkimo įrenginio, kėbulo tvirtumo ir kt. bandymai. Visi rezultatai atitiko keliamus reikalavimus.

„Kai žinome, kad mūsų produktas saugus, drąsiai plečiame eksporto žemėlapį. Žinome, kad apie 20 proc. mūsų klientų nori naujojo sertifikuoto automobilio, todėl užtikrintai galėsime padidinti eksporto pajamas apie 17 proc.“, – sakė E. Radzevičius.

Eksporto duris atveria sertifikatai

Sertifikavimas – dažnai brangus ir ilgas procesas, nes reikia atlikti daugybę tyrimų ir testavimų specialiose laboratorijose. Visgi kiekviena iš kalbintų įmonių pripažino, kad to reikia, jei nori eksportuoti savo produktus, todėl su investicijomis ar be jų buvo nusprendę gauti reikiamus sertifikatus.

Visų įmonių istorijas padėjo įgyvendinti „Expo sertifikatas LT“ priemonės investicijos, kurios sumažino finansinę naštą, siekiant gauti pripažintą įrodymą, kad jų prekės saugios ir kokybiškos.

„Jau buvome nusprendę sertifikuoti savo produktą, todėl gavę naujienlaiškį, kuriame buvo kalbama apie galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos investicijomis, – nedvejojome. Pasikonsultavę su Lietuvos verslo paramos agentūra, parengėme paraišką ir gavome finansavimą pusei reikalingų lėšų“, – pasakojo UAB „Enilit“ generalinis direktorius Tomas Kutkaitis.

„Mažos ar vidutinės įmonės dažnai net nesusimąsto apie prekių sertifikavimą, o tai didžiulė klaida. Gauti pažymėjimai apie prekės kokybę ir saugumą atveria kelius eksportui į rinkas, apie kurias gal net nepagalvojote. O, kaip žinia, naujos rinkos – naujos galimybės užsidirbti daugiau. Todėl verta pasidomėti, kokie sertifikatai aktualūs ir reikalingi Jūsų rinkoje. Ypač, kai yra galimybė pasinaudoti ES parama gauti sertifikatą, įskaitant bandymus, tyrimus, ekspertų konsultacijas“, – antrino UAB „Altas komercinis transportas” vadybininkas Romualdas Vitkauskas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Mažai žinomas Ukrainos atminties karas: kaip Maskva išnaudoja kaltinimus antisemitizmu?

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ dar nežino, kada Barselonoje užstrigęs lėktuvas pakils skrydžiui į Vilnių

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Aktualu

Šiurpūs skaičiai: Pensilvanijoje šimtai kunigų dešimtis metų lytiškai išnaudojo tūkstančius vaikų

Maistas

Restoranas „Oldman“ Palangoje – 100 metrų iki saulėlydžio: J.Basanavičius čia atrado ramybę

Aktualu

Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų

Tiesiogiai 24sek

Stebėkite krepšinio garsenybių sūnų akistatą ketvirtfinalyje: Lietuva – Kroatija

Gyvenimas

Stilius: 15 švarko ir džinsų derinių kiekvienai dienai

Aktualu

Patikrinus parašus Centro partijos kandidatė vis tiek negalės dalyvauti Seimo rinkimuose

Aktualu

Į karo nualintą Sirijos Alepą pėsčiomis ėjusi lenkė pretenduoja gauti Nobelio premiją

Pivašiūnuose vyksta Žolinės atlaidai

Pasaulis kišenėje

Įgyvendinkite svajonę: kaip tapti skaitmeniniu nomadu

Aktualu

Katalikybė Lietuvoje skaičiais: kiek Lietuvoje yra kunigų ir kiek bažnyčių?

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Vardai

Kultinis animacinis serialas „Šeimos bičas“ turės kino versiją, planuojamas ir „Simpsonų“ tęsinys

Sportas

„Vyčio” naujokai – žaidę Brazilijos aukščiausioje lygoje ir Kolumbijos rinktinėje

Gyvenimas

Veltinio menininkė apie savo darbus: „Susikurtame rojuje gimsta lėlės-angelai“

Aktualu

Profsajungos palaiko valdžios siekį drausti prekybos centrų darbą sekmadieniais

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Palangos simbolis poilsiautojus vilioja ir per kaitrą, ir per liūtį

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ dar nežino, kada Barselonoje užstrigęs lėktuvas pakils skrydžiui į Vilnių

24sek

Blokas paskutinę sekundę – jaunųjų lietuvių svajones sudaužė kroatai

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Aktualu

Šiurpūs skaičiai: Pensilvanijoje šimtai kunigų dešimtis metų lytiškai išnaudojo tūkstančius vaikų

Aktualu

Mažai žinomas Ukrainos atminties karas: kaip Maskva išnaudoja kaltinimus antisemitizmu?

Maistas

Restoranas „Oldman“ Palangoje – 100 metrų iki saulėlydžio: J.Basanavičius čia atrado ramybę

Aktualu

Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų

Gyvenimas

Stilius: 15 švarko ir džinsų derinių kiekvienai dienai

Aktualu

Išpuolį Londone prie parlamento rūmų įvykdęs vyras kaltinamas pasikėsinimu nužudyti

Pivašiūnuose vyksta Žolinės atlaidai

Aktualu

Į karo nualintą Sirijos Alepą pėsčiomis ėjusi lenkė pretenduoja gauti Nobelio premiją

Pasaulis kišenėje

Įgyvendinkite svajonę: kaip tapti skaitmeniniu nomadu

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Vardai

Kultinis animacinis serialas „Šeimos bičas“ turės kino versiją, planuojamas ir „Simpsonų“ tęsinys

Aktualu

Patikrinus parašus Centro partijos kandidatė vis tiek negalės dalyvauti Seimo rinkimuose

Aktualu

Katalikybė Lietuvoje skaičiais: kiek Lietuvoje yra kunigų ir kiek bažnyčių?

Sportas

„Vyčio” naujokai – žaidę Brazilijos aukščiausioje lygoje ir Kolumbijos rinktinėje

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką