Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 7d. 12:39

EPSO-G įmonių grupės strategija: strateginiai projektai, regioninė plėtra ir efektyvumas

Dvejų eurų monetos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dvejų eurų monetos

Energijos perdavimo ir mainų infrastruktūrą valdanti EPSO-G įmonių grupė antradienį pristatė penkerių metų veiklos strategiją, kurioje apibrėžtos svarbiausios veiklos kryptys iki 2022 metų, numatyti finansiniai grupės tikslai bei uždaviniai.

Strategijoje įvardintos keturios svarbiausios įmonių veiklos grupės kryptys – tvarus įmonių grupės augimas ir ilgalaikė nauda akcininkams, regioninės veiklos plėtra ir strateginių projektų įgyvendinimas. Ne mažiau svarbios kryptys yra efektyvi veikla bei kuriančios ir pažangios organizacijos suformavimas.

Vidutinė grupės nuosavybės grąža per artimiausius penkis metus, pagal įmonės planus, sieks 6,4 proc., o veiklos pelnas (EBITDA) periodo pabaigoje bus ne mažesnis nei 70 mln. eurų. Šie tikslai nustatyti įvertinus reguliacinę aplinką, numatančią, kad didesnė nei ribinė grąža yra skiriama mažinti energijos perdavimo kainą vartotojams kitais metais bei įsipareigojimą atsiskaityti už grupei priklausančio energijos perdavimo operatoriaus „Litgrid“ nuosavybės teisę.

Strategijoje nurodyti strateginės reikšmės EPSO-G įmonių grupės projektai, kuriems bus teikiamas ypatingas dėmesys. Elektros energetikos srityje svarbiausia užduotis – tinkamai pasirengti sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais (KET). Tam penkerių metų strategijoje dokumente numatyti būtinieji paruošiamieji darbai.

Kaip teigia įmonė, siekiant efektyviai išnaudoti gerai išplėtotą šalies dujų infrastruktūrą ir suskystintų dujų terminalo teikiamą konkurencinį pranašumą, bendradarbiaujant su kitomis Baltijos šalimis, EPSO-G įmonių grupė sukurs regioninę dujų rinką iki 2019 m. pabaigos ir sieks išplėsti dujų biržos operatoriaus „GET Baltic“ veiklą. Numatoma, kad iki 2021 m. pabaigos su Lenkijos partneriais bus įgyvendintas Lenkijos–Lietuvos dujotiekių jungties projektas (GIPL). Užbaigus šį projektą Baltijos šalys bei, numatoma, Suomija taps bendros ES dujų rinkos dalimi.

Energijos išteklių biržos operatorius BALTPOOL užtikrina skaidrią ir patogią prekybą biokuru, todėl EPSO-G sieks, kad sukauptomis žiniomis ir sukurtais produktais pasinaudotų regiono valstybės. Bendrovei keliama užduotis – įgyvendinant plėtros projektus BALTPOOL pajamos iš veiklų ne Lietuvos rinkose po trijų metų sudarytų ne mažiau kaip 10 proc.

Įgyvendinant šaliai svarbius energetikos projektus itin svarbi bus efektyvumo kryptis – bus skiriamas didelis dėmesys ne tik ekonominei vykdomų projektų kaštų ir naudos analizei bei rizikos veiksnių vertinimui, bet ir pirkimų pagrįstumui ir skaidrumui.

Strategijoje taip pat akcentuojama įmonių grupės verslo kultūra. Siekiama sukurti efektyvią, kompetentingą organizaciją, kurioje veikla grindžiama gerosios valdysenos praktika.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką