Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Komisija leido Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams kurti bendrą momentinių mokėjimų platformą

Išmanusis telefonas
Vida Press nuotr. / Išmanusis telefonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausi Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai – „Bitė“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“ – ketvirtadienį gavo Europos Komisijos leidimą kurti bendrą mobiliųjų mokėjimų paslaugos teikimo platformą, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Lietuva yra pirmoji šalis pasaulyje, kurioje konkuruojantys mobiliojo ryšio operatoriai suvienija jėgas kuriant vartotojams nedidelės apimties atsiskaitymų sistemą ir teikiant šią paslaugą.

„Gavę leidimą jau galėsime pradėti konkrečius tolesnius darbus platformos kūrimui. Džiaugiamės, kad išnaudodami technologijų pažangą galėsime praplėsti savo paslaugų paketą už tradicinių telekomunikacinių paslaugų ribų, suteikdami dar daugiau vertės mūsų klientams“, – sako Pranas Kuisys, bendrovės „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

„Naujoji platforma bus viena pirmųjų tokio pobūdžio sprendimų pasaulyje. Ji ne tik atpigins atsiskaitymų paslaugas mūsų klientams, bet ir garsins Lietuvos, kaip inovatyvių sprendimų kūrėjos, vardą pasaulyje“, – komentuoja Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Ateityje išmaniuosiuose įrenginiuose tilps vis daugiau ir daugiau galimybių, palengvinančių mūsų visų kasdienybę.

„Šiandien jau įprasta savo išmaniajame telefone greitai ir patogiai atlikti banko pavedimą, įsigyti norimą prekę ar paslaugą interneto parduotuvėje. Ateityje išmaniuosiuose įrenginiuose tilps vis daugiau ir daugiau galimybių, palengvinančių mūsų visų kasdienybę. Viena jų – momentiniai mokėjimai. Be to, išnaudodami Lietuvoje sukurtą labai kokybišką ryšio infrastruktūrą atveriame naujas perspektyvas ir gyventojams, ir verslui. Tikiu, kad momentiniai mobilūs mokėjimai užims svarbią vietą atsiskaitymuose bei keis žmonių įpročius jau visai netrukus“, – sakė Kęstutis Šliužas, „Telia Lietuva“ vadovas.

Momentiniams mokėjimams reikalingos platformos kūrimą įgyvendins visų trijų operatorių bendrai valdoma bendrovė „Mobilūs mokėjimai“. Ji taip pat bus pagrindinė būsimos platformos valdytoja ir prižiūrėtoja.

Šių metų gegužės mėnesį bendrovei „Mobilūs mokėjimai“ Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją, reikalingą vykdyti su momentiniais mokėjimais susijusią veiklą.

Momentiniai mokėjimai mobiliojo ryšio naudotojams leis naudojantis mobiliuoju telefonu įvairiose prekybos vietose atsiskaityti už prekes ir paslaugas bei tarpusavyje akimirksniu atlikti piniginius pervedimus bet kuriuo paros metu – taip pat ir švenčių bei poilsio dienomis.

informacija
BITĖ LIETUVA, UAB
Vadovas: Nikita Sergienko Darbuotojų sk.: 643 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
TELE2, UAB
Vadovas: Petras Masiulis Darbuotojų sk.: 116 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
TELIA LIETUVA, AB
Vadovas: Kęstutis Šliužas Darbuotojų sk.: 2225 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką