Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 10d. 10:16

Į ką atsižvelgti, perkant nekilnojamą turtą?

Būsto pirkimas
Būsto pirkimas

Profesionaliai atliekamas kilnojamo ar nekilnojamo turto vertinimas, paremtas profesiniais standartais ir ilgamete darbo patirtimi, įmonei „Marleksa“ leidžia kompetentingai vykdyti veiklą ir efektyviai atlikti ne tik kilnojamo, nekilnojamo turto vertinimą, bet ir verslo bei įmonių akcijų vertinimą. Tai ir yra pagrindinės turto vertinimo paslaugos.

Nekilnojamą turtą sudaro: gyvenamieji namai, butai, komercinės patalpos, sandėliai, ūkiniai pastatai, žemės sklypai, angarai, inžineriniai pastatai, įvairūs priestatai. Kilnojamas turtas gali būti: statybinės medžiagos, transporto priemonės, gamybinės linijos, prietaisai, staklės, gyvūnai, žemės ūkio produkcija, įvairūs įrengimai. Kiekvienas minėtų sričių vertinimas priklauso nuo daugelio faktorių ir kriterijų, kuriuos žinodami profesionalūs vertintojai nešališkai ir objektyviai atlieka turto vertinimo paslaugą. Buto vertinimas – viena populiariausių įmonės teikiamų paslaugų, todėl šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie yra buto vertinimo kriterijai ir į ką atsižvelgti, norint įsigyti nekilnojamą turtą – gyvenamąjį būstą.

Kadangi gyvenamieji namai, butai ar kitos patalpos priklauso nekilnojamo turto grupei, juos vertinant svarbiausia – vieta. Turto vertintojai atsižvelgia į miestą bei mikrorajoną, kuriame įsikūrusi gyvenamosios ar kitos paskirties objekto vieta. Tačiau net ir tokios vietos kaip centrinis miesto rajonas turi tiek privalumų, tiek trūkumų. Miestų centruose pastatyti gyvenamieji namai pasižymi gera infrastruktūra, tačiau čia įprastai būna mažiau gamtos, daugiau triukšmo, sunkiau rasti kur pastatyti automobilį. Imant paskolą būsto pirkimui yra svarbu įsitikinti, ar jo kaina atitinka kokybę. Atsižvelgdami į turto vertintojų pateiktas išvadas, bankų darbuotojai sprendžia, kokią pinigų sumą kaip paskolą asmenims galima suteikti. Taip pat rekomenduojama ne tik apsvarstyti, bet ir paskaičiuoti, kokia pinigų suma bus reikalinga būsto išlaikymui tiek po metų ar penkerių. Jeigu norima pirkti jau pastatytą namą ar butą, kuris turėjo ankstesnius šeimininkus, galite jų paprašyti paskutinių metų sąskaitų už komunalines, remonto paslaugas, šildymą ir pan. Objektyviai įvertinus planuojamas ateities išlaidas, perkantiems būstą asmenims tampa lengviau paskaičiuoti, kiek ateityje investicijų prireiks, norint išlaikyti įsigytą būstą.

Taip pat įsigyjant būstą svarbu atkreipti dėmesį į jo kokybę, garantijas ir energinę klasę. Dėl būsto pirkimo konsultuojantis su profesionaliais specialistais, šie, objektyviai įvertinę kokybę, kurią sudaro medžiagos, iš kurių būstas buvo statomas bei pačio pastato būklė, pateiks sprendimą dėl statinio vertės. Sąskaitos už komunalines paslaugas yra svarbios tiek planuojant įsigyti senos, tiek naujos statybos būstą. Įdomu tai, kad konkrečios ribos tarp senos ir naujos statybos gyvenamųjų būstų nėra. Perkant naujos statybos būstą teigiamas aspektas yra garantija, kuri negali būti trumpesnė kaip 5 metai, o įvairioms konstrukcijoms, vamzdynams – 10 metų.

Taigi, būsto vertei įtakos turi 3 pagrindiniai aspektai: jau aptarta – vieta, kaip įrengtos patalpos bei situacija rinkoje. Rinkos kainos yra svyruojančios dėl to, kad jas nulemia pardavėjai, pirkėjų lūkesčiai ar net vyraujanti visuomenės nuomonė. Jeigu išsirinktoje vietoje yra pardavinėjama daug namų ar butų, natūralu, jog pirkėjai nori rinktis geresnius kainų pasiūlymus turinčius būstų variantus. Šiuo atveju ima kristi nekilnojamo turto vertė visuose aplinkiniuose parduodamuose objektuose. Tokiais atvejais, kai pardavėjų yra daugiau nei pirkėjų, ne visi jie gali parduoti savo siūlomą nekilnojamą turtą. Informacinių technologijų laikais vis daugiau būstų pirkėjų nekilnojamo turto dairosi skelbimų portaluose ar specialiose viešose grupėse. Palyginti kainas, apžiūrėti būstus galima net neišėjus iš namų, todėl tai tapo labai patogiu visiems nekilnojamo turto pirkėjams.

Dar vienas aspektas, galintis nulemti kainas rinkoje – bendra žmonių nuomonė. Jeigu ima plisti kalbos, jog nekilnojamas turtas brangs, žmonės ima jį pirkti, tikėdamiesi nepermokėti ir ateityje nemokėti brangiau. Taip pat neretai pasklinda atvirkščia nuomonė, jog turtas greitai ims pigti. Tuomet žmonės neskuba ir nekilnojamo turto procesą nutolina ateičiai. Tie asmenys, kurie šiuo laikotarpiu norės įsigyti gyvenamąjį būstą, gali prašyti nuolaidos, o tai nėra naudinga pardavėjams. Tuo tarpu nekilnojamo turto kainos neįtakoja pinigų suma, kuri buvo skirta remonto darbams atlikti bei viso nekilnojamo turto suma, už kurią buvo nupirktas pasirinktas objektas.

Reklama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką