Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 10d. 17:43

Homeopatija: tikėti ar ne?

Tabletės ir kapsulės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Peršalimas

Homeopatija – daugiau nei 200 metų gyvuojanti medicinos sritis, dėl kurios vis kyla daug ginčų. Vieni ją giria, sako, kad vienintelė padėjo pasveikti, kiti – peikia, prilygina placebo poveikiui, nes jos principai ir veiksmingumo įrodymai skiriasi nuo taikomų cheminiams vaistams. Nežiūrint to, ji išlieka populiari daugelyje civilizuotų valstybių, ypatingai Vokietijoje ir Prancūzijoje, žmonės ir toliau vaistinėse įsigyja homeopatinių preparatų, varsto gydytojų homeopatų duris. Kodėl? Ar jie visi yra lengvatikiai, ar vadovaujasi kitu požiūriu į tai, kaip galima gydyti ligą?

Kuo ypatingi homeopatiniai vaistai?

Cheminių vaistų poveikis pasirinktiems ligos simptomams yra tikrinamas klinikiniais tyrimais. Jų veikliosios medžiagos veikia atskirus simptomus, slopindamos arba skatindamos tam tikrų organizmo medžiagų gamybą, aktyvuodamos tam tikrus receptorius – ir paprastai neapsiriboja tik tais, kurie svarbūs ligai gydyti. Dėl to atsiranda šalutinių poveikių. Beje, ir cheminiai vaistai neišgydo 100 proc. pacientų. Iš augalų ekstraktų gaminami vaistai (fitoterapija) taip pat veikia „prieš“ tam tikrus simptomus. O dažnas simptomas – tai paties organizmo kovos su liga išraiška. Tuo tarpu homeopatiniai vaistai yra gaminami iš natūralių medžiagų, kurios didelėmis dozėmis sukeltų panašius simptomus į norimą gydyti ligą, bet vartojami labai labai mažomis dozėmis paskatina organizmo gynybą ir sveikimą. Taigi homeopatija veikia išvien su organizmu. Kadangi veikliosios medžiagos yra stipriai praskiestos, nepastebėta, kad jos sukeltų kokių nors neigiamų reakcijų. Kai žinai, kad tikrai nepakenks, visada verta pabandyti, nes gali padėti. O daugumai ir padeda, tai patvirtina ilgametė gydymo patirtis – todėl homeopatija išlieka populiari.  Galima vartoti vien homeopatinius vaistus arba derinyje su kitais preparatais. 

„Shuterstock“ nuotr./Peršalimas
„Shuterstock“ nuotr./Peršalimas

Iš ko gaminami homeopatiniai vaistai

Daugiau kaip pusė gamybai naudojamų medžiagų yra augalinės kilmės (pvz., šunvyšnė, putinas ar ugniažolė), kitos – mineralinės medžiagos (pvz., kalcis, jodas, kvarcas), arba gyvulinės kilmės (pvz., gyvačių nuodai, laukinių ančių organų ekstraktas). Manoma, kad laukinės antys savo organizme perneša daugelį virusų, nors pačios šiomis ligomis neserga, todėl iš jų kepenų ir širdies ekstrakto gaminamas Prancūzijoje ir kitose šalyse labai populiarus vaistas „Oscillococcinum“, skirtas slopinti virusinių peršalimo ligų simptomus, kai liga prasideda karščiavimu, kaulų ir raumenų maudimu. Tai yra laiko patikrintas vaistas,  jo formulė sukurta 1925 m., o kompanija „Boiron“ vaisto gamybą pradėjo 1945 m. „Oscillococcinum“ gali padėti organizmui apsisaugoti nuo virusinių peršalimo ligų, sumažinti simptomų trukmę ir intensyvumą. O greičiau pasveikęs žmogus apsaugo ir kitus nuo ligos plitimo. Visus homeopatinius vaistus verta pradėti vartoti pajutus pirmuosius ligos požymius. „Oscillococcinum“ gali vartoti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, nėščios bei žindančios moterys.

Niekas neteigia, kad homeopatija išgydys visus ligonius ir visas ligas, tačiau taip pat neteisinga ir kategoriškai neigti šią medicinos sritį. Moksliniais tyrimais yra sunku atskleisti visas homeopatijos paslaptis – kaip ištirti neįsivaizduojamai mažos koncentracijos aktyviosios medžiagos poveikį žmogaus organizmui, kai visa šiuolaikinė tyrimų įranga pritaikyta kur kas didesnių koncentracijų analizei? Bet yra daug praktinių homeopatinių vaistų veiksmingumo patvirtinimų, yra ir mokslinių tyrimų. Tikėti homeopatija ar ne, geriau nuspręsti išbandžius ar bent pasigilinus.

Daugiau informacijos.

Partnerio nuotr./OSCILLOCOCCINUM – homeopatinis vaistas virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti. Indikacijos pagrįstos tik homeopatijos principais. Vartojimo būdas ir dozavimas: dozė priklauso nuo ligos stadijos: inkubacijos laikotarpiu – 1 dozė, kai tik atsiranda simptomų, ir ją kartoti 2 ar 3 kartus kas 6 va
OSCILLOCOCCINUM – homeopatinis vaistas virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti. Indikacijos pagrįstos tik homeopatijos principais. Vartojimo būdas ir dozavimas: dozė priklauso nuo ligos stadijos: inkubacijos laikotarpiu – 1 dozė, kai tik atsiranda simptomų, ir ją kartoti 2 ar 3 kartus kas 6 vavalandas. Sergant – 1 dozė 2 kartus per parą (geriausiai ryte ir vakare) 1–3 paras. Vienos dozės turinį suberti po liežuviu ir leisti ištirpti. Vartojimas vaikams: prieš vartojimą piliules ištirpinti vandenyje. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolimesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką