TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geras finansinis įvaizdis atveria kelius

Paskola
123rf.com / Paskola
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Gauti banko paskolą ne visada paprasta. Koją gali pakišti neigiama kredito istorija. Apie ją dažnas susimąsto per vėlai, nors tai veikia gana daug aplinkybių: kintančios banko palūkanos, draudimo sąlygos ir t.t. Visas jas labai svarbu įvertinti iš anksto. Tik taip galima priimti tinkamus kreditų sprendimus. Nežinantiems, kaip tai padaryti, vertėtų atsiminti keletą taisyklių.

Kredito istorijos ataskaita

Norint ja rūpintis, svarbu pirma išsiaiškinti, kas įeina į jos ataskaitą. Tai yra penkios dalys:

  • Kredito arba vėluojančių atsiskaitymų reitingas. Skaičiuojama, kokia tikimybė, kad vėluosite daugiau nei 90 dienų prireikus atsiskaityti.
  • Dalyvavimas versle. Svarbu, ar valdote kokius verslo subjektus (esate direktorius (ė), akcininkas (ė), valdybos narys (ė), kokia jų finansinė situacija.
  • Turimi finansiniai įsipareigojimai. Tikrinamos dabartinės sutartys su finansinėmis įstaigomis, ar turite sutartį su greitųjų kreditų bendrove.
  • Nepadengti ar uždelsti mokėjimai (dabartiniai ir buvę). Žiūrima ne tik bankams, bet ir telefonų kompanijoms, už mokesčius.
  • Atliktos duomenų užklausos. Skaičius, kiek kiti bankai ar finansinės institucijos domėjosi Jūsų duomenimis.

Kredito reitingas yra gaunamas įtraukus į analizę visą kredito istoriją. Pagal gautą procentinę išraišką, asmuo patenka į vieną iš penkių rizikos klasių – nuo A (aukščiausias vertinimas) iki E (žemiausias vertinimas). Jei norite palankių sąlygų gauti banko paskolą, Jūsų rizika turi būti A arba B klasės. Asmenys, įvertinti prasčiau turės prastesnes sąlygas, o turintiems E klasę (21,5 – 100 proc. pinigų grąžinimo vėlavimo tikimybė) gali iš viso neskirti paskolos. Toks reitingas gali itin griežtai paveikti Jūsų finansines galimybes.

Jei norite pamatyti, koks Jūsų reitingas, tai galite padaryti susisiekę su Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų baze arba naudodamiesi CreditInfo.lt svetaine. Registracija yra nemokama, o prisijungę galėsite perskaityti Jums aktualią informaciją.

Ką daryti, jei turite netinkamą reitingą?

Ne visiems asmenims pasiseka išlaikyti teigiamą kredito istoriją. Deja, nėra greitų būdų, kaip ją pataisyti, tačiau nuosekliai dirbdami galite pasiekti palankesnį vertinimą:

  • Jei turėjote skolų, tačiau joms yra pateisinamos priežastys, tuomet galite pateikti raštišką pasiaiškinimą, į kurį bankas galės atsižvelgti.
  • Sugrąžinkite visus uždelstus mokėjimus. Jei šiuo metu esate susieti su greitųjų kreditų bendrove, reikėtų kuo greičiau grąžinti skolas. Tas pats galioja, jei pamiršote sumokėti už nuomos, telefono, kreditinės kortelės, mokesčių sąskaitas.
  • Jeigu perkate išsimokėtinai, susidarykite planą, kaip grąžinsite sumas ir jas reguliariai sumokėkite. Tai parodys bankams, kad galite valdyti turimus įsipareigojimus.

Kredito istorijoje įrašai apie skolas kaupiami 10 metų, todėl kur kas geriau iš karto dėti teigiamus pamatus teigiamai savo finansinei situacijai, o ne vėliau ją taisyti.

Teisingi finansiniai sprendimai – pamatas kredito istorijai

Kokia bus Jūsų kredito istorija, priklauso nuo Jūsų priimamų finansinių sprendimų. Spręsdami dėl finansinės pagalbos, būtinai apgalvokite kiekvieno sprendimo pasekmes: tiek teigiamas, tiek neigiamas. Nebijokite pasitarti su finansų konsultantu, jei sunku rasti teisingą išeitį. Norint paskaičiuoti išlaidas ir kaip jas galėtumėte suvaldyti, pravartu turėti pildomą mėnesinį biudžetą. Ketinantiems skolintis, patariama save susieti su greitųjų kredito bendrove, tačiau ir tada būtinai paskaičiuokite savo gaunamas pajamas, mokumą, kad galėtumėte pasiskolintus pinigus laiku grąžinti.

Palankias sąlygas banko paskolai gauti įmanoma, tereikia teigiamos kredito istorijos. Stenkitės turėti omenyje, kaip Jūsų priimami sprendimai paveiks turimą kredito istoriją, nes iš karto sukurti ją patikimą yra lengviau nei vėliau ją taisyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką